Virüsle uğraşmayın.USb ler ve sistemlere AŞI kampanyası

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Eh artık az buçuk ingilizceniz vardır.Tavsiye ederim. Okuldaki tüm Flash lara el koyun.AŞI kampanyası ile aşılayın.Silinmeyen (format harici) bir autorun.inf yerleştiriyor o kadar.
BilgisayarSistemlerinide aşılıyor.Ama USB ler aşılanınca olay zaten bitiyor.Virüsler evden okula işyerinden laba taşınmıyor.
Detayları kendi sitesinden okuyun.Ben çevremde denedim memnunum.
http://research.pandasecurity.com/Panda-USB-and-AutoRun-Vaccine/
-----------------------------------------------------------------GÜNCELLEME--------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------- :tr: PORTABLE AŞI :tr: --------------------------------------------------------------
1 NİSAN GÜNÜ İTİBARI İLE (saat 20.00) PANDA SİTESİNDE MEVCUT SETUP KURULUMLU AŞI YAZILIMI PORTABLE OLARAK GÜNCELLENMİŞTİR
TAŞINABİLİR MEDYALARINIZDA (USB STİCK-MEMORY vs.) BULUNDURARAK, GEZDİĞİNİZ HER YERDE BULDUĞUNUZ DİĞER USB VE SİSTEMLERİ AŞILAMAK ARTIK SETUP KULLANMADAN DAHA KOLAY OLMAKTADIR.
KURULUMSUZ PORTABLE PANDA AŞISI EKTE BULUNMAKTADIR.EKRAN GÖRÜNTÜSÜ;
NOT;AŞININ BAŞARILI OLMASI VE YAYGINLAŞMASI İÇİN BAŞLIĞI GÜNCELLEYİNİZ.
usbvaccine.jpg

-------------------------------------------------------------BAŞARILAR----------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------- :tr: BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA ÇOĞALIR. :tr: -------------------------------------------------

Ekli dosyalar

• Panda.USB.Vaccine.v1.0.1.4.rar
    1,001.4 KB · Görüntüleme: 9,469
ARKADAŞLAR KONUYU BİR ŞEKİLDE GÜNCEL TUTALIM.
Okulların büroların belalısı
W32/Sality, W32/Virutas and also the W32/Conficker USB drive or CD/DVD için...
AUTORUN.INF dosyasını siliyor.Kendi AOTURUN.İNF dosyasını yerleştiriyor.Böylece yayılma özelliği yokolan virüs hiçbir zarar veremiyor.Kabus bitiyor.Ama bu aşının yaygınlaşması lazım.Esas sorun burada..Bunuda çaktırmadan yada bilinçlendirerek eş dost tanıdıkların usb ve Harici harddisklerine siz yapacaksınız.
En azından siz güvende oluyorsunuz.
USB de denenmiştir.Aşının Silinmemesi (klasik usb format harici) garantilidir.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Antivirüs değil Aşıdır.Aşılı USB ye parazit bulaşmaz.İstediğiniz yerde korkmadan USB nizi takın.USB nize autorun.inf yerleşmez.
Taşınabilir Aşı USB nizi korur.Güvenle her yere USB nizi harddiskinizi takın.
NOT: FAT ile formatlanmış USB lerde çalıştığı yazıyor.

Fikir gayet güzel.
Çivi çiviyi söker felsefesi
Kendi autorun.inf dosyasını USB nize yerleştiriyor.Gezin gezebildiğiniz yerde korkmadan takın USB nizi.
1-Autorun yayılma riski yüksek LAB idareci odası öğretmenler odası sistemlerini aşılayın
2-Tanıdıklarınızın USb ve taşınır harddisklerini aşılayın.Boyut 1 kb sanırım autorun.inf dosyası(format harici silinmez)
USB nizde bekler ve yerini sahtelerine terketmez.Böylece virüs yayılması olmaz.
Sistem basit.Ama antivirüstende süper bir sistem
Tarafımdan Kendi USB de denenmiştir.

Hocam Bu Bir nevi Flashlara konulan (Auto run virüslerine karşı)antivirüs gibi bişi :) ve çokda güzel :++:
Panda mı yapmış?çok sevdim ben şimdi bu pandayı ya :D

tamindir.com da verilen programın türkçe açıklaması

Taşınablilir cihazların kullanımı artıkça bu cihazlar üzerinden yayılan zararlı yazılımlarda gün geçtikçe artıyor. USB bellekler, dijital kameralar, hafıza kartları, MP3 oynatıcılar gibi aklınıza gelebilecek her tür taşınabilir cihazdan sisteminize bulaşabilecek zararlı yazılımları bloke eden Panda USB Vaccine'in aşılama yöntemiyle her tür cihazı güven içinde bilgisayarınıza takabileceksiniz.
Bilgisayarınızın ve taşınabilir cihazın AutoRun özelliğini pasifize eden program autorun.inf enfeksiyonuna karşı güvenlik sağlıyor. Program kullanıcılara iki seçenek sunuyor: Bilgisayarın AutoRun özelliğini aşılamak veya USB cihazın AutoRun özelliğini aşılamak. Windows'un otomatik çalıştırma özelliğini engellemek için pratik bir yol sunan Panda USB Vaccine sayesinde zararlı yazılımların yayılmasını sağlayan autorun.inf enfeksiyonundan korunacaksınız.

