web tasarım için kitap önerisi

Kodla Büyü

empatichuman

Site Gezgini
arkadaşlar web tasarımı öğrenmek istiyorum bana önereceğiniz güncel ve işime çokta yarayacak bir kitap öneriniz var mı? yada web tasarımı için ne bilmem gerekiyor??

Hocam ilk olarak;
kodlamayı öğrenmek istiyorsanız

HTML den başlayın ve CSS öğrenin.
http://www.htmldersleri.org/

eğer dinamik siteler yapmak istiyorsanız HTML den sonra PHP, ASP, ASP.NET (karar sizin ) birini öğreniniz. Tavsiyem PHP.

Eğer sadece tasarım yapmaksa niyetiniz Fireworks, Photoshop öğrenin ve tasarım bloglarını takip ederek ufkunuzu geliştirin. Kaynak google yeter fazla bile :)

aynı çeşit kitap yada kiatplara yada web dökümanlarına benimde ihtiyacım var
bu konuda yardımcı olursanız sevinirim html biliyorum az çok html ile daha önce web sitesi yapmıştım, şimdi php asp veya başka bir etkileşimli web programlama dili öğrenmek istiyorum ilk tercihim php bu konuda ne yapabiliriz???

Genelde kitap önerilmiyor. İnternet en iyi kaynağınız deniyor. Buna ben de katılıyorum. Kendinize örnek proje açtığınızda çıkan sorunları internette arayabilirsiniz ve kolayca çözüme ulaşabilirsiniz. Böyle böyle ilerleme kat edersiniz. Tabi sorunları ingilizce aramanız gerekli, o yüzden ingilizce şart. Bunun haricinde şu bağlantı da işinize yarayabilir. Göz atabilirsiniz: Web Tasarım Programları

Geri