Vista yüklü bilgisayra XP yükleyince driverlar sorun olur mu

Kodla Büyü

emsal

Üye
Arkadaşlar okuldaki bilgisayarlarda vista yüklü ben XP' yi yüklesem. Bilgisayarların driver cd' leri var. Bu driverler XP' ye uyar mı. Yardımcı olur musunuz.

hocam laptoplara uyguladığımız zaman driver sorunu oluyor,masa üstü pclerde daha hiç denemedim.

hocam ben de yapıcam da korkuyorum :lol:
yükleyeceğiniz XP orjinal mi?

xp vista driverları farklıymış. ben de 75000 driver CD var bu siteden indirmiştim ordakiler belki uyar diye düşünüyorum ama emin değilim..

daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur diye bekliyorum

Vista driverları XP ye uymaz arkadaşlar;
Laptopunuzun marka ve modeline göre kendi sitesinde xp driverları da mevcuttur.
Support-Download blümünden ulaşabilirsiniz

emsal' Alıntı:
Arkadaşlar okuldaki bilgisayarlarda vista yüklü ben XP' yi yüklesem. Vista yüklü bilgisayra XP yükleyince driverlar sorun olur mu?
Sorun olur tabii ki hocam
XP işletim sistemi ile Vista işletim sistemi için farklı sürücüler kullanılır
siz bilgisayarların donanım özelliklerini bilirseniz xp sürücüleri bulabilirsiniz.

Eğer Vista yüklü gelen 15+1 Exper lab.dan bahsediyorsanız burayı ziyaret edin 8)

benim elimde okula kurdukları vista cd si yok.. herhangi bi yerden xp kurulum cdsi bulsam onun üzerinden format atailir miym

Atarsın s_bote hocam.. Sonucta iki işletim sistemide NTFS sistemini tanıyor. Sadece kuracağın Xp cdsinin SATA Hdd'leri tanıması gerekir.
Onun haricinde kurulum esnasında yapacağın bir şey yok.
Kendi Laptop'ımda xp'den Vista'ya, Vista'dan xp'ye, Xp'den Win7'ye, Win7'den Vista'ya son olarak Vista'dan Win7 geçiş yaptım.Hiç bir sorun yaşamadım.

Kurulum bittikten sonrada Driver sorunun var sadece Driver CD'leri yoksa elinde.

hocam hiç bişey olmaz aygıt yöneticisinden driverlara bak xp için olanı 10 dk de indir at cd ye sora bas formatı
bende vistadan nefret ediyorum

Geri