Visual basicte Günlük ve Ajanda programı

Kodla Büyü

kodavcısı

Seçkin Üye
Seçkin Üye
slm arkadaşlar sizden yardım bekliyorum visual basicte yapılan yada elinizde bulunan günlük ve ajanda örneği ya da programı varmı varsa benle paylaşabilirmisiniz

yada nasıl yapılacağına dair bir fikri olan varmı tasarımı az çok düşünüyorum

nasıl olacak diyorsanız

bir açılış ekranı yani karşılama ekranı günlük için diyorum günlüktutma
kaydetme
tarihe göre bulma ve kaydetme aynı tarihte iki yazı olmayacak varsa üstüne yazılacak o şekil istiyor hocam
şimdideden tşkler çok sağolun midiform kullanarak yapılsa dahi olur demi arkadaşlar bunları bilirim ama kodlarda hep zorluk çekiyorum

hocam elimde bi tane ajanda programı epy önceleri yaptığım,
güncellenmesi gerekiyordu ama arşivimde bulduğumda yardımcı olabilirim.
istersen pm de geçebilirim

ilgilendiğin için çok tşkler arkadaşım bekliyorum inşallah ilgilenen birileri daha çıkar :) :)

hocam açık kaynak koduylamı lazım, yoksa paket halinde olsa da olurmu
bu arada malum işlerin yoğunlundan dolayı zamanda bulamıyorum
hafta sonuna kadar bekleticem seni

hocam fark etmez açıkkaynak ta olur pakette olur nasıl yapıldığına ve görümüne bakarak biraz da kopya yapacam

celikumit' Alıntı:
hocam açık kaynak koduylamı lazım, yoksa paket halinde olsa da olurmu
bu arada malum işlerin yoğunlundan dolayı zamanda bulamıyorum
hafta sonuna kadar bekleticem seni

hocam sizi bekliyorum ilginiz için tşkler çok sağolun

Hocam hazırlamışken bir tane RANDEVU KAYIT DEFTERİ oluştursanız valla çok güzel olur. Herkes sizden duacı olur eminimki....

hocam indirdim çalıştırdım hata yok çalışıyor yanlız bu programı siz kodladığınız için size bir sorum olacak hocam şimdi Monthview kullanmışsınız ben konu başlığını ve konu içeriğini giriyorum ya belirlediğim tarihte kaydediyorum şimdi sizden istedim monthview açtığımdan örnek 22.03.2008 tarihine kayıtlı notum var monthviewden 22 tıkladığım da o tarihteki not ekrana gelsin bunun nasıl yapabilirim ve varsa bir yöntem kodu yada proje varsa elinizde bana verirseniz beni çok mahcup edersiniz hocam şimdiden tşkler

saygılarımla

hocam göster butonuna basmanız lazım, veya otomatik yenile derseniz
hemen gelir. tabi bu özlellik daha fazla sistem kaynağı kullanır. ama artık sistem kaynağı problem olmaz. ben programı yazarken daha kısıtlı imkanları olan bilgisayarlarıda göz önüne aldım

hocam göster buttonu yokki benim istediğim monthviwe den
tarihe tıkladığında o tarihteki mesaj gelsin bunu nasıl yapabilirim

aradan uzun zaman geçince bende unutmuşum yanlış aksettirdim
hocam hatırlatmayı görmek isediğin günü seçtiğinde anında görmek istiyorsan notları göster bölümündeki alt tarafta otomatik yenile seçeneği var onun işaretli olması lazım. ancak daha öncede dediğim gibi bu sistem kaynaklarını tüketen bir işlem olduğu için opsiyonel olarak yularıdaki araç çubuğuna bir de yenile butonu koydum. eğer otomatik yenile işaretli değilse yenile butonuna basman lazım. seçtiğin notu düzenlemek isterden göster butonuna basman yeterli

hocam çok tşkler ederim ilginiz ve alakanızdan dolayı son iki günün kaldı vermeme sizden bir isteğim konla aranız iyi galiba Monthview1 takvimden bir tarihe tıklandığında o tarihte mesaj gelsin bu kodu biliyorsanız bana verebilirmisniz bildiğim kadarı ile çok uzun kodda değil

tasarımım şöyle
formun anasayfasında üç text var
günlük başlığı :text1
tarih :text2
icerek =text3
form2 de ise monthview var sadece
form1 anasayfadan kayıtları girdiğimde tarih girip kaydediyorum
form ikiye geçtiğimde ise takvimden tarih tıkladığımda o tarihte mesaj varsa ekrana versin

hocam istersenin size projemi yollayayım kayıt yapabiliyorum hazır herşey sadece monthview1 dediğim ayarları yaparsanız çok sevinirim sizcede sorun yoksa haber bekliyorum sizden

hocam son bir kaç gündür işerimin yoğunluğundan dolayı başlığı takip edemedim.
isterseniz yollayın yardımcı olayım kendiniz yazacaksanızda
takvim kontroünün change olayına
kodu yaqzcaksın ancak verdiğiniz bilgilerle bunu yapamam çünkü kayıtları nedereden çekip kotrol edeceğimiz bilgisini vermemişsiniz. yani o tarihte kayıt olup olmadığını veritabanından mı yoksa dosyadanmı kontrol edeceğiz anlayamadım

TŞKLER HOCAM YAPIP VERDİM VERİTABANINA BAĞLI OLMAYACAK TXT DOYASINA KAYIT EDİLECEK VE MONTHVİEW TIKLANDIĞINDA OTARİHTE MESAJ VARSA EKRANA VERECK ÖYLE

Geri