WEB tarayıcıda DYS açılmıyor

Kodla Büyü
Enddlesss' Alıntı:
shanexkr' Alıntı:
:cry: hiçbiri işe yaramadı. orjinal kaspersky kurulu onu da durdurdum.

İlk olarak Firefox u Yardım > Firefox Hakkında menüsünden sürümünü 52.0 dan küçük olduğuna emin olun. Değilse bilgisayarınızdan firefoxu tamamen kaldırıp daha eski bir sürümünü kurun.
Bu gün için en garanti İE'i 11 sürümüne güncelleyip onu kullanmak. (DYS için tabii)
Bilgisarınızdaki kulanıcı adının türkçe karakterler içermediğinden emin olun.
Daha sonra,

1- Öncelikli olarak bilgisayarımızda bulunan java sürümlerini Denetim Masasındaki ekle kaldırdan kaldırınız.

2- C:\ yolu altındaki DYS_Okul_Kurulumunu klasörünü kaldıralım.
3- C:\ Program Files altında varsa java klasörünü siliniz.

4- C:\Kullanıcılar\Kullanıcı Adı\AppData\LocalLow\ altındaki Sun klasörünü siliniz.
Kullanıcılarda AppData yok ise sol üst köşeden Düzenle + Klasör ve Arama seçenekleri + Görünümden gizli dosyaları gösteri seçip tamam deyiniz.

5- Bilgisayarı kapatıp tekrar açınız. (İstenilirse)

6- C:\Kullanıcılar\Kullanıcı adı\.javapolicy dosyasını siliniz.

7- Dys Katılımız Programını tekrar kurunuz.

360 360 Total Security veya AdwCleaner yazılımlarına benze prgramlar varsa yüklemeden önce gececi olarak kapatın. Bu tarz programlar ya block yapıyor ya da başlangıça öğe eklenmesine izin vermeyebilir.

Deneyin hocam ben genelde sorun olduğunda bu yolları izliyorum.

Kolay Gelsin...
allaha şükür

shanexkr' Alıntı:
phantosos' Alıntı:
shanexkr' Alıntı:
Sn. Habib hocam;
Açamadığımız iki bilgisayarda kaspersky kurulu. Antivirüsü Devre dışı bırakıp tekrar denedim ancak ie ve firefox sayfa açılmıyor hatası veriyor.

Bizde de bir makine de aynısı oldu. Win10 ve kaspersky kurulu. kaspersky'ı kaldırıp denedim olmadı. Bende bastım formatı; win8.1 kurdum. En azından arayüze girdik ama bunda da java hatası verdi. Yarın kaldığımız yerden devam. Sonucu buraya yazarım.

Takipteyim. teşekkür ederim

Win8.1 e döndükten sonra IE ile açıldı. Antivirüs olarak Avast kurdum, sorun yok şu anda.

Geri