VW Caddy Hakkında

Kodla Büyü

xmet

Aktif Üye
arkadaşlar bir yakınım Caddy almayı düşünüyor.bir tane 2007 1.9 TDI bulmuş.Caddy kullanan arkadaşlar böyle bir aracı alırken nelere dikkat edilir.özellikleri ne olmalıdır.2007 model araca 30.000 istiyormuş satacak olan kişi.52000 km'de imiş.sizce (caddy kullananlar) alınır mı?yardımlarınızı bekliyorum

hocam ben caddy kullanıyorum ve çok memnunum. dediğiniz araç pahalı geldi biraz. sıfır araç. 41000 tl. o paraya daha yüksek bir model alabilir. bir de bulabilirse belirli bir sayıda üretilen life modelini bulmaya baksın. life modelinde herşey full. çelik jant, otomatik far,yağmur sensörü vs. şimdiden hayırlı olsun.

not: caddy araç kamyonet geçtiği için her yıl muayene yapılması zorunludur.

kullanıyorum çok iyi gidiyor ve rahat bir araç
bence ticari araç alacaksanız en iyisi...

geniş rahat bir araç tek kusuru her yıl muayeneye girmesinin gerekmesi.

Bence fiyat normal arkadaşım.Sıfırı 41000 değil daha pahalı.Çünkü 41000 diyorlar 45-46 ya kadar çıkıyor.Temizse fiyat iyi bence .

caddy de bile bir passat rahatlığı konforu var
tek eksiği kamyonet sınıfına giriyor hız sınırını aştınmı radara da girersen affetmiyorlar.

babamda 2011 trendline 1,6 tdi si var vw firması 1998-2001 boradan sonra ilk kez trendline için gerçekten dolu bir araç yapmış(abs,asr,esp,msr,4hy, tam yol bilgisayarı tam diyorum motor yağı sıcaklığına kadar var çünkü) yakıtıda güzel ş.içi 6-6,5 ş.dışı 5 civarı 0'ı 43 civarı kampanyalı alabilirseniz eğer 0'ı güzel olur

ticari araç almak isteyenler önce denesinler. caddy makaslı olduğu için arkada oturanlar yük kamyonuna binmiş gibi zıplarlar... Life modelinde süspansiyon var zannediyorsam... Ticari araçlarda mercedesde makas değil süspansiyon vardır ve en konforlusuda odur...
Not:Mercedesin 2001 yılında ürettiği vaneoda bile baz donanımda esp ,asr,bas,4 hava yastığı,elektirikli ısıtmalı aynalar,bağımsız süspansiyonlar,elektirikli kelebek camlar vb. standart. Full donanımda ise ısıtmalı deri koltuklar, sunroof vb. var. Mercedes yetkililileri ilk hafif ticari denemelerinde bir ticari araç için gereğinden fazla lüks araç yaptığımız için beklenen satışı gerçekleştiremedik demişti. 2012 yılında yeni hafif ticari aracı citanı piyasaya sürüyor.

Ekli dosyalar

• Mercedes-Benz_Vaneo_2002.jpg
    Mercedes-Benz_Vaneo_2002.jpg
    42.9 KB · Görüntüleme: 7,762
  • MERCEDES_CITAN.jpg
    MERCEDES_CITAN.jpg
    43.2 KB · Görüntüleme: 7,762
  • vaneo-konsol.jpg
    vaneo-konsol.jpg
    52.4 KB · Görüntüleme: 7,749
azaz' Alıntı:
ticari araç almak isteyenler önce denesinler. caddy makaslı olduğu için arkada oturanlar yük kamyonuna binmiş gibi zıplarlar... Life modelinde süspansiyon var zannediyorsam... Ticari araçlarda mercedesde makas değil süspansiyon vardır ve en konforlusuda odur...

makas var ewet doğru biraz sert olduğu da doğru ama "yük kamyonu" benzetmesi birazcık ağır olmuş hocam

Bizde.eskiden vardi ama arka kismi konforlu degil hocam sirtimin agridigini cok iyi hatirliyorum ticari arac icin alacaksaniz neden olmasin..

erhnhtms' Alıntı:
azaz' Alıntı:

makas var ewet doğru biraz sert olduğu da doğru ama "yük kamyonu" benzetmesi birazcık ağır olmuş hocam
hocam ben caddynin kalitesine, gücüne laf etmem sınıfında güç açısından liderdir. Fakat en konforlu diyemezsiniz. Kusura bakmayın ama makaslı hiç bir araba konforlu olamaz çünkü makas yük kapasitesi artırılması için yapılır.Konfor bekleyen life modelinde süspansiyon varsa ondan almalıdır.

kamyonet olduğu için hız limitide düşüktür. trafik kanununa göre
her yıl muayene vardır. o bir kamyonet.

CADDY 'ye çamur atanlar,
reno kangoo ile viraja girsin,(30la değil 50 ile girin viraja)
doblo ile hafif çukurdan, hafif tümsekten geçsin, (doğrudan fıtık ameliyatına gidersiniz)
fiorino ile şehirler arası gitsin.(inanılmaz rahatsız)
partner ile radyo dinlemeye çalışsın. (inanılmaz gürültülü)

Volkswagen kalitesini o zaman anlarlar.

tayinci42' Alıntı:
kamyonet olduğu için hız limitide düşüktür. trafik kanununa göre
her yıl muayene vardır. o bir kamyonet.
hız limiti tıpkı otomobil gibi. bölünmüş yolda 110. mart 2012 de çıkan bir kanunla bu araçlar artık panelvan sayılıyor. ve hız limiti de bu kanunla arttı. bu araçların (hafif ticari) dezavantajı her yıl muayeneye girmesi. yani otomobile göre 1 muayene fazlası var. o da 150 TL. bence çok değil. bir dezavantajıda vergisi. 1.3- 1.9 aynı vergiyi ödüyor ve otomobilde vergi yaş aralığı 0-3, 4-6, 7-10, ...... diye giderken bu araçlarda 0-5, 6-15 şeklinde devam ediyor. yani vergisini de fazla ödüyorsunuz. bütün bunlara rağmen bu araçları almaya değermi? BENCE DEĞER. 2011 1.3 fiorino var bende. ondan önce 2004 1.4 polo vardı. poloya före kullanımı rahat, zevkli, seri, yakıt yönünden avantajlı diyebilirim. fiorinoyu satarsam caddy alırım.

Geri