Çapanoğlu66' Alıntı:
hocam indirip flasha yükledim inşaALLAH işe yarar. Teşekkürler
Hocam yazılımı USB de taşımanıza gerek yok.

1-Flash bellek yada taşınır harddisk adını en alttaki select an USB drive den seçin
2-vaccinate USB (usb aşılama) tıklayın.İşlem tamamdır.

Bu işlem USB yada taşınır harddiskinize ( FAT formatlı olması gerekiyor) silinmeyen (format harici) bir autorun.inf dosyası yazacak ve yerine parazit autorun.inf gelemeyecek.Böylece korkmadan istediğiniz sisteme USB yada taşınır harddiskinizi takabileceksiniz.
TARAFIMDAN DENENMİŞTİR:
usbvaccine.jpg

su an 3-4 adet flash diske ve sistemime yaptım bu asılamayı insallah dediğiniz gibidir hocam!

mustafayilmaz28' Alıntı:
hocam bunu pc lere de aşı yapabiliyoruz mu acaba?
Resimde üstteki menü bu işe yarıyor.
AŞILIYORSUNUZ yada AŞIYI siliyorsunuz.
AMa detayları ve nasıl yaptığı hakkında fikrim yok.Okul daki sistemimde 3 günden bu yana kurulu.Zararını görmedim.
Gerçi USBleri aşıladım ."USB sahipleri bilmiyorlar bile"
Açıkçası USB de virüs yok sistemindede Derdin yok.KABUS BİTTİ.

Bu aşılama kampanyası, Domuz Gribi Aşısı ile ilgili polemikleri getirdi aklıma. :!:

İyi güzel bir savunma sistemi ancak aradan 2-3 yıl geçtikten sonra bu virüs sayesinde 1....000 bilgisayarı ele geçirmeyi amaçlayan bir korsan falan olabilir mi? :scared:

Şaka bir yana da hakkaten ama kafa karıştırıcı iş yahu, kim iyi niyetli kim kötü niyetli nerden bileceksin ki? COBOL hocama iyi niyetli paylaşımından dolayı teşekkürler. Benim şüpheci yaklaşımım sadece işin şakası.

bibiku' Alıntı:
Bu aşılama kampanyası, Domuz Gribi Aşısı ile ilgili polemikleri getirdi aklıma. :!:

İyi güzel bir savunma sistemi ancak aradan 2-3 yıl geçtikten sonra bu virüs sayesinde 1....000 bilgisayarı ele geçirmeyi amaçlayan bir korsan falan olabilir mi? :scared:

Şaka bir yana da hakkaten ama kafa karıştırıcı iş yahu, kim iyi niyetli kim kötü niyetli nerden bileceksin ki? COBOL hocama iyi niyetli paylaşımından dolayı teşekkürler. Benim şüpheci yaklaşımım sadece işin şakası.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PANDA ARAŞTIRMA BİRİMİ YAZILIMI.
Hem ayrıca sadece USB lere uygulanmasını denedim ve sadece onu tavsiye ettim.
USB lere ancak formatla silinebilen autorun.inf dosyası ekliyor o kadar.Basit ama çarpıcı bir fikir.
ÇİVİ ÇİVİYİ SÖKER taktiği
Ayrıca kuşkucu yaklaşımınızdan dolayı tebrik ederim bende öyleyimdir.Bir an sevinç ten unutuverdim.
Teşekkürler hocam

bende flasha uyguladım ama autorun.inf dosyası biçimlendirme yaparken sıkıntı çıkarmazmı erişim engelli diyor flashtaki aşı silinebiliyormu?
birde benim flasa bunu uyguladıktan sonra
2665.jpg

böyle bir hata vermeye başladı flasımın özelliklerini kullanamaz oldum başka pclerde çalışıyor ama bu programı kurduğum pcde çalışmıyor programı kaldırdım yine aynı hatayı veriyor.

Sayın hocam sitede U3 hakkında birşeyden bahsetmiyor.
Ayrıca belirrtiğim gibi ben sadece USB de kulllanılması hakkında bilgi verdim vede önerdim
----------------------------------------------------------------------
Windows'un bu sürümü, U3 denize indirmek bu desteklenmez
Desteklenen sürümleri şunlardır: Pencere;; XP, 2000 SP4 ve 2003 Server.
U3 akıllı sürücü stili normal bir flaş sürücü olarak çalışacak. Eğer belirlediğiniz
Başka bir machine bu sürücüde şifre koruması gerekir
şifre koruma önce bu makinede çalışır kaldırın.
---------------------------------------------------------------------
Hata mesajınızın türkçe çevirisi.Yazılımı sisteminizi aşılamak için değil USB aşılamanızı tavsiye ederim.
AŞILI USB nin kendini sizin sisteminizden koruduğu anlamına geliyor. Kendi sisteminizde sistem geri yükleme noktasına geri dönmenizi öneririm.Yinede USB nizde herhangi bir U3 yapısı bozulmasına neden olmadığı muhakkak.
NOT: FORMAT SİSTEMİNİN FAT32 OLASI GEREKİR: bu durum sitedeki önerilerde mevcut ve ayrıca belirrtim.

Hocam dediğiniz gibi sadece flash belleği aşıladım.Son 4 günden bu yana virüslü olduğunu gayet iyi bildiğim sistemlerde dahi rahat kullanabiliyorum.
Aşı gibisi yokmuş......oh be.......

Bir antivirüs firmasının böylesine kullanışlı ve ücretsiz program çıkarması ilginç :eek:

Geri