WEB tarayıcıda DYS açılmıyor

Kodla Büyü

shanexkr

Aktif Üye
İyi Çalışmalar;
Biz ilçe olarak DYS sistemine yeni geçiyoruz.
DYS kurulumunu yaptık ama explorer firefox chrome denedik ama DYS çalıştıramadık. Farklı bilgisayarda çalışıyor.
Çalıştıramadığımız bilgisayar Windows 8.1 64 bit
önerileriniz için şimdiden teşekkür ederiz.

shanexkr' Alıntı:
İyi Çalışmalar;
DYS kurulumunu yaptık ama explorer firefox chrome denedik ama DYS çalıştıramadık. Farklı bilgisayarda çalışıyor.

firefox un 51 numarali versiyonunun 32 bitlik olanini yukleyin. onun disinda java calistiran tarayici kalmadi artik!

en sorunsuz çalıştıran İnternet Explorer. Diğer tarayıcılarla deneyerek boşuna vakit kaybetmeyin.

katilimsizdan kurulsa ie de calismayanlari gordum, mozilla da 52 versiyon alti ve 32 bit olduktan sonra calismayana ben denk gelmedim.

İE ve Mozilla'da açılıyor hocam zaten. Başka tarayıcılarda denemeyin.

bu iş java ile bir süre sonra yürümez gibi görünüyor
benimde dün firefox güncellenmişti 52 olmuş açılmıyor i.e de açılıyor

eemree' Alıntı:
Bir iki hafta içinde tüm tarayıcılarda çalışacak Hocam.

Sn. Habib hocam;
Açamadığımız iki bilgisayarda kaspersky kurulu. Antivirüsü Devre dışı bırakıp tekrar denedim ancak ie ve firefox sayfa açılmıyor hatası veriyor.

shanexkr' Alıntı:
Sn. Habib hocam;
Açamadığımız iki bilgisayarda kaspersky kurulu. Antivirüsü Devre dışı bırakıp tekrar denedim ancak ie ve firefox sayfa açılmıyor hatası veriyor.

Bizde de bir makine de aynısı oldu. Win10 ve kaspersky kurulu. kaspersky'ı kaldırıp denedim olmadı. Bende bastım formatı; win8.1 kurdum. En azından arayüze girdik ama bunda da java hatası verdi. Yarın kaldığımız yerden devam. Sonucu buraya yazarım.

phantosos' Alıntı:
shanexkr' Alıntı:
Sn. Habib hocam;

Bizde de bir makine de aynısı oldu. Win10 ve kaspersky kurulu. kaspersky'ı kaldırıp denedim olmadı. Bende bastım formatı; win8.1 kurdum. En azından arayüze girdik ama bunda da java hatası verdi. Yarın kaldığımız yerden devam. Sonucu buraya yazarım.

Takipteyim. teşekkür ederim

habibocak' Alıntı:
eemree' Alıntı:

Nasıl ? Habib hocam merak ettim.

Forumda okuyunca 52 versiyonu desteklemeyecek diye hemen okulda kapattım firefoxu güncellemelere.
Sorun mu sorun yok :) Tıkır tıkır

http://resimyukle.xyz/resim/IG4ey
IG4ey

aldırğımız hata firefox ve ie de bu şekilde

explorerda eklenti çalışmıyor hatası veriyor bizim okulda. mozillada idarecilere güncelleme yapmayın.

shanexkr' Alıntı:
İyi Çalışmalar;

hocam herşey kurulu ise (sertifika ,java ) açılan bilgisayarın adres çubuğundan adresi kopyalayıp, açmayan bilgisayarda ie veya mozillaya yapıştırın.
birde Mebbis de DYS modülüne yönlendiren bir yer var oradan girmeyi deneyi. açılması gerekir.

önce en son java sürümünü yükleyin, sonra katılımsız DYS paketini yükleyin hocam. ben öyle yapıyorum.
Ancak ben okuldaki tüm bilgisayarları win7 x64 yaptım hocam.

habibocak' Alıntı:
eemree' Alıntı:

Bende merak ettim Habib hocam.
Neyi değiştireceklerde bütün tarayıcılarda çalışacak?
javadan vazmı geçiyorlar artık???

vayarkadas' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
eemree' Alıntı:

Bende merak ettim Habib hocam.
Neyi değiştireceklerde bütün tarayıcılarda çalışacak?
javadan vazmı geçiyorlar artık???
Javadan şu anda vazgeçemezler Hocam. Ancak giriş için tarayıcı bağımlılığı değilde basit bir program yapabilirler diye tahmin ediyorum.

Bilgisayarların kullanıcı adlarında türkçe ve boşluk varsa örneğin "Ahmet Taş" gibi bu bilgisayarlarda java temp klasörüne ulaşamıyor dolayısıyla java çalışmıyor çalışmayınca sistem açılmıyor. Bu durumda türkçe ve boşluk karakter içermeyen bir kullanıcı açın örneğin "ahmettas" kurulumu yapın sorunsuz çalıştığını göreceksiniz. :)

shanexkr' Alıntı:
:cry: hiçbiri işe yaramadı. orjinal kaspersky kurulu onu da durdurdum.

İlk olarak Firefox u Yardım > Firefox Hakkında menüsünden sürümünü 52.0 dan küçük olduğuna emin olun. Değilse bilgisayarınızdan firefoxu tamamen kaldırıp daha eski bir sürümünü kurun.
Bu gün için en garanti İE'i 11 sürümüne güncelleyip onu kullanmak. (DYS için tabii)
Bilgisarınızdaki kulanıcı adının türkçe karakterler içermediğinden emin olun.
Daha sonra,

1- Öncelikli olarak bilgisayarımızda bulunan java sürümlerini Denetim Masasındaki ekle kaldırdan kaldırınız.

2- C:\ yolu altındaki DYS_Okul_Kurulumunu klasörünü kaldıralım.
3- C:\ Program Files altında varsa java klasörünü siliniz.

4- C:\Kullanıcılar\Kullanıcı Adı\AppData\LocalLow\ altındaki Sun klasörünü siliniz.
Kullanıcılarda AppData yok ise sol üst köşeden Düzenle + Klasör ve Arama seçenekleri + Görünümden gizli dosyaları gösteri seçip tamam deyiniz.

5- Bilgisayarı kapatıp tekrar açınız. (İstenilirse)

6- C:\Kullanıcılar\Kullanıcı adı\.javapolicy dosyasını siliniz.

7- Dys Katılımız Programını tekrar kurunuz.

360 360 Total Security veya AdwCleaner yazılımlarına benze prgramlar varsa yüklemeden önce gececi olarak kapatın. Bu tarz programlar ya block yapıyor ya da başlangıça öğe eklenmesine izin vermeyebilir.

Deneyin hocam ben genelde sorun olduğunda bu yolları izliyorum.

Kolay Gelsin...

Geri