Web Programlama Dersi için program tavsiyesi....

Kodla Büyü

tezmagduru

Üye
Merhaba hocalarım web programlama dersi için hangi programı kullanıyorsunuz mesela dreamweaver gibi tavsiye edebileceğiniz programlar var mı?

atom editor işinizi görebilir ücretsiz. öncelikle programlamayı hangi dilde yapacağınıza karar verip ondan sonra editör seçin. aspx kodlayacaksanız tabii ki visual studio kullanacaksınız. php kodlayacaksanız dreamweaver eskide kaldı atom, visual studio code, sublimetext, netbeans vs gibi editor veya ide leri kullanabilirsiniz.

Arkadaşlara ilave olarak sınıfa kurulmasa da senin bilgisayarında kullanmak isteyebileceğin Jetbrains'in PHPStorm yada WEBStorm kullanabilirsin.İlaç bulmak olmuyor bu editörlerde ama hepsini kapsayan çok başarılı bir editör."edu" uzantılı bir öğrenci maili ile kayıt olduğunuzda 1 yıl kullanım hakkı veriyor.Ben öyle kullanıyorum.

Sublimetext yada visual studio code fakat ikisinide eklentiler ile harika bir hal alıyor. Hele şu snippet eklentileri yokmu bayılıyorum.

Değerli Meslektaşım w3schools.com üzerinden sublimetext yada notepad++ gibi editörlerle çok rahat anlatabilirsiniz. Hem bilgisayarları kasmaz hemde hangi uzantıda kayıt etti isen o uzantıdaki (örneğin css html js) kodları kendisi tamamlar. Ayrıca w3schools üzerinden bilgiye nasıl ulaşacaklarını öğreterek anlatmanız hem ezberden kurtulmalarına hemde yıllar sonra yine aynı site üzerinden web programlama ve tasarım yapmaya devam edebilirler.
Özetle (w3schools üzerinden sublimetext ve notepad++)

Geri