Web tasarımı ve Prog. 1-3 . Uygulama Sınavı(div ağırlıklı)

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
3. uygulama sınavı...valla baya emek harcadım;özellikle istenen herşeyi yazıya dökmek ciddi zaman alıyor...hayrını görün :)) umarım işinize yarar..

Ekli dosyalar

• gerekenler.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 324
  • uyg.1-3.rar
    1.9 MB · Görüntüleme: 492
hiç yorum yok mu arkadaşlar??yani sınav nasıl zor mu kolay mı?? çocuklar kendi notlarından yararlanarak %70 -80 oranında istenenleri yapabildiler.

Çok güzel bir sınav olmuş hocam. Eline emeğine sağlık. Kullanırız bizde önümüzdeki yıllarda

spider23' Alıntı:
hiç yorum yok mu arkadaşlar??yani sınav nasıl zor mu kolay mı?? çocuklar kendi notlarından yararlanarak %70 -80 oranında istenenleri yapabildiler.
Defter kitap açık mı hocam?

Eee bu öğrenciler hiç derste uygulama yapmıyorlar mı? Bir width yazmasını öğrenemiyorlar mı?

Biz dersi anlatırız, deftere yazdırırız, uygulamasını yaptırırız, sonra o konuyu pekiştirecek 3-5 farklı uygulamayı defter-kitap kapalı yaptırırız. Gemileri yaktıkları için kendi hatalarını deneme yanılma yoluyla çözerler.

Sınavda da hiçbir şekilde ne pc de modül yüklü olur ne de defter kitap açık olur

spider23' Alıntı:
cyln' Alıntı:
spider23' Alıntı:
Aynen :+1: İngilizce çok terim var.

cyln' Alıntı:
Eee bu öğrenciler hiç derste uygulama yapmıyorlar mı? Bir width yazmasını öğrenemiyorlar mı?

Biz dersi anlatırız, deftere yazdırırız, uygulamasını yaptırırız, sonra o konuyu pekiştirecek 3-5 farklı uygulamayı defter-kitap kapalı yaptırırız. Gemileri yaktıkları için kendi hatalarını deneme yanılma yoluyla çözerler.

Sınavda da hiçbir şekilde ne pc de modül yüklü olur ne de defter kitap açık olur

spider23' Alıntı:
cyln' Alıntı:
spider23' Alıntı:
Aynen :+1: İngilizce çok terim var.
malum İngilizce anadilelri değil;dolayısıyla dersteki her ingilizce terimi ve sözcüğü-anlamını-yazılışını ezbere bilemiyorlar..tabi ki uygulama yapıyoruz saçma bi soru olmuş sizin ki...kaldı ki width le iş bitmiyor takdir edersiniz ki;ayrıca ezbere de karşıyım önemli olan ortaya özgün bişeyler koyabilmek yeri geldiğinde de kendi notlarından faydalanabilmek...mot mot ezbere gitmek bana ters geliyor..

Bol uygulama yapan öğrenci decoration da yazmasını öğrenir class da Margin de cellpadding de.... Uygulamanın amacı da bu değil mi? Yarin birine web sitesi yaptıklarında yada bir yakınları ufak bi web dersine ihtiyaç duyup yardım istediğinde "dur ben bi koşu gidip evden defterini alayın" mi diyecekler? İngilizce anadil değil doğru ama bol uygulama bol tekrar bunun üstesinden gelecektir. Zaten yanlış yazdıklarında daha uygulamalarda "çalışmıyor olmuyor" feryatlari geliyor ve siz ufak ufak yazım yanlışlarını duzeltiyorsunuz ki.

cyln' Alıntı:
Bol uygulama yapan öğrenci decoration da yazmasını öğrenir class da Margin de cellpadding de.... Uygulamanın amacı da bu değil mi? Yarin birine web sitesi yaptıklarında yada bir yakınları ufak bi web dersine ihtiyaç duyup yardım istediğinde "dur ben bi koşu gidip evden defterini alayın" mi diyecekler? İngilizce anadil değil doğru ama bol uygulama bol tekrar bunun üstesinden gelecektir. Zaten yanlış yazdıklarında daha uygulamalarda "çalışmıyor olmuyor" feryatlari geliyor ve siz ufak ufak yazım yanlışlarını duzeltiyorsunuz ki.
neyse hocam siz öğrencilerinizin kıymetini bilin intellisense olmayan bi editörde kodları;ben yansıttığım halde yanlış yazıyolar ne yazık ki..öyle olunca mecburen sınavlarda da izin veriyorum notlarından faydalanmalarına ;1 - 2 harfi yazamadı diye çocukların başarısız olmalarına bi şey ortaya koyamamalarına benim gönlümde razı değil;ayırca benim için önemli olan o kodlamaların amacı ve hedefi;nasıl doğru yazıldığını internet olan bi bilgisayardan 10 sn de zaten öğrenirler;W3 school da doğru yazımları kullanımları-parametreleri herşeyi mevcut önemli olan neyi nerede nasıl doğru şekilde kullanmaları gerektiği ;

farzı misal tüm bu terimlerin-okunuşunu-yazılışını -anlamını hepimizden iyi bilen ingilizce öğretmenleri de web tasarım dersi verebilir mi???

ben de defter kitap açık sınav yapıyorum bunu nesne dersinde de uyguluyorum bence çocuğun ezber yapması değil öğrenmesi önemli bizde her şeyi ezberden yapmıyoruz ki internete nota bakıyoruz sonuçta. Defter yol gösterici oluyor bence.

Güzel olmuş hocam.
Ben de html belgesinin swf halini düşündüm cevap çıkmadı forumdan.

erkan_ays' Alıntı:
Arkadaşlar ben soruları video olarak hazırlıyorum. Hem kelimelere dökmekte zorlandığım ifadeleri videoyu izleyen öğrenci kolaylıkla anlayabiliyor, hem de biz bunu mu yapacaktık şeklinde bir mazeret durumu ortadan kalkıyor. Naçizane tavsiye ederim.
http://www.3bilinmeyen.xyz/wp-content/uploads/2016/01/WT_1_3.mp4

Ben dedim swf kaydeder veriririm yada swf gibi bişey. Öğrenci KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE yapamayacağı için güzel olurdu. Ama işte yapamadık.

Geri