vista bilgsayardan-xp bilgsyarın yazıcısına ağdan bağlanma

Kodla Büyü

gülin_26

Üye
arkdaşlar vista yüklü bir bilgisayardan ağdaki bir yazıcıyı kullanmaya çalışyorum,fakat yazıcının yüklü olduğu bilgisayar xp,
xp bilgisayarda yazıcıyı paylaşıma açtım,
vista bilgisayarda yazıcı ekle diyorum,ağdan bağlanmaya çalışıyorum olmuyo,daha önce ikisi de xp ydi hiç sorunsuz bağlanıyodum
ne yapmalıyım yazıcının cdsini vista olanada mı yüklesem, ama o zaman da vista uyumlu olmaz

hocam aynı durumu ben kendi okulumda hiç sorunsuz sağlamıştım.
denetim masasından "yazıcı ekle " den ağ yazıcılarını bulup seç sonrada "yazıcı için göz at" da ileriyi seçtiğinizde ağdaki bütün paylaştırılmış yazıcılar listelenir. ordan istediğinizi seçip ekleyebilirsiniz.

yanlız şu anda anlattığım menüleri Xp ye bakarak söyledim.eğer hala yapamıyorsanız buraya not düşün yarın müdürün vista kurulu pc sinden bakayım.
iyi günler.

hocam kusura bakmayın. cevabım komik olmuş. siz zaten yapmışsınız dediklerimi. Gecenin yarısı ancak bu kadar oluyor.
bugün müdürün odasına yolum düşerse bi bakayım :D Bana epey bi uzak geliyorda orası :)

hocam yazıcıcın bulunduğu xp bilgisayara sabit ip verin örneğin 192.168.1.15 sonra yazıcıyı paylaşıma açın yalnız yazıcı adını büyük küçük harf olsun tam olarak not alın sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Vista bilgisayarda yazıcı ekleye girin ağ yazıcısı için gözata girmeyin, (yazıcıya bağlan) ağ yazıcısında konum belirt kısmına \\192.168.1.15\yazıcıadı yazın. sorun çözülecektir.

hocam yapmak istediğinizi ben daha önce çok defa yaptım bi sorunda çıkmadı.
yazıcıyı paylaşıma açıp vista pc den yazıcı ekle dediğinizde görmesi lazım. eğer bulmadıysa iki pc nin çalışma grupları farklı olabilir yada antivirüs proğramınız buna izin vermiyodur..

Geri