virüs programı önerisi istiyorum arkadaşlar...

Kodla Büyü

samyeli80

Site Gezgini
arkadaşlar hem kendim hemde laboratuarda kullana bileceğim, tam sürüm virüs programının ne olduğunu ve nereden bulabileceğimi
söyleye bilirmisiniz?
-nod 32 ve avg kullandığımda ***** ve exe. uzantılı dosyaları virüs olarak görüp siliyolar. bu sorunu nasıl aşabiliriz bilgisi olan varsa lütfen teşekürler...

Karşılaştığım en kötü virüslerden biri exe virüsüdür. Mübarek pc'de exe bırakmıyor hepsine bulaşıyor virüs yazılımlarıda bu exeleri siliyor silincede hiçbir uygulamayı çalıştıramıyorsunuz.
Zamanında şunu indirmiştim exe virüsünü temizlemeyi anlatıyor ben fırsat bulup kullanamadım siz kullanıp bize bir geri dönüş yaparsanız seviniriz. Anlatım dosyanın içinde.

Ekli dosyalar

• exe yapan virüsü temizleme.rar
    5.2 MB · Görüntüleme: 114
Önceleri hep Kaspersky kullandım. Key meselesi can sıkmaya başlamıştı. Her ay resetlemek gerekiyordu.
Artık AVG Is tavsiye ediyorum. Zira uygulanan ilaç kara listeye düşürmüyor ve tam fonksiyonlu çalıştırıyor. KIS kadar kasmıyor ve oldukça geliştirmişler bu sürümünü..
2018 yılına kadar kullanırsınız.. Sonrasına bakarız. :D

zay0J.png

silentall'dan indirin. Katılımsız kurulumdur. Tek tıkla kurarsınız. İlk güncelleme uzun sürebilir..

Kendi makinamdan ekran görüntüsü:
13714.jpg

Hocam bende , Microsoft Security Essentials'ı öneririm size. Ben yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Ücretsiz olan bu programda önemli olan kullandığınız işletim sisteminin orjinal olmasıdır. Kullanım açısından da sıkıntısı yoktur. Online bankacılık işlemleri sırasında bankanın tavsiyesi ile kurmuştum gayet memnunum. Tavsiye bizden araştırmak sizden. Kolay gelsin 8)

OZOGUL' Alıntı:
Hocam bende , Microsoft Security Essentials'ı öneririm size. Ben yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Ücretsiz olan bu programda önemli olan kullandığınız işletim sisteminin orjinal olmasıdır. Kullanım açısından da sıkıntısı yoktur. Online bankacılık işlemleri sırasında bankanın tavsiyesi ile kurmuştum gayet memnunum. Tavsiye bizden araştırmak sizden. Kolay gelsin 8)

Katılıyorum. Evet MSE de oldukça iyi. Ücretsiz, basit, etkili. Kesinlikle yeterli koruma sağlıyor.
Ancak bazen nasıl oluyorsa windowsun lisansını iptal ediyor. Avantajlı Ürün Bildirimi uyarısı çıkmaya başlıyor..

Ek: Windows xp ve Windows 7 32 bit 64 bit için ayrı sürümleri mevcut..

Hocam Avast veya Microsoft Security Essentials olur... Uzunca bir dönem birini, sonra diğerini kullanıyorum...

DOCTUS sitesi bence en güvenilir kaynaktır
http://doctus.org/
Bilgi ve bilişim güvenliği konusunda başka türk forum sitesi varmı bilmiyorum?
AMA Orada son 3 yıldan bu yana Lider ve favori ve en iyi olarak AVİRA ANTİVİR PRO ve FREE edition belirtiliyor.Bende aynı fikirdeyim.Hatta Türkçe olsaydı daha güzel olurdu diyorum.
AVİRA- ANTİVİR FREE
Bedava olanı ücretsiz kendi sitesinden indirebilirsiniz.BAŞARILAR.
.

Ben avira antivir Free kullanıyorum.Şuan için bir problemimiz olmadı Allah'a Çok Şükür.Hatta Avira bana ilaçları(Keyler) açmamı izin vermiyor.Bende avira'yı devre dışı bırakıyorum :)

Avg ve usb disk security kullanıyorum. AVG ücretsiz ve güvenli , usb disk security ise flash bellekler için süper..

Ben yıllardır kav kullanıyorum ve çok memnunum.Hemen hemen her virus programını kullandım ama en kalitelisi kav.Avrupada bile yaygın olan en popüler virus programı. Kesinlikle tavsiye ederim. O olmadı tam sürüm mcafee yi öneririm. :)

Arkadaşlar avg kullanıyorum, ayrıca usb disk security var. Aslında avg nin gelişmiş kullanıcı ayarlarında çıkarılır aygıtları tarama seçeneğini aktif ederseniz usb disk security de gerek kalmıyor, yaklaşık iki senedir kullanıyorum, performans ve güvenlik açısından ısrarla tavsiye ediyorum arkadaşlar

COBOL' Alıntı:
DOCTUS sitesi bence en güvenilir kaynaktır
http://doctus.org/
Bilgi ve bilişim güvenliği konusunda başka türk forum sitesi varmı bilmiyorum?
AMA Orada son 3 yıldan bu yana Lider ve favori ve en iyi olarak AVİRA ANTİVİR PRO ve FREE edition belirtiliyor.Bende aynı fikirdeyim.Hatta Türkçe olsaydı daha güzel olurdu diyorum.
AVİRA- ANTİVİR FREE
Bedava olanı ücretsiz kendi sitesinden indirebilirsiniz.BAŞARILAR.
.
Bence de kasper esed okulda flashla gelen virüs,spy, worm , autron vs. zararlı içerikleri silmeyebiliyor 1 senedir avira free kurdum flashlardan hiçbirşey gelmedi makinama tavsiye ederim... :alkis: :++: :alkis: :+1:

Yaklaşık 4 senedir avira kullanıyorum. Okuldaki idare bilgisayarlarına da avira kurmuştum. Bir problemle karşılaşmadım.

Geri