Visual basic ile devre kontorlü

Kodla Büyü

Mucit

Aktif Üye
s.a ben visual basic ile elektronik devre kontorl etmek istiyorum. şöyleki bir elektronik kartımız var. bu devrede 2 tane röle var rölenin çıkışlarına herhangibir cihaz bağlandığı zaman visual basic ile hazırladığımız arayüz ile bu dereyi kontrol etmek istiyorum aslında biraz kod yazdı bir arkadaş ama birisi kontrol etmes lazm acaba yardımcı olacak birisi var mı ???

Elektronik kartı bilgisayara nasıl bağladığsayınız onun arayüzü için bir program yazmalısınız. Seri, paralel port mu ya da usb mi? Buna göre ilgili visual basic kodlarını kullanmalısınız.

ever bağlantıyı RS-232 ile yapacaz ama işte arayüz de sıkıntı yaşıyoruz.... :cry:

evet devremiz picli kendimiz tasarlıyoruz. siz visual basic biliyorsanız kodları size yollasam bir inceleseniz nasıl olur ?

MUCİT' Alıntı:
evet devremiz picli kendimiz tasarlıyoruz. siz visual basic biliyorsanız kodları size yollasam bir inceleseniz nasıl olur ?
picli devreni yap ilk önce komutları hyper termınalden yada hazır bır programdan deneyerek yolla.elektronık kısım calısırsa eger daha sonra pc programına gec adım adım yap yoksa hatalarını bulamassın

elektronik devre tasarımında başka birisi çalışıyor .. biz önce arayüzü yapsak olmazmı ??? :cry:

arkadaşlar bizim seri porttan yana sıkıntımız yok bizim sıkıntımız visual basic ile alakalı kod yazöa kısmında tıkandık ...

Verdiğim linklerde zaten devre yanında visual basic kodları da anlatılıyor.

Geri