Vista'yı silip Xp kursam? (ÇOK Acil Bir Sorum Var?)

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Vista kurulu bir bilgisayarda program files a girmek istedim ama C yi açtığımda program files ı göstermiyordu. (C nin boyutu 2 gb civarında işletim sistemi buraya kurulmuş.) Bu vistaların bir özelliği mi yoksa PC de bir sorun mu var

ben vista kullanıyorum 4 aydır hiç bir sorun yok sorun var diyenler yalan konuşuyor yada hayatında hiç vista kullanmamış ben memnunum vistam orjinal bu arada soruna gelince program filesi gösteriyor senin işletim sisteminde bir sıkıntı vardır.

sp2 li vista çıkana kadar vistaya elimi sürmem. şimdilik windows server 2003 ve pardus bana fazlasıyla yetiyor.

vistanın service packi çıkmayacak xp gibi ,sadece sürekli güncellemeleri olucak diye duydum

Arkadaşlar vista yüklü bir PC ye XP kuracam da(BAŞLADIM), Windows kur ekranı geldi ve orda hdd 3 e ayrılmış. C, D, ve F diye F de WinRe diye bir şey var o neki acaba. burda bölümlendirmeyi yaparken sadece C: yi mi seçsem yoksa hepsini silip tekrar ayırsam mı?

eğer önemli belgeleriniz dosyalarınız yoksa hepsini silip tekrardan bölümleyerek
XP kurmanız daha iyi olur

Hayır vistanın sp1 i çıktı. Şu ana kadarik tüm güncelleştirmeleri içeriyor... 540Mb.
Vistada bende çok hatayla karşılaşıyorum. Pek çok eski programımı çalıştıamıyorum. Program arşivimi bu yüzden yeniledim. Ama öyelyken yine de sorunlar çıkyor. Çakışmalar ve uyşmazlıklar. En kötüsü ise mavi ekran hataları. Her birini gidermek için akla karayı seçiyorum. Ayrıca program hazırlarkende karşıma pek çok irili ufaklı sorunlar çıkıyor. Bu yüzden yazarlık araçlarınıda yeniledeim. Ama güvenlik kısıtlamaları bazen bıkdıtıyor. Bakalım ne zamana kadar sürecek. Omu yoksa en sonunda benmi pes edeceğim. :)

Şunu kabul etmelisin ki yeni çıkan hiç bir sistem ilk etapta kararlı değildir. Bu zamanla açıklar va hatalar kapatıldıkça hallolur. Vistaya geçmek için erken. Vista ultimati ilk çıktığında bende kullandım ve bi sorunla karşılaşmadım. Ama laptopla gelen home premium sürümünde karşılaştığım hataları bire bir yaşıyorum ve bunları da zaman içerisinde çözüyorum ama hataların ardı arkası kesilmiyor. bilgisayarı orjinal ve güncel driverlerı ile birlikte kurmama ve sp1 inide yüklemem rağmen. Hiç olmadık bir yerde bir programdan yada başka bir nedenle hatayla karşılaşıyorsun. En kötüsüde mavi ekran hatası. Hataya neden olan sebebide öğrenemiyorsun ve sistemi adım adım test ederek çalışır kılıyorsun. O yüzden burdan anlatıklarımın hiçbir sallamasyon değil ve kimseyide birşeyden vazgeçirmeye çalışmıyorum. Neticede burası bir paylaşım platformu ve sorunlarını paylaşması gayet doğal... :eek:

Geri