VİTAMİN ŞİFERESİ ALMAK BİZİM İŞİMİZ Mİ

Kodla Büyü

uysalhalil33

Seçkin Üye
Seçkin Üye
formatör olarak görevlendirildiğim yeni okulumda bir şaşkınlıkla karşılaştım 4.sınıf öğretmeni geldi ve:
-formatör sizmisiniz
-evet buyurun
-pazartesi vitamine girecek çocuklar şifre işiini halledin
bende tamam dedim ama bu öğrencinin kendisi alması gerekmiyor mu
okulda bilişim dersi yok gerçi çocuklarda alamaz nerden bilecekler şifre almayı anlatayım öğrensinler desem hanfendi dersini vermek istemez neyse ne dersini her öğrenci için ben mi şifre alacağım

Öğrenci nasıl alacak hocam. Eline yüzüne bulaştıracak. Öğretmen de işin içinden çıkamayacak. Yine size patlayacak ne kadar kaçarsanız kaçın. İyisi mi net support gibi bi programla oturduğunuz yerden halledin o işi kendinizi yormadan...

öyle yapayım değilmi hiç olamzsa öğretmen sağda solda bir iş verdim de yapmadı demesin

Al işte yarın burada bu bana böyle dedi, şu şöyle dedi diyecek bir bilgisayarcı kardeşmiz daha kızıyorum size :verymad:
Konuşmaya bak "pazartesi vitamine girecek çocuklar şifre işiini halledin"
Eğer öyle bir üslup ile gelmişse yarın"Formatör değilmisin şu prize elektrik gelmiyor, Ekranım tozlandı SİL" demesini de beklemelisiniz, baştan nasıl giderse öyle emir verirler, sonra da burada sızlanmalar başlıyor yok öyle dedi böyle dedi, Hocam size sesleniyorum;
Şifre verme işini yapın tamam ben olsam bende yaparım ama yine söylüyorum eğer öyle bir üslup ile geldiyse,
Hocam öğrencilerin TC numaralarının listesini getirin, bir de öğrencileri BT sınıfına çıkaralım deyip hanımefendiyi iki saat orada rehin almalısınız, BENCE...

Öğrenciler meb vitamin şifresini okulun meb adsl hattı dışında ücretsiz kullanamıyorlar bu yüzden bu şifreyi okul bt sınıfında yapacaklar. Çok sıkıntılı bir iş değil sınıf listesini alın, öğrencileri bt sınıfına getirin tc kimliklerini yanlarında getirsinler örnek olarak siz bir öğrencinin şifre işlemini yapın diğerlerinin büyük kısmı bunu halleder şifre işlemini yapamayanlara siz yardımcı olursunuz 1 öğrencinin işlemi 2-3 dakika gibi kısa bir sürede bitiyor. Sınıf öğretmeninin sınıfı bt sınıfına sadece 1 ders için almanıza karşı çıkacağını sanmıyorum. Dyned ve meb vitamin işlemlerinde bt formatör öğretmenleri olarak biz öncelikli sorumluyuz zaten okularda çok fazla ders yok bu işlemleri yapmak için zaman ayırmalıyız.

ya hocam bırak öğretmenin kendisi alsın. yeri geldiğinde bilgisayar konusunda mangalda toz bırakmayanlar angarya işlere gelince formatörü buluyor.bizim işimiz değil.
biliimciler formatörlük kavramını iyi benimsemişler. Arkadaşlar dersimiz olsa da olmasa da biz öğretmeniz. bırakın bu diğer öğretmenlerin düşüncelerini işlerini

