Vestel'in Teknik Servis Elemanları Bilgisayar Öğretmenleri

Kodla Büyü

tati

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Vestel binlerce bilgisayar öğretmenini kendi elemanıymış kullanıyor, bizler öğretmeniz veya formatör isek okuldaki problemleri çözmede öğretmenlere ve idare yardımcı olabiliriz. Ancak bir bir firmanın kurulum elemanı değiliz. Bizlerde diğer memurlar gibi hiç bir şeye sesimizi çıkaramıyoruz itiraz edemiyoruz, edersek de torba yasa ile haklarımızı devrettik, Devlet bizi istediği bir göreve atayabiliyor (bildiğim kadarıyla).

Türkiye'nin hiç bir meslek dalında ekip olup protesto edemiyoruz. En basit olarak tüm Türkiye olarak değil de en az bir kaç merkezi il veya ilçede hiç görev almazsak sesimizi duyan olur mu ?

Herkesin psikolojisi bozuldu...
Ne gariptir ki şu ana kadar böyle bir şikayet görmedim forumda

ben vestele hiç hizmet etmedim etmem de :? ki anlamadım nasıl eleman oluyormuşuz... akıllı tahtalar bize hazır geldi ve açtık kullandık sadece hiçbir program kurulumu yapmadım...

toplantılarda 120 gb disk alıp gelmeyin diyorlar mı ve imajları yüklüyormusunuz?, sadece tahtaları montaj edip gitmek hizmet mi ?

hocam flash playerden tutunda kodek paketlerine kadar hiç bir şey çalışmıyorki!..ekstra yazılım kurmak için şifreler verildi..hocam eksiklikleri halleder denildi:) yaklaşık 90 kişilik eğitim kadrosundan yarısı ben şunu çalıştıramadım diye geliyor..bazı sınıfların elektrik prizlerinde sorun var muayene kabul komisyonu hocam siz halledersiniz dediler.. ikişer tane elektrik kablosu için her sınıfa üçlü priz alsan mutlaka bi öğrenciyi elektrik çarpar..duvara sabitlemek lazım...şimdilik aklıma bu tarz işler geliyor..halledeceğiz bakalım..

vestelin işlerini zorla size yaptırıyorlarsa çok vahim..

tati' Alıntı:
toplantılarda 120 gb disk alıp gelmeyin diyorlar mı ve imajları yüklüyormusunuz?, sadece tahtaları montaj edip gitmek hizmet mi ?

neyin karşılığında alıyorsunuz o ek dersi!!!
derse mi giriyorsunuz!!!yeter artık ya, bu kadar da uyanık olmayın...o kadarcık işi de yapmayacaksanız kendinize gidin başka iş bulun..

Yönetim:Mesaj düzenlendi

narsist' Alıntı:
tati' Alıntı:

ek dersler 1 hafta geç yatıyor diye g..nüzü yırtıyorsunuz ama...neyin karşılığında alıyorsunuz o ek dersi!!!
derse mi giriyorsunuz!!!yeter artık ya, bu kadar da uyanık olmayın...o kadarcık işi de yapmayacaksanız kendinize gidin başka iş bulun..
Arkadasım sürekli farklı konularda atıp tutuyorsun
Sen kimsin de milleti yargılama gorevini üstleniyorsun
Kendi işini yap ahkam keseceğine
Herkes derse de giriyor gorevini de yapıyor

narsist' Alıntı:
tati' Alıntı:

ek dersler 1 hafta geç yatıyor diye g..nüzü yırtıyorsunuz ama...neyin karşılığında alıyorsunuz o ek dersi!!!

narsist misin abi sen ya! :)

narsist' Alıntı:

Bu cümlelere duyarsız kalamam ben yarın bırakıyorum B.T öğretmenliğini, İş ilanlarına bakıyorum müsadenizle.

Esen kalın Sn. Narsist.

kafkas' Alıntı:
narsist' Alıntı:

Bu cümlelere duyarsız kalamam ben yarın bırakıyorum B.T öğretmenliğini, İş ilanlarına bakıyorum müsadenizle.

Esen kalın Sn. Narsist.

narsist arkadaşımız uslup olarak sert çıkmış daha farklı ifade edebilirdi.

1 tahtaya programları kurmak 1 saat ninite yazılımı ile (image almak. sadece c sürücüsü için 1 saat)

image'ı yüklemek 16 dakika x 30 tahta var diyelim 480 dk.

toplamda 60dk+60+480dk =600 dakika eder 10 saat

10 günde kurulum yapın diyelim. günde 1 saat çalışma ile bu iş çözülebilir arkadaşlar.

image alma yükleme konusunda sıkıntısı olan arkadaşlara yardımcı olmak lazım. sonuçta eğitim için kullanılacak bu tahtalar.

isteyen iletişime geçebilir.
istanbul bahçelievler

tati' Alıntı:

Hocam adam teknik şaretnamede yazan programları yüklemiştir. Bizden teknik şartnamedeki programları yüklememizi istemiyorlar ki.

Teknik şartnamede bulunmayan ama ihtiyacımız olan programları elbette bize yükleyin diyebilirler.

Bir bilgisayar aldığınızda kuracağınız tüm programları bilgisayarı satın aldığınız firmadan istiyor musunuz?

Bu durumu ZORLUya bildirin ipini ceksin o yerin.ben karti degistirmeyen istanbul servisini tayvandaki fabrikaya bildirdim ithalatci firma beni ariyor muduru sikayetinizi cekin diye.

Alt yapı ihalesi yapılmadın ve alt yapı hazırlanmadan tahtaların kurulumlarının yapılması doğru mu ?

Hocalarım biraz sorgulayıcı olun herşeyi olduğu gibi kabul etmeyelim, benim tepkimde buna. Şunuda söyliyeyim kurulan sistem gerçekten ihtiyaç olan bir sistem ve güzel. ancak tapletler çöp olacak yazık günah bu devletin parasına.

28 saat derse giriyorum ama yine okulun işlerine koşturuyorum. biz bu kadar fedakar iken paşalarında bizi düşünmeleri gerekir. şimdi sınıf öğretmenlerini düşünüyorum da yine halime şükrediyorum her işi iki dudak arasına bağlı bir ülkede yaşıyoruz.

Geri