Vista'da bilgisayar yedeğini geri yükleme?

Kodla Büyü

sukber

Üye
Okulumuzdaki bilgisayar sınıfındaki bilgisayarlar Vista Enterprise. Fakat bize herhangi bir Vista Cd'si veya kurtarma Cd'si verilmedi. Vistanın bilgisayarı yedekleme özelliğini kullanarak bilgisayarları yedekledim. Fakat yedeği geri yükleyemiyorum, sanırım yedeği geri yüklemek için Cd istiyor. Bu yedeği geri yüklemek için Cd'siz bir çözüm var mı? Yedekler sabit diskin ikinci bölümünde. Daha önce Acronis ve Ghost ile yedek geri yükleme sırasında bazı olumsuzluklar yaşamıştım ve bilgisayarım hiç kullanılamaz hale gelmişti. O yüzden Acronis ve Ghostu kullanmaktan da çekiniyorum. Malum Vista zaten birçok programın kullanımı sırasında hatalar verip duruyor.

laboratuardaki bilgisayarlar ulaştırma bakanlığının 2007 yılında kurduğu exper bilgisayarlar. işletim sistemi vista entreprise 32 bit. bilgisayarın birinde sorun çıktı. bende sağlam bilgisayarlardan birinden acronis 10 ile yedek aldım. yedeği bozuk bilgisayarın d sine kopyaladım. sonra acronis programı ile yedeği geri yükleme yaptım. ama bilgisayar açılmadı. missing.... bilmem bişey hatası verdi. onun çözümüne baktım. çözümü için vista cd si istiyor. elimde bu bilgisayarlarla gönderilen orjinal cd yok. daha doğrusu sadece image cd leri var. onlarda maalesef çalışmıyor. nerde yanlış yapıyorum. işletim sistemi üstüne başka işletim sistemi kuruyorum. hepsi de birbirine karışıyor.

zambak06' Alıntı:
laboratuardaki bilgisayarlar ulaştırma bakanlığının 2007 yılında kurduğu exper bilgisayarlar. işletim sistemi vista entreprise 32 bit. bilgisayarın birinde sorun çıktı. bende sağlam bilgisayarlardan birinden acronis 10 ile yedek aldım. yedeği bozuk bilgisayarın d sine kopyaladım. sonra acronis programı ile yedeği geri yükleme yaptım. ama bilgisayar açılmadı. missing.... bilmem bişey hatası verdi. onun çözümüne baktım. çözümü için vista cd si istiyor. elimde bu bilgisayarlarla gönderilen orjinal cd yok. daha doğrusu sadece image cd leri var. onlarda maalesef çalışmıyor. nerde yanlış yapıyorum. işletim sistemi üstüne başka işletim sistemi kuruyorum. hepsi de birbirine karışıyor.

missing.... bu hatayı bende de veriyordu tabi bizde vestel makinalarda sp2 yüklü.Acronis 9 la yedekliyorum.Harici harddisk i usb girişinden cıkarınca bu hatayı vermedi bende.Belki takılı bir usb bellek veya harddisk iniz olabilir. Benim sorunun bu şekilde çözülmüştü.

Geri