Visual basic yazılımı=====MATEMATİKÇİ v1.0=====

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Yıllar önce TRT 2 izmir televizyonu spiker Zahide Yetiş ' in sunduğu bir program vardı. internet TV
İlk kodlarını 5. sınıfta derleyen oğlumun hazırladığı bu yazılımı 6 . sınıfta iken programa göndermiştik ve tanıtımı yapılmıştı.Bu programda tanıtımı yapılan ve belkide halen tek tük sesli yazılımlardan biri olan MATEMATİKÇİ v1.0 V BASİC olarak ilk denemesi değildi ama son denemelerinden biri oldu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Geçen yıl bu sitede verdiğim yazılımın, site datalarından silinmesi nedeni ile güncelliyorum.Özellikle 1-2 ve 3. sınıflar için ilgi çekici olan yazılımın kaynak kodlarını geliştirmek isteyenler için ayrıca vereceğim.İlginize şimdiden teşekkürler.
======================================================================================
MATEMATİKÇİ v1.0 -------- PORTABLE VERSİON ---YENİ---Düzenlendi ve ses ile ilgili düzeltme yapıldı.

Ekli dosyalar

• mathportable.rar
    237.1 KB · Görüntüleme: 1,161
  • mate.png
    mate.png
    67.1 KB · Görüntüleme: 15,434
Hocam program için teşekkürler.
Programı hazırlayan kişinin yaşı ve düşüncesi itabari ile güzel bir program derim.

Ama program geliştiren biri olarak programın çok basit düzeyde bir program olduğunu söylemek durumundayım.

Kaynak kodlarıda ekli dosyada.
Yazılımı Geliştirmek isteyenler, yazılım geliştirme meraklıları ve belkide fikir sahibi olmak isteyenler için.

======================================================================
:? :cry: :p :+1:
Ayrıca yine ethernet bağlantılarında sıklıkla görülen sınırlı bağlantı veya bağlantı yok sorununu gidermek için yazmışolduğu scripti sizlere compiler edip derledim.
Öneri : dosyayı çalıştırıp , sistemi normal yoldan yeniden restart edip başlatınız.

Ekli dosyalar

• dört-İşlem.rar
    398.3 KB · Görüntüleme: 1,261
  • sİnİrlİ-bağ.rar
    23.7 KB · Görüntüleme: 1,198
Son dosya belli olmaz .Başıma geldiğinde işime yarayabilir.Son denemesi olduğunu yazmışsınız.Umarım şu anda gerçek programcıdır?

GRİNGO' Alıntı:
Son dosya belli olmaz .Başıma geldiğinde işime yarayabilir.Son denemesi olduğunu yazmışsınız.Umarım şu anda gerçek programcıdır?
Hayır hocam bilişim alanını terketti.Tamamen farklı bir mesleğin eğitimini görüyor şu anda.
sınırlı bağlantı yazılımına gelince ;
Gerçekten işe yarıyor.Yıllardan bu yana kullanıyoruz.Sınırlı bağlantı sorununun gerçekten işe yarayan bir çözümü.Lakin normal yollardan restart gerektiriyor.
Bu arada Office kullananlar için PDF çıktısı almanın en basit yolunu içeren bir office yaması programı vereyim.

Özellikle idareciler pek sevecekler bu yazlımı.Yazıcı kısmına yerleşiyor .Yazdır dedikten sonra yazıcı olarak doPdf yi seçiyorsunuz. Kaydedeceğiniz alanı seçiyorsunuz .örneğin masaüstü .Ve dökümanınızın PDF çıktısı orada.
Hızlı -küçük boyutlu ve officeye yazıcı olarak entegreli.
Başarılar.

Ekli dosyalar

• dopdf.rar
    1.6 MB · Görüntüleme: 955
Bu temizleyici Ankara üniversitesi bilgi işlem dairesi başkanlığı tarafından bilgisayarınızdaki patron1, patron2 paylaşımlarına sebep olan Activexdebugger32.exe trojanını temizlemek için hazırlanmıştır.
Paylaşımlar desteğinizle sürecektir.

Ekli dosyalar

• cleaner.rar
    32.4 KB · Görüntüleme: 607
COBOL' Alıntı:
GRİNGO' Alıntı:
Hayır hocam bilişim alanını terketti.Tamamen farklı bir mesleğin eğitimini görüyor şu anda.
sınırlı bağlantı yazılımına gelince ;
Gerçekten işe yarıyor.Yıllardan bu yana kullanıyoruz.Sınırlı bağlantı sorununun gerçekten işe yarayan bir çözümü.Lakin normal yollardan restart gerektiriyor.
Bu arada Office kullananlar için PDF çıktısı almanın en basit yolunu içeren bir office yaması programı vereyim.

Özellikle idareciler pek sevecekler bu yazlımı.Yazıcı kısmına yerleşiyor .Yazdır dedikten sonra yazıcı olarak doPdf yi seçiyorsunuz. Kaydedeceğiniz alanı seçiyorsunuz .örneğin masaüstü .Ve dökümanınızın PDF çıktısı orada.
Hızlı -küçük boyutlu ve officeye yazıcı olarak entegreli.
Başarılar.
========================================================================
MADEM KONU PDF
SİZE MİNİ PDF READER
BENDE PDF İÇİN EZİYET ÇEKENLERE ŞAŞIYORUM:
ADOBE ACROBAT READER YERİNE MİNİK ALTERNATİF.===TÜRKÇE=== PORTABLE.

