Vestel Promega Lab Bilgisayarı

Kodla Büyü

big_way

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar meb in verdiği vestel promega lab bilgisayarına win7 kurdum. Fakat ekran kartı driverını bulamadım. Everest ile aldığım görüntüyü paylaşıyorum. Yardımlarınız için tesekkürler

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    97.6 KB · Görüntüleme: 2,935
Bizde de vestel promega var ama celeron işlemci ve 512 mb ram ile windows7 kurmaya cesaret edemedim. Sizin donanımlarda böylemi?

ben win7 starter kurdum burda daha önce açılan ilandaki ramlerden aldım tl ye. Xp den daha iyi durumda çalışıyorlar

Aradaşlar, (vestel promega )bilgisaayrlar özellikle internetten uygulama yaparken çok kasıyor. Çoğu uygulama yarım kalıyor.? Hiç içime sinmiyor doğrusu, sizler neler yapıyor sunuz?

Vestel Promega Lab BIOS

Bios şifresini "BOŞ" olarak giriyorum ancak bios içinde değişiklik yapamıyorum. BOOT menüsünde iken aşağıya doğru ilerleyemiyorum. Bilgisi olan? Saygılar.

Re: Vestel Promega Lab BIOS

neverjealous' Alıntı:
Bios şifresini "BOŞ" olarak giriyorum ancak bios içinde değişiklik yapamıyorum. BOOT menüsünde iken aşağıya doğru ilerleyemiyorum. Bilgisi olan? Saygılar.
BIOS'a yönetici şifresi verilmiştir. Siz boş geçtiğinizde User (kullanıcı) modunda açılıyordur ki bu da kısıtlı yetkilere sahiptir.
Ya BIOS şifresini, şifreyi koyan kişiden alacaksınız ya da Kasayı açıp, pilini sökerek BIOS şifresini unutmasını sağlayacaksınız. Ya da CLR_CMOS jumperinı kullanarak BIOS'u sıfırlayacaksınız. Her iki işlemde de güç kablosunun takılı olmamasını sağlayın.

Re: Vestel Promega Lab BIOS

yakuphan' Alıntı:
neverjealous' Alıntı:
BIOS'a yönetici şifresi verilmiştir. Siz boş geçtiğinizde User (kullanıcı) modunda açılıyordur ki bu da kısıtlı yetkilere sahiptir.
Ya BIOS şifresini, şifreyi koyan kişiden alacaksınız ya da Kasayı açıp, pilini sökerek BIOS şifresini unutmasını sağlayacaksınız. Ya da CLR_CMOS jumperinı kullanarak BIOS'u sıfırlayacaksınız. Her iki işlemde de güç kablosunun takılı olmamasını sağlayın.

Teşekkürler hocam, deneyeceğim.

neverjealous' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:
neverjealous' Alıntı:

Teşekkürler hocam, deneyeceğim.

yakuphan hocam dediginiz şekilde iki yolu da denedim ancak sonuc alamadim. Su an pili disarida bekliyor. Belki sureyi uzatirsam ise yarar. Saygilar.

Geri