Vista kapatıp açma sorunu

Kodla Büyü

gunalhakan

Site Gezgini
Selamlar.. Okuluma vista işletim sistemi kurulu bilgisayarlar geldi. Vista da pc nin nasıl kapatıldığını bilmiyorum. normal kapat tuşu sarı renkte ona basınca oturum kapanıyor ve pc çalışıyor. onun yanındaki ok tan "bilgisayarı kapat " ı seçtiğimde de pc kapanıyor ama içindeki ışıklar yanıyor ve yeniden açılmıyor açmak için mecburen fişini çekip yeniden takıyorum b sorun neden kaynaklanıyor bilen var mı?

sayın hocam başlat tan sonra açılan menüden allt üçtane işaret var kilit kapa ve küçük üçgen
üçgeni tıkladığınızda kapat menüsü gelir. saba,h resimli olarak yollayayım

laptoplarda böyle bir sorun yok bilgisayarı kapat dediğinizde kapanıyor düğmeye bastığınızda açılıyor. sizde öyle yapması ilginç...

vista nın bu özelliği değişebiliyormuş, ancak sorun şu ki bazı bilgisayarlar kapandıklarında kasalarındaki yeşil ışık devamlı yanıyor ve açılmak istendiğinde ise açılmıyor. Mecburen fişini çıkarıp tekrar takıyorum. Merak ettiğim böyle bir sorunla karşılaşan var mı? eğer varsa bu sorunu nasıl çözülebilir?

vista busnes ta normal açma kapama düğmesi bilgisayarı uyku moduna alıyor. açma kapamanın yanında akilit onun yanındada ok işareti var oraya tıklayıp bilgisayarı kapatı seçiyorsunz kapanıyo. öğrenciler ve diğer öğremen arkadaşlar biraz zor alıştıar ama artık sorun olmuyor.

Bizim okulumuzda da vista problemi var, yine açma kapama. Fakat biraz daha farklı... Bilgisayarları kapatıyorsunuz ama sanki yeniden başlatı seçmişsiniz gibi tekrar açılıyor ya da açıyorsunuz masaüstü ekranına gelir gelmez kapanıyor... Bunu öğrenciler söylese yanlış işlem yaptılar yanlış seçenekle kapattılar diyeceğim ama değil... Ben de aynı problemi yaşıyorum...

Geri