hocam öğrenciler vitamini ssadece meb hattından kullanabilirler.. şifre almak için yapılacak işlem bir sınıf öğetmennin anlıyacağı kolaylıkta!! size nsıl yaklaşılıyorsa ole yaklaşınn.. alabilirimisiniz derse.. sınıf için bi saat ayalarsınız bt sınıfına alıp projeksiyonda yada netop ta fln gösterirsiniz her ögrencide kendi alır şifresini hemde orada bi kullanmış olurkar.. evde kullanamazlar.. yada sınıf oğretmeninide alırsın yanına onla beraber çocuklara yardım edersinn.... yada sadece sınıf öğretmenine gösterirsin şifre almayı oda çocuklara bt labında alır veya aldırır...
her öğenciye şifre alıpta verme gibi bi grevin yok yapmada zaten.. 500 öğrenci varsa 500 kere gir siteye şifre al değiştir yaz. vs vs akıl işimi... labda vitaminle ilgili bişe yapacaklarsa sınıf öğretmenride yanında bulunsun.. zaten vitaminde onların dersleri var..

sayın hocam:
> örnekle nasıl kayıt olacağını öğretmene anlatırsınız. Yani rehberlik edersiniz ki işiniz bu!
> Öğretmen çocukları laboratuvara indirir(Serbest etkinlik dersi kapsamanıda)
anlatır.

Madem bu ders yok her öğretmen sınıfından sorumludur.

uysalhalil33' Alıntı:
...
-pazartesi vitamine girecek çocuklar şifre işiini halledin
...
Kimse sizden bu şekilde emir verir gibi, iş yapmanızı isteyemez. Babasının uşağı mı varmış karşında diye sorardım ben olsam.

Çok ilginç demek bu üslupla gelen birisinin işini yapıyorsunuz göreviniz olmadığı halde :) Arkadaşın birisi söylemiş sadece rehberlik ediniz diye bencede öyle yapın.

Bir Çin atasözü "Ta ti to" Eşek semer hikayesi :)

aynen sizn anlattığınız gibi "pazartesi vitamine girecek çocuklar şifre işiini halledin" demişse öğretmen resmen emir vermiş.

sorunuza cevap:şifre almak sizin işiniz değil..neymiş "iş verdim de yapmadı demesin".yahu komiksiniz siz zaten belli ki onların iş vermesini bekliyorsunuz.

yapın da o an bu üsluba karşı tamam demenizin cezasını çekin diyeceğim ama artık bu öğretmen sizden sonraki formatör öğretmenden de böyle angaryayı yapmasını bekleyecek.diğer formatör öğretmenlerin de başı yanıyor.

Arkadaşlar niye kendinizi bu sözlere maruz bırakıyorsunuz? Sizin görev tanımınız belli, ona göre hareket edin. İşinizi doğru yapın yeter. Size kimse emir veremez unutmayın. Biraz hakkınızı savunun lütfen. 3. okulumdayım ve her okulda da şansıma bir öğretmen bana ters gelir . Yukarda ki söylem gibi vb sözler söyler ve ya davranır ama tavrımı ben koyunca geri çekilir.Emir kulu değilsiniz, öğretmensiniz. Siz kendinizi bildikten sonra size tavırları değişir. Okulumda bazen görevim olmayan işleri de yapıyorum ama bir farkla, bu işleri isteyen öğretmenler gerçekten düzgün bir tavırla "lütfen", "zamanınız var sa" , Müsait olduğunuz bir vakit te" gibi kelimelerle istek te bulunuyorlar. Siz de bunu sağlayın. Aktif olun ama kendinizi ezdirmeyin. Öğretmen olduğunuzu , karşınız daki öğretmenin sizden hiç bir şekilde üstün olmadığını aklınızdan çıkarmayın. İnanın böyle davrandığınız da hem daha çok sevilirsiniz hem de daha çok saygı görürsünüz.

