WEB SİTEMDE SWF DOSYALARINI OYNATMAK

Kodla Büyü

hirmak35

Üye
Selam Arkadaşlar.
Okul web sitemizde wmv dosyalarını yayınlayabiliyorum. Fakat ne yazıkki bu video dosyaları her bilgisayarda açmıyor. Benim sorunum şu; web sitemizin hostuna attığım flash swf video dosyalarını web sitemde nasıl oynatabilirim. Wmv leri swf ye çevirdim ama nasıl yayınlayacağım.Bir çok okul sitesinde windows media player yerine flash player kullanılmakta. ve dolayısıyla flas dosyaları her bilgisayarda kolayca açılıyor..Bana tam da lazım olan bu, yani sitemde flash player ile videolarımı yayınlama. Elinizde bununla ilgili kodlarınız mevcut mu? Bana ayrıntılı bir şekilde yazarsanız minetar kalacağım.

Yürekten teşekkürerl. Yardımlarınızı bekliyorum...

her bilgisayarda açılmamasının sebebi CODEC. Senin yapman gereken WMV dosyasını Macromedi flash dosyasının içine gömüp SWF çıktısını sitede kullanmak

ayhangunes arkadaş teşekkürler.
Ben artık sitemde flash player kulanmak istiorum. Ne yapmam lazım. Avi LERİ SWF ye çevirip hosta attıktan sonra web sayfalarımda hangi kodları kullanmalıyım. Bende sadece windows media player için kodlar var. Ama bundan kurtulu flash playera dönmek isitiyorum..
Sevgiler...

forsahalil' Alıntı:
Hocam wmv leri swf ye çevirem transformers programları ile bu işi kolayca yapabilirsin.
forsahalil
Arkadaş sen iletimi okumadan cevap yazıyorsun galiba ...Arkadaşım ben convertten bahsetmiyorum...Zaten Swf ye çevirdim avi leri. Sorun şu ki nasıl yayınlarımben web sitemde...Kod anlayışı nasıl olacak. Yok mu bilen ya...
Avi ve Windows Media player i öğrenmek istyenlere açıklayabilirim...Ama bana yardım eden yok burda....

hocam swf olarak komple videoyu flasa gömdüysen stop mute gibi fonksiyonları kullanmadan direk oynata bilirsin bunuda swf çıktısını fronpagede html dosyanı aç swf dosyasına sağ click kopyala de sonra html dosyana fronpage ile açtıktan sonra yapıştır de olur
ikinci yöntem youtube gibi olanı en az flash 8 sürümünü indir flash 8 ve yukarısı yüklü iken flashda boş bir tasarı aç sonra sonra file menüsünden importu seç sonra videoyu tıkla sonra video dosyasının yerini flasha göster nexti tıkla karşına çıkan seçeneklerden ikincisini tıkla strem from flash video.... olanını seç next tıkla sonra tekrar next sonra skin seç nexti tıkla en son olarak ctrl + enter yap yada swf dosyanı biyere çıkar burda önemli olan swf dosyasının yanında bir adet daha swf ve bir adette flv dosyasının daha flasın çıkarması bu üç dosyayı yanyana olursa flash videon çalışır ama sen html dosyana ismini verdiğin swf yi kopyala yapıştır yapacaksın fakat sunucuya üç dosyayıyıda göndereceksin tabi sunucununda flv uzantı desteği olması gerekiyor meb in bütün sunucuları destekler

dreamweaver dan yapabilirsin
sayfana bir tane flash elementi ekle
oradan yolunu göster
swf uzantılı doosyanıda kök klasörde gösterdiğin yere at
böle olması lazım

bir sayfada göster eğer olmazsa yaz sana bir örnek gönderelim ama arkadasların dediği gibi yap

Kardeşim Galiba Aradığın Böyle Birşey..
Özellikle Swf Ve Diğer Tüm Videoları Tam Ekran Gibi,Geri Sarma,Duraklatma Gibi Özellikler Arıyorsun.Bu Tür İhtiyaçlar İçin Çok Güzel Bir Sctript Hazırladım.
Sizinle Paylaşmak İstiedim.
Umarım Aradığın Budur ve Beğenirsin.

Buradan İndir

Geri