Vestel Promega Öğrenci İmaj DVD si talebi

Kodla Büyü

mfk

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar herşleyiyle sıfır bir okulumuz ve tam 30 bilgisayar alabilen bir BT sınıfımız var artık. Gelin görün ki yeni bilgisayar gelmedi. Öncelikle ben bunun peşini bırakmak istemiyorum. Bilgili arkadaşlardan akıl alma başlığı da olsun bu. Nasıl alırım yeni bilgisayarlar?
Yalnız o zamana kadar elimdeki Celeron 512 mb. Vestel Promega ları çalışır durumda tutmam gerekiyor. 1.5 yıldır okulumuzda olmadığımız için Öğrenci İmajımızı kaybetmişiz. Forumda linkler artık ölmüş. Güvenlik kartlarını çıkarıp XP Pro yüklemeyi denediğimde bazı makinalar sıkıntı çıkardı. Son çare şu an çok acil ihtiyacım var. Çalışır durumda bi öğrenci imajı DVD sini okuluma kargo alıcı ödemeli gönderebilecek arkadaşa çok dua edeceğim. Kendim acronis ile çalışır bir cihazdan imaj almayı da denedim fakat aldığım imaj kurulumda %37 de takılıyor ileri gitmiyor. Okul açıldı hala 10 bilgisayarım boşta bekliyorum. Yardımcı olacak arkadaş olursa okul adres bilgilerini yazacağım.

Hocam mümkün mü imkanın var mı bilmiyorum ama eline geçen dvd yi paylaşma şansın var mı? bizim okulda da imaj konusunda sorun yaşıyorum...

Hocam belki istediğin çözüm olmayabilir ama ben vestellere kendi çözümümü anlatayım. Eski okulumda çalışırken onca denemelerimden sonra bulduğum en pratik çözüm PerfectXP kurmak oldu. PerfectXP nin DVD sürümünü bulabilirsen vestel promegalara driver yükleme derdin falan kalmaz. Ayrıca kulanabileceğin office,photoshop,dw gibi programlar da içerisinde mevcut. Bir de üzerine Shadow User kurar ve sistemi korumaya alırsın. Ben DVD lerin 15-20 civarında kopyasını almıştım. Bütün bilgisayarları kurmak 1 saat sürüyor.

bencede en mantıklısı güvünlik kartlarını tamamen söküp, tek makinaya kendin kur güncel programlarla ve image'ını al.
o istediğin DVD çok eski, programlar güncel değil.

Geri