vistayı xp'ye çevirme

Kodla Büyü

samimi 75

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hp diz üstü bilgisayar aldım.Vista yüklü ama vista'dan mennun değilim.Bunu xp'ye çevirmek istiyorum.Xp'yi nasıl kura bilirim diye formumuzdaki yorumları inceledim.Anlamadığım bir kaç konu oldu.Xp kurmadan önce vista ön yükleyicisini kaldırmak gerekiyormuş.Bunu vista açıkken mi yapacağız.?Ve nerden?Yada nasıl?Xp sata diskleri tanımadığı için driwerler gerekliymiş.Bunu nasıl yapacağız?Bazıları biostanda ayarlama yapıla bildiğini söylüyor.
Arkadaşlar kısaca xp 'yi en kestirmeden nasıl kura bilirim? Değerli bilgilerinizi paylaşır mısınız? Bununla ilgili bir görsel anlatım var mı?

Xp yi bu şekilde kurabilmek için sata diskleri xp cd sinin içine gömüyorlar ama tam nasıl yapıldığını bilmiyorum

aynı sorunu bende yaşıyorum. hardisk bulunamadı hatası verip kurma işlemi yarıda kalıyor.
Lütfen yardım!!!

heaven35' Alıntı:
aynı sorunu bende yaşıyorum. hardisk bulunamadı hatası verip kurma işlemi yarıda kalıyor.
Lütfen yardım!!!

Bende bugün Xp kurmaya çalıştım...Aynı sorun bende de oldu...Sabitdisk yüklü değil diyor...ne yapabiliriz...

iki arkadaşımda da hp dv6000 var ve vista yüklü bilgisayar açılırken 3-4 dakika bekliyor. bir cinayet sebebi olabilir... :)

bende acer5920G var.aldığımda vista yüklüydü vebirçok şeyi engelliyor internete bile bağlanamıyordum.eşim format attı ve xp yükledi.ama sürücüleri tanımadığı için hepsini arayıp bulmak zorunda kaldı.şimdi sorun yok ve harika çalışıyor.sadece kapanırken yavaş kapanıyor.nasıl yaptığını öğrenip size daha detaylı bilgi veririm.

arkadaşın toshiba laptop var, vista yüklüydü vistayı kaldırıp xp kurdum
öncelikle laptopun o modeli için gerekli olan xp driverlerini kendi sitesinden indirdim
ardından xp cd si ile winxp sistemi kurdum
bahsedilenler gibi, hiç bir hdd ya da sata sorunu ile karşılaşmadım
sorun yaşayanlar için teknomann hocanın verdiği linki inceleyin, güzel bi anlatım olmuş...

http://www.notebook.gen.tr/viewtopic.ph ... 8&p=27#p27

Nlite diye bir program var.. bu program sayesinde Sata driverlerini bu cd ye atarak... kendine ait yeni bir Xp cd si oluşturuyorsunnn... Bu oluşturduğun cd ile format atabilirsin.. ve daha sonra www.notebook.gen.tr adresinden driver ları bul... Hatta oarda benim demek istediğimi orada anlatıyordur... kolay gelsin...

bazı bioslarda satayı ide yap seçeneği var ozaman olu ama bilgisayar yavaşlıyor ide ile kurup sonradan sataya çevirip kandırırım deme yemiyor
olmaz ise sata göm xpye

Geri