VİRÜSLERE SON ! Görünmeyen dosyalarınızı açın

Kodla Büyü

tcoalngsau

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar verildimi bilmiyorum ama BTR görevim başlar başlamaz tüm öğretmenlerden virüs şikayeti aldım.Flash bellekteki dosyar görünmüyor virüs var v.s dediler. Bu tür şikayetler var ise şu adımları izleyiniz.

BASLAT
CALISITIR
CMD
X: enter la ( burada X sizde flash ne ise o )

attrib -h -s /d /s *.*

bu işlemden sonra autorun.ini v.b 2-3 tane dosya oluşabilir bunları silebilirsiniz.

sonra güncel bir antivirüs programı ile flash diskinizi taratın ve tertemiz dosyaları kurtarılmış bir flashınız olsun.

bu işlemi akıllı tahtalarada uygulayacam ve umarım temizlenir hepsi.

kolay gelsin

BASLAT
CALISITIR
CMD
X: enter la ( burada X sizde flash ne ise o )

attrib -r -s -h /d /s
sağlam olsun R harfinide kullan

Tahtalara USB-AV Antivirüs Free kurmanızı tavsiye ediyorum. Flaş Belleği takınca otomatik olarak dosyaları görünür hale getiriyor. Ayrıca da autorun dosyalarını engelliyor. Her tahtaya kurulmalı bence.

Herhangi bir pencereden klasör ve arama seçeneklerinden->Görünüm'e gelip ayarlardan gizli dosyaları göster yap ve sistem dosyalarını gizle'yi kaldır. Bu şekilde normal bilgisayardan girdiğinde de görünüyor zaten.
Ayrıca ben bu sorunu yaşamamak için bi program ile güvenlik için kendi autorun.inf dosyamı oluşturuyorum. Bu şekilde autorun virüsleri bulaşamıyor. Biçimlendirene kadar da silinmiyor bu autorun. Verdiğim programı açmadan önce belleği takın pc'ye sonra programı çalıştırın içerisine autorun atıyor. Virüsleri otomatik açan autorunlar da artık diskimize bulaşamıyor. Buyrun : https://docs.google.com/file/d/0B_L7Uwi ... sp=sharing

Geri