Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

vista yaması OR format?

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında keyikcik tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. keyikcik

keyikcik Üye

E bilgisayar öğretmeni tüm okulun ve öğretmenlerin pc lerinden sorumlu olunca...
    elime vista yüklü laptop verdiler , dışardan gelmiş ve yabancı dil. Türkçe yaması varmı bilmiyorum. 2. çözüm olarak format var ancak d yi ayırıp sadace c ye format atıcam ve böyle yaparsam dosya sistemleri farklılığından bir sorun ile karşılaşırmıyım sizce? bilginizi paylaşmanız dileğiyle. ii çalışmalar

2. bozdagli

bozdagli Aktif Üye

hocam bu başlıktaki "OR" kelimesi "VEYA" anlamında kullanılan bir kelime mi?
    kusura bakmayın ama bence bırakın dizüstü'ler ingilizce kalsın en iyisi. bu gidişle resmi dilimiz yakında ingilizceye dönüşecek zaten..:) biz öğretmenler de böyle yaparsak fazla uzun sürmez bu iş.

neyse şaka bir yana ben bir işletim sisteminin türkçe yamasını daha görmedim. var mı bilmiyorum. bence yeni bir kurulum yapmak en güzeli. dosya sisteminin de bir sorun yaratacağını sanmam. zaten biçimlendirme yaparken iki bölümüde aynı yapabilirsiniz..

3. bozdagli

bozdagli Aktif Üye

bilgisayar takılıp kalıca iki defa göndermişim. ikinciyi sildim.

4. keyikcik

keyikcik Üye

teşekkür ederim hocam. vistanın tükçe yamasını en azından uyumlu bulamazmışım, formatı da sadece c ye atarsam problem yaşarmışım ve format atmak için de sürücüleri(driver değil :) ) bulmam gerekiyor. ben de aynen iade ettim. Türkçe uyarnızda haklısınız, uyarınızı dikkate alamaya başladım bile. ii çalşmalar

5. gizemkar

gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

işletim sistemi yaması olmaz sıfır kurulum vardır olsa bile orjinalinin yerini tutacağını sanmıyorum..
    format konusunda rahat rahat atın o laptopun yanında muhakkak driver cd si vermişlerdir içinde xp uyumlu driverler vardır olmayacağını düşünmüyorum zaten diğer bilgilerde d de kalmış olur vista dosya sistemini değiştirmiyor bi sıkıntı olmaz..

Yüklüyor...