Effective61' Alıntı:
Arkadaşlar niye kendinizi bu sözlere maruz bırakıyorsunuz? Sizin görev tanımınız belli, ona göre hareket edin. İşinizi doğru yapın yeter. Size kimse emir veremez unutmayın. Biraz hakkınızı savunun lütfen. 3. okulumdayım ve her okulda da şansıma bir öğretmen bana ters gelir . Yukarda ki söylem gibi vb sözler söyler ve ya davranır ama tavrımı ben koyunca geri çekilir.Emir kulu değilsiniz, öğretmensiniz. Siz kendinizi bildikten sonra size tavırları değişir. Okulumda bazen görevim olmayan işleri de yapıyorum ama bir farkla, bu işleri isteyen öğretmenler gerçekten düzgün bir tavırla "lütfen", "zamanınız var sa" , Müsait olduğunuz bir vakit te" gibi kelimelerle istek te bulunuyorlar. Siz de bunu sağlayın. Aktif olun ama kendinizi ezdirmeyin. Öğretmen olduğunuzu , karşınız daki öğretmenin sizden hiç bir şekilde üstün olmadığını aklınızdan çıkarmayın. İnanın böyle davrandığınız da hem daha çok sevilirsiniz hem de daha çok saygı görürsünüz.
:+1:

tugrulbey' Alıntı:
sayın hocam:
> örnekle nasıl kayıt olacağını öğretmene anlatırsınız. Yani rehberlik edersiniz ki işiniz bu!
> Öğretmen çocukları laboratuvara indirir(Serbest etkinlik dersi kapsamanıda)
anlatır.

Madem bu ders yok her öğretmen sınıfından sorumludur.

:+1:

hocam bende şifre vermiştim. şifre verme sizin işiniz değil, size emri vaki yapılmasının nedeni de bu.
bı konuyla ilgili geçen sene seminere katılmıştım.
eğer tek sınıfsa belki siz idare edebilirsiniz durumu (sizin insiyatifinize kalmış yani) ama çok sınıf varsa, sınıf öğretmenlerine nasıl yapılması gerektiğini anlatmanız lazım. bundan sınıf öğretmenleri sorumludur çünkü. siz balık tutmayacaksınızi balık tutmasını öğreteceksiniz yani :)

kubracan06' Alıntı:
hocam bende şifre vermiştim. şifre verme sizin işiniz değil, size emri vaki yapılmasının nedeni de bu.
bı konuyla ilgili geçen sene seminere katılmıştım.
eğer tek sınıfsa belki siz idare edebilirsiniz durumu (sizin insiyatifinize kalmış yani) ama çok sınıf varsa, sınıf öğretmenlerine nasıl yapılması gerektiğini anlatmanız lazım. bundan sınıf öğretmenleri sorumludur çünkü. siz balık tutmayacaksınızi balık tutmasını öğreteceksiniz yani :)

10 yıllık meslek hayatımda, kesinlikle her sorunu öğretmene öncelikle anlatmışımdır. daha sonra kendi yapmıştır. ve bu zamana kadar 7 okul dolaştım. her geldiğim okulda, ben gelince hiçbirşey durmadı. çünkü arkadaşlar öğrendi. Dinazor dediğimiz arkadaşlar öğrenmek istemiyorlarsa da ya meşkulüm dersiniz, ya da ben bilmiyorum dersiniz olur biter. Ya da anlatayım siz yapın dersiniz. Sakın 1 dakikada halledeyim diyip yapmayın işi. Zaman 5 dakika olsun öğrensin. Sonra o 1 dakikalar toplanır gereksiz harcadığınız saatlere dönüşür.

Şu an okulumdaki arkadaşların hepsi bu yönteme alıştı. Sıkıntıları olduğunda, şu nasıl oluyor diye soruyorlar. Yani şunu yaparmısın diye değil :D

uysalhalil33' Alıntı:
öyle yapayım değilmi hiç olamzsa öğretmen sağda solda bir iş verdim de yapmadı demesin

Hocam cümlenizi bir daha okuyun ve düştüğümüz hali görün. :(

Öğretmen arkadaşlarımızın verdiği işleri yapmassak söyleyeceklerinden çekinir olduk.

Geri