Vista'da Belgelerim Klasörünü Taşıma

Kodla Büyü

erdem22

Site Gezgini
Xp de bilgilerin silinmemesi için Belgelerim klasörünü D ye yönlendirmeyi hemen herkes biliyor sanırım. Peki bu olayı Vista (Enterprise) da nasıl yapabiliriz?

Kısacası tüm Belgelerim klasörünü D ye taşıma istiyorum.. ilgilenenlere şimdiden teşekkürler...

vistada belgelerin silinmiyor ki c de olsa bile format attıktan sonra cnin içindeki windows.old klasörünün içindeki kullanıcıların belgelerinde bulabilirsin 8)

denemedim ama doğrudur tabii. yanlız bunu yapmaktajki amacım biraz farklı...
20 bilgisayara deepfreeze yüklüyorum. tabii C donacak, d serbest olacak. Bu yüzden Belgelerim klasörünü D ye yönlendirmem gerekiyor...

Önemli Not:
1- Lütfen neden deepfreeze kullanıyorsun demeyin :)
2- Yine lütfen deepfreeze de thaw space oluştur demeyin :)

Sorun basit..
C:\Kullanıcılar D:\ Kullanıcılar olacak ve Vista bu klasörü kullanabilecek...
saygılar

arkadaşlar bu konuda fikri olan var mı? yoksa vistada belgelerim klasörü başka bir diske ya da disk parçasına yönlendirilemiyor mu?

örneğin sistem c sürücüsünde
siz d veya e sürücüsüne belgelerim isimli bir klasör yapıyorsunuz...
daha sonra masaüstüne gelip belgelerim klasörü üstünde sağ tuş özellikler yapıp klasörü diğer sürücüdeki belgelerim klasörüne yönlendirebiliyorsunuz... böylece sistem çökse de belgelerim klasörüne hiç bir şey olmuyor...

aynı durum vista için söz konusu değil sanırım, belgelerim klasörünü taşıyamadım.. bunu cevabını arıyorum, henüz o satırları yazabilecek bir babayiğit çıkmadı :)

Geri