vestel promega öğretmen lütfen yardım

Kodla Büyü

yasemin_d

Site Gezgini
Öğretmen bilgisayarınd açıldığında ekranda 00 00 00 00 00 şeklinde görüntü var. ekran kartınıçıkardım onboarda taktım görüntü düzgün ama bir türlü cd den başlatamadım biosatan ayarlamaları yaptığım halde sorun ne olabilir. biosa giriyor sonra çıkınca başlangıçta ram ile ilgilide br sorun var sanırım çünkü ram ile ilgili bir yazı çıkıor sanki kopyalama yapar gibi belirli bir boyuta kadar ileri sayım yapan sayaç çıkıyor ram ile ilgili satırın yanında. umarım anlatabildim:)

tama deneyeyim cd den de başlatamadım . daha öncede birkaç kere durup dururken siyah ekran sadece imle yanıp sönen ekran geliyordu arada format atınca oluyordu ama bu sefer bir türlü yapamadım.

Hocam güvenlik kartı varsa da sıkıntı olabiliyor. Ramları denedikten sonra harddiski söküp başka bir makinede deneyin.

2006 tarihli promega ana makinelerde onboard ekran kartı yok diye hatırlıyorum...yanılıyormuyum?

2008 hocam garantisi bu sene başında bitti yeni. ramleri denedim biri çalışıyor ama hala açılıştan sonra siyah ekran geliyor bosas giriyorum cdden başlatmk için ayarlıyorum okuyor ama başlatmıyor bir sürü cd denedi m olmadı. sanırım harddisktede sıkıntı var. müdürü aradım bu beni aşar teknik servise gönderin dedim:)

Geri