VISTA UZERINE NETOP SCHOOL 6

Kodla Büyü

babahoca

Üye
VISTA ULTIMATE UZERINE NETOP SCHOOL 6 KURDUM.
HER MAKINE DE BU PROGRAM ICIN STANDART OLAN 1971
PORTUNU 1975 OLARAK AYARLADIM. DEEPFREEZE ILE CAKISMAMASI ADINA.
SISTEM COK HARIKA BIR SEKILDE CALISTI.
1 HAFTA ARADAN SONRA GELDIM. ANA MAKINE MAALESEF
OGRENCILERI GORMUYOR. YENIDEN TEACHER OLARAK KURDUM.
FAKAT BU SEFER DE ANA MAKINEDE KI 1971 PORTUNU 1975 OLARAK
DEGISTIREMIYORUM. OGRENCILER 1975 BEN ISE 1971 .
BU SEBEBLE HICBIR OGRENCI MAKINESINI GOREMIYORUM.
MAKINELERDE AYRICA DEEPFREZE 6.20.20.1692 VAR.
PROGRAM FILES ICINDEN KLASORU DE IMHA ETTIM.
ANA MAKINEYE ESET KURMUSTUM . ONU DA KALDIRDIM.
AMA YINE DE BASARAMADIM. OGRENCILERI GOREMIYORUM.
DENEYEN ARKADASLARDAN ACIL YARDIM ISTIYORUM.

vista ayda xp farketmemesi lazım 6 kullanacak arkadaşlarıma tavsiye ediyorum : kurduktan sonra TCP IP socket hatası yada port hatası alırsanız teacher ve studentler birbirini görmüyordur. bilgisayarda TCP IP port çakışmas yaşanıyor ve yapmanız gereken şu yerel ağ bağlantısı özelliklerine yeni iletişim kuralları arasından IPX spx uyumlu iletişim kurallarını eklemek ardından teacher ve studentin ilk yapılandırma shirbazından connection seceneğini TCP/IP yerine IPX/SPX secmek bu şekilde yapınca çakışma olmuyor ve sorunyaşamıyorsunuz teacher ve student iletişim problemi yaşanmıyor.

Bu sorununuzu çözer inşallah

gizemkar' Alıntı:
vista ayda xp farketmemesi lazım 6 kullanacak arkadaşlarıma tavsiye ediyorum : kurduktan sonra TCP IP socket hatası yada port hatası alırsanız teacher ve studentler birbirini görmüyordur. bilgisayarda TCP IP port çakışmas yaşanıyor ve yapmanız gereken şu yerel ağ bağlantısı özelliklerine yeni iletişim kuralları arasından IPX spx uyumlu iletişim kurallarını eklemek ardından teacher ve studentin ilk yapılandırma shirbazından connection seceneğini TCP/IP yerine IPX/SPX secmek bu şekilde yapınca çakışma olmuyor ve sorunyaşamıyorsunuz teacher ve student iletişim problemi yaşanmıyor.

Bu sorununuzu çözer inşallah

hocam size katılıyorum.
bizim de başımız conficker ile beladayken tcp ip yi devre dışı bırakıp ipx protokolü ile aştık.
hemde ağ trafiğimiz düştü.
ne varsa eskilerde var.:)
selamlar
yener hoca

Geri