Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Vista'da bilgisayar yedeğini geri yükleme?

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında sukber tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. sukber

  sukber Üye

  Kayıt:
  4 Eylül 2007
  Mesajlar:
  4
  Beğeni:
  0
  Okulumuzdaki bilgisayar sınıfındaki bilgisayarlar Vista Enterprise. Fakat bize herhangi bir Vista Cd'si veya kurtarma Cd'si verilmedi. Vistanın bilgisayarı yedekleme özelliğini kullanarak bilgisayarları yedekledim. Fakat yedeği geri yükleyemiyorum, sanırım yedeği geri yüklemek için Cd istiyor. Bu yedeği geri yüklemek için Cd'siz bir çözüm var mı? Yedekler sabit diskin ikinci bölümünde. Daha önce Acronis ve Ghost ile yedek geri yükleme sırasında bazı olumsuzluklar yaşamıştım ve bilgisayarım hiç kullanılamaz hale gelmişti. O yüzden Acronis ve Ghostu kullanmaktan da çekiniyorum. Malum Vista zaten birçok programın kullanımı sırasında hatalar verip duruyor.
   
 2. zambak06

  zambak06 Aktif Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  204
  Beğeni:
  2
  laboratuardaki bilgisayarlar ulaştırma bakanlığının 2007 yılında kurduğu exper bilgisayarlar. işletim sistemi vista entreprise 32 bit. bilgisayarın birinde sorun çıktı. bende sağlam bilgisayarlardan birinden acronis 10 ile yedek aldım. yedeği bozuk bilgisayarın d sine kopyaladım. sonra acronis programı ile yedeği geri yükleme yaptım. ama bilgisayar açılmadı. missing.... bilmem bişey hatası verdi. onun çözümüne baktım. çözümü için vista cd si istiyor. elimde bu bilgisayarlarla gönderilen orjinal cd yok. daha doğrusu sadece image cd leri var. onlarda maalesef çalışmıyor. nerde yanlış yapıyorum. işletim sistemi üstüne başka işletim sistemi kuruyorum. hepsi de birbirine karışıyor.
   
 3. raid10000

  raid10000 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2010
  Mesajlar:
  307
  Beğeni:
  0

  missing.... bu hatayı bende de veriyordu tabi bizde vestel makinalarda sp2 yüklü.Acronis 9 la yedekliyorum.Harici harddisk i usb girişinden cıkarınca bu hatayı vermedi bende.Belki takılı bir usb bellek veya harddisk iniz olabilir. Benim sorunun bu şekilde çözülmüştü.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal