Webcamde Usb söküp taktıktan sonra yeniden driver istiyor?

Kodla Büyü

kosovali58

Üye
mesela bir yazıcınız var usb koblosunu söküp taktıktan sonra yeni donanım bulundu demiyor driver istemeden yine kullanabiliyorsunuz... benim sorumda webcamların usb kablosunu çıkatdığınızda yeni donanım bulundu diyor ve driver istiyor neden yazıcı,tarayıcı vs.. gibi donanımlarda bu olay olmuyorda webccamlarda yeniden driver istiyor bunun nedenini biliyorsanız lütfen yazarsanız sevinirim şimdiden tşk.derim

Arkadaşım normalde böyle birşey olmaz. Fakat bu senin karşılaştığın bir sorun. Sana tavsiyem önce bilgisayarda webcamin sürücüsünü kaldır. Sonra webcami çıkartıp sürücüsünü bilgisayarına kur. Daha sonra webcami takıp kullanmaya başla.

saol ama ben bu sorunu sadece bende değil hemen hemen harkeste karşılaştım tamire gittiğim bütün bilgisayar larda aynıolay bunun bir püf noktası var ama çözemedim

webcamın görmemesi

1. Donanımsal olarak USB girişinden,
2. Yazılımsal olarak doğru tanıtılmadığından
3. Tv kartı vb. görüntü gösterici donanım ürünleri nedeniyle aynı kategorideki ürünlerde çakışmalarda
4. Webcam üzerinde olası fiziksel hasarlardan dolayı
driver yükleyememe gibi bi problem yaşayabilirsiniz.

ayrıca webcamin markasına göre de değişiyor ,piyasadaki bazı ucuz webcamler gerçekten sorunlu

hocam arkadaşlar senin derdini anlamadı galiba
Kamerayı aynı usb girişine takarsan yeniden aygıtı yüklemeni istemez. Diyelim birinci usbye taktın ve yükledin. Çıkardın ikinciye taktın gene yükleme ister, ama birinciye takarsan istemez. Bu can sıkıcı oluyorsa bütün usb girişlerine tek tek takıp tanıtman lazım...

bilginiz varsa lütfen yardım..!!

Normalde USB kablosu çıktığında dememeli.USB portu değiştirildiğinde yeni donanım bulundu der ve driver ister.İster cd den tekrar yüklersiniz.Yada windows-system32 den tüm driver dosyalarını ayrı ayrı bulup yüklersiniz.Webcam de bunu genelde hep yapıyor.Çare her zamaz aynı usb portuna takmak olabilir.

Geri