Web Tasarımı ile ilgili kitap almak istiyorum.

Kodla Büyü

memof1team

Site Gezgini
Merhabalar,
Ben Meslek Lisesi'nde Bilişim Teknolojilerinin Web Tasarımı bölümünde eğitim görüyorum.Kendime web tasarımı nasıl yapılır gibi bir kitap almak istiyorum.Bugün birkaç araştırmalar yaptım piyasada güzel kitaplar var fakat daha karar veremedim.Sizin önerebileceğiniz kitaplar varsa bunları söylermisiniz?
Şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.
Mehmet KIR

evet yok mu Web tasarım için ankaşılması kolay tavsiye edebileceğiniz bir kitap...

Senin tercihin hangisi onu yazmamışsın ki. Asp, php mi ? Sizin amacınız görsel mi ? PhotoShop yada Flash gibi mi ?

Siz amacınızı yazın kitap uazması bizim işimiz :)

hocam ben Macromedia Dreamweaver MX 2004 kaynağından eğitim kitabı almıştım...

CDsi falan da vardı yanında... Eğer o programı kullanacaksanız işinize yarayabilir...

Yazarını falan hatırlayamıyorum ama Medyasoft yayınlarındandı...

hepsi bir arada pusula yayıncılığın kim korkar bilgisayardan serisi yayınlarını tavsiye ederim. kitabın ismi web tasarım kılavuzu. yeni basımı çıkacak deniliyordu takip edemedim. ancak anlatımı çok iyi, akıcı özellikle başlangıç seviyesine çok uygun

HTML için yanlış hatırlamıyorsam Alfa ya da sistem Yayınlarının HTML 4 adlı bir kitabı vardı ve yaklaşık 700-800 sayfaydı.

PHP düşünüyosanız Pusula Yayıncılık, Mehmet Şamlı, PHP ve Web Programcılığı (Kitabın iki versiyonu var eskisi yaklaşık 450 sayfa, yenisi 250 sayfa ve zaten PHP 5 başlıklı, eskisini tavsiye ederim açıklamalara daha geniş yer verilmiş)

ASP düşünüyorsanız Pusula Yayıncılık, ASP ile Web Programcılığı ve Elektronik Ticaret, Zafer Demirkol ve ASP.NET 2, Zafer Demirkol.

Kolay gelsin, başına iş alacaksın şimdi, hele bi de kod öğrendikçe ve işler zevkli olmaya başladıkça uykusuz geceler gelecek, bak saat 03:06 site yapıyorum arada dinleneyim diye foruma bi göz atayım demiştim :lol:

Geri