Web sitelerindeki öğretmenlerin fotoğrafları sorunu

Kodla Büyü

redeemthepast

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okul web sitesine öğretmenlerin fotoğraflarını koymak gibi bir hata yaptım. Sonra bir baktım kimse fotoğraflarını beğenmiyor. Sonra iş güzellik yarışına döndü. Örn. Fatma hanım fotoğrafı değişmiş benimki de bu bunu koy. Bu sonsuz döngü haline geldi ve ben çok sıkıldım. Okul müdürü de istiyorlarsa değiştireceksin tavrı takınıyor.
Sonuç web sayfasına öğretmenlerin fotoğraflarını kendilerinin upload edebileceği bir alan oluşturabilir miyiz? Mümkün mü?

Mümkün olmayan bir şey mi istedim bilmiyorum ama Internet'te çeşitli resim upload siteleri var acaba beni bu illetten kurtarır mı? Verem olacağım artık.

hocam en son gelen yazıyla kişilerin tc kimlik, resim, Öğrenci bilgileri kazandıkları yerler gibi bilgilerinin yayınlanması yasaklandı... Bunu bahane edin ve herkese temsili bir resim atın yani herkesin resmi aynı olsun sorun ortadan kalkar...

wezyr' Alıntı:
hocam en son gelen yazıyla kişilerin tc kimlik, resim, Öğrenci bilgileri kazandıkları yerler gibi bilgilerinin yayınlanması yasaklandı... Bunu bahane edin ve herkese temsili bir resim atın yani herkesin resmi aynı olsun sorun ortadan kalkar...
+1

Re: Ynt: Web sitelerindeki öğretmenlerin fotoğrafları sorunu

wezyr' Alıntı:

Aslında olması gereken bu

Siteye öğretmen fotoğrafının eklenmesi yasaklandı hocam.

Niğde İl MEM'de tüm personelin resmini ve bilgilerini kaldırdım. Sadece idarecilerin kaldı. Büro içi yer değişikliklerinde çok sıkıntı oluyordu. Şimdi çok rahatım. Ad ve Soyad dışında bir şey eklemeye gerek yok. Ben onları bile eklemedim.

yok artık hcoam olurmu öyle şey? resim değiştir diyenlere hallederiz kadir çek.. :wink:

Bence de bütün fotoğrafları kaldır gitsin. Benim görev yaptığım okulda fotoğraf sıkıntısı olmuyordu. İki öğretmene defalarca vesikalık fotoğraf getirmelerini istedim. Fakat getirmediler. Ben de en sonunda cep telefonu ile fotoğraflarını çekip siteye aktarmıştım.

Bana kalsa idarecilerin fotoğraflarına bile gerek yok. Nasıl olsa hükümet hepsini şutlayacak yakında. Okulun adı, iletişim bilgileri bikaç fotoğrafı olsun, arada bir de bir iki haber girilsin yeter.

omd' Alıntı:
Bana kalsa idarecilerin fotoğraflarına bile gerek yok. Nasıl olsa hükümet hepsini şutlayacak yakında. Okulun adı, iletişim bilgileri bikaç fotoğrafı olsun, arada bir de bir iki haber girilsin yeter.

aynen.

zaten bu mebweb te fotoğraf eklemek ölüm,
yükle düğmesine basıp çay içmeye gidiyorum hep :D

sezginozturk' Alıntı:
wezyr' Alıntı:
+1
Bu yazıyı bulabilir misiniz bana?

Ya, sorun açıkçası, müdüre öğretmen resimlerini koymayalım dediğimde okuldaki hizmetlinin duyup bence olsun demesi, müdürün herkesi dinlemesi ve resim konusunda diretmesi oldu. Bu yazı işe yarar mı ki müdür konusunda

müdürden eklenmesini istediğine dair resmi yazı iste. Hocam sonra sıkıntı yaşanmasın istiyorum de. Ne o yazıyı sana verir ne de bir daha sana bu konudan bahseder.

enestar' Alıntı:
müdürden eklenmesini istediğine dair resmi yazı iste. Hocam sonra sıkıntı yaşanmasın istiyorum de. Ne o yazıyı sana verir ne de bir daha sana bu konudan bahseder.
Yazıyı neden vermez? Bizim okulda web gelişim ekibi kurulmadı hiç. Arasında müdür olmak zorunda mı? Yüksek lisans yaptığım için beni bağlıyor kendisi

en güzeli hepsinin yerine ttemsili resim koy gitsin. geçen ay kişisel verilerin korunması ile ilgili bir yazı geldi tüm okullara ona bakın dayanak gösterin kaldırın gitsin resimleri ;)

redeemthepast' Alıntı:
enestar' Alıntı:
Yazıyı neden vermez? Bizim okulda web gelişim ekibi kurulmadı hiç. Arasında müdür olmak zorunda mı? Yüksek lisans yaptığım için beni bağlıyor kendisi
müdür yardımcısı, bt öğretmeni, türkçe öğretmeni ve ingilizce öğretmeni olur ekipte.

Bu arada ilgili yere mail atmış birisi ama sorusu biraz karışıkmış. Fotoğrafların da kişisel veri olduğu ile ilgili durumdan bahsedip sorsam. Nereye mail atılmış ki? Bilgi edinmeye mi? Pazartesiye kadar yazıyı bulmam gerek

enestar' Alıntı:

hoca süper yerden girmişsin mümkün değil yazmaz :)

En son gelen "kişisel verilerin korunması" konulu yazıya istinaden, o yazıda da açıkça belirtildiği gibi bireylere ait her türlü kişisel verinin (buna ad soyad da dahil) kaldırılması gerekiyor. Bende öyle yaptım, personellere ait her türlü bilgiyi kaldırdım.

Geri