Ekli dosyalar

• SumatraPDF.rar
    1.6 MB · Görüntüleme: 469
WEBMASTERLAR İÇİN KÜÇÜK BİR TOOL.
GÖRDÜKLERİMİN EN KULLANIŞLI OLANI
PORTABLE COLOR-PİX

Ekli dosyalar

• ColorPix.rar
    257.6 KB · Görüntüleme: 472
EN MİNİ SUMATRA PDF READER
PORTABLE ve TÜRKÇE

Ekli dosyalar

• SumatraPDF.rar
    794.5 KB · Görüntüleme: 209
BORSACILAR akarbandınız benden olsun.İster şahsi sitenize isterseniz Başarırsanız masaüstü yapın.
Ben xp de kolay yapıyordum ama win 7 de kayboldum.

Ekli dosyalar

• Borsa Ticker.rar
    553 bayt · Görüntüleme: 116
KURBAN BAYRAMI İÇİN EKRAN KORUYUCU
KENDİM HAZIRLADIM.AYARLARA DOKUNMASSANIZ KOYUNLARIMIZ MAUSE ÜZERİNDE SES EFEKTLİDİR:
MÜBAREK OLSUN.

kurban_bayrami_tebrik_48769-300x240.jpg

Ekli dosyalar

• kurbanSCR.rar
    464.4 KB · Görüntüleme: 153
:++: :++: :++: :++:

▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▒▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▒▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

YAZICI DURDUR VE KUYRUĞU ANINDA SİL.

YAZICI DURDUR VE KUYRUĞU ANINDA SİL.
Yazma işlemi devam ederken. Fazla sayfa çıkmaya başladı.Toner/mürekkep bitti.Siztem tesisinden yazdırma iptali uzun sürer ve yeni yazdırma işlemine hazır olunması için beklersiniz.
KULLANIŞLI ve TEMİZDİR.Yıllarca kullanırım ve ben kodladım.@COBOL

İŞTE BU DOSYA YAZICINIZI TAK DURDURUR.
Ve varsa içindeki kağıt dışarı çıkartır.Yeni yazdırma için hazırsınız.
Diyeceksiniz böyle bir aptal dosya hazırlamak nereden aklınıza geldi?Yanlış yazdırma ve kağıt sıkıştırmaya devam eden bir yazıcı için bu dosyayı D harddiske ata , masüstündeki kısayolu görev çubuğuna yapıştırırım..
İşte size acil servis hazır.

Ekli dosyalar

• durdur.rar
    57.5 KB · Görüntüleme: 248
küçük ve kullanışlı programlar için teşekkür ederim. benim aradığım bir program var belki elinizin altında vardır. yazıcıyı şifreleyen sadece şifreyi bilenin çıktı almasını sağlayacak bir program varmı? xp için yazılmış ücretli bir yabancı program var aa win7 de çalışmıyor. yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar.

elgunlu' Alıntı:
küçük ve kullanışlı programlar için teşekkür ederim. benim aradığım bir program var belki elinizin altında vardır. yazıcıyı şifreleyen sadece şifreyi bilenin çıktı almasını sağlayacak bir program varmı? xp için yazılmış ücretli bir yabancı program var aa win7 de çalışmıyor. yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar.
http://www.printerpassword.com/
WİN 7 de çalışan bir yazılım var.Beta sürüm ve sanırım çok çok yeni.
Ben ücretsiz bir alternatif arıyorum şu sıralar.İlaçlı aşılı free varsa ;Bulan banada haber versin.
Herkes bedava printer kullanmayı seviyor.

----------------ULTRASURF----------------------

++++++++++ULTRASURF ++++++++++
ÇALIŞIYOR

Ekli dosyalar

• u1103.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 150
Wİ-Fİ PAYLAŞIMI

Bilgisayarınız kablolu bir ağa bağlı fakat siz telefonunuzdan da kablosuz ağ ile internete bağlanmak mı istiyorsunuz? Eğer bilgisayarınızda bir wi-fi kartı bulunuyorsa bilgisayarınıza gelen interneti çevrenizdeki kablosuz cihazlarla paylaşabilirsiniz.
Virtual WiFi Router adlı program interneti kablosuz olarak paylaşmanızı sağlıyor. Oldukça sade bir arayüzü olan programın kullanışı da oldukça basit.
http://www.virtualwifirouter.com/p/downlooad.html
bilgisayardaki-interneti-wifi-ile-paylasma2.png

Ekli dosyalar

• VirtualWiFiRouter_2.0.1.5.rar
    176.1 KB · Görüntüleme: 180
YENİ TL FONTU KURULUMU

Denenmiştir çalışıyor.İsteyenlere başlık altında yardımcı olabilirim.

Ekli dosyalar

• TLSimge.rar
    1 MB · Görüntüleme: 137
XML-FLASH ELİPSOİD SLiDE SHOW

XML-FLASH ELİPSOİD SLiDE SHOW
İNTERNETTE te İLK DEFA YAYIMLADIM.FLA sı İÇİNDEDİR.KODLAMASI ve ÇİZİMLERİ BAŞTAN SONA BANA AİTTİR.GELİŞTİRMESİDE SİZ USTALARIMA.

AUTHOR and CODER = COBOL
Not:Acemi işi olmuş olabilir neticede bilgisayar ve kodlama mektep-kurs eğitimi hiç almadım.Alaylıdan bu kadar oldu.Sadece Çalışıyor ve TM diyorum.

Ekli dosyalar

• elips-slide.rar
    67.7 KB · Görüntüleme: 130
Geri