vestel promega ---!!!---

Kodla Büyü

kerox

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar vestel promega bilgisayarlarımdan bir bozuldu :) çok ilginç değilmi...
öğrenci kullanıp kapatmış sözde bir daha açolmadı .... açılmadı derken monitör ışığı yanıp yanıp söünüyor.... ama hdd kablo ve ram denedim diğper makinelerde çalışıyo. başka makineden bu makineye hdd aldım oda olmadı aynı şekilde oldu.....ne yapabilirim büyük ihtimal anakart ama geçen sene böle biri olmuştu kendi kendine düzeldi... ne yapabiliriz ilginize sunuyorummmmmmmmmmmmmmm........şimdiden teşekkürler

Hocam bende de aynı sorun oldu. Ama kasayı açmadan servise gönderdim. Elemanlar güvenlik kartını söküp geri yollamışlar. :) Yani sorun güvenlik kartındanmış...

hocam ben onuda denedim. ama ben kasayı açtım bende servisi aramay niyetim var....
neden açtınız derlerse kardeşim merak ettim açtım derim ne deyim yani.....

Hocam bendede oluyo bazen. bikaç gün sonra kendiliğinden düzeliyo. Adamlar topladıkları bilgisayarları bile tanımıyorlar onlarda bi anlşam veremiyo. Yazık o bilgisayarlara harcanan masraflara

idogan' Alıntı:
Hocam bendede oluyo bazen. bikaç gün sonra kendiliğinden düzeliyo. Adamlar topladıkları bilgisayarları bile tanımıyorlar onlarda bi anlşam veremiyo. Yazık o bilgisayarlara harcanan masraflara

sende beklersen bi kaç gün düzelme ihtimali var :)

problem ekran kartında. statik elektirik topluyor ve ekrana sinyal göndermiyor. beklediginde statik elektrik yok oluyor dogal olarak tekrar çalışıyor. Bios pilini söküp anakartı toprakla muhtemelen düzelir düzelmezse ekran kartın sen saol... harici bir ekran kartı takıp kullanaiblirsin. kolay gelsin.

Hocam bu makineler hala garanti kapsamında.Arkadaşın riske girmesine bence hiç gerek yok.Servis desen 1 haftadan önce zaten gelmez. En iyisi yine beklemek gibi görünüyo.

yalnız hocam on board ekran kartı bunlar
harici takalım diyordundemi hacker hocam senin yöntem banada mantıklı geldi bir deneyeyim...sağol.....

arkadaşlar değişik önerilerinizi bekliyorum

hocam ama ben kasayı açtım ya.... gerçiöğrenciler yırtmış kağıdını derimde....:)

değişik çözüm önerileri bekliyorum...

etieket işini fazla sorun edeceklerini zannetmem.promegalar en fazla güç kaynağından problem çıkarıyor.madem kasayı açmışsınız birde farklı bir güç kaynağı denemenizi öneririm

arkadşlar servistekiler etikete önem vermiyorlar. bu konuda hasasa değiller. çünkü arza olduğunda aradığımda bana kasayı açamamı kendileri söyledi.

vestel promega pclerden 2 si açılışta bios'a veya güvenlik kartına giremiyorum. doğrudan windows açılıyor. klavyeler usb değil ps2. bir fikri olan varsa yazsın lütfen.

Geri