vestel promega görüntü gelmiyor

Kodla Büyü

stbolen

Aktif Üye
arkadaşlar okulda vestel promega bilgisayarlar var. malum eski makinalar. uzun zamandır depoda bekleyen makinaları çıkarıp yeniden lab düzenlemeye karar verdik. lakin makinaların çoğu power tuşuna basınca bilgisayar çalışıyor ancak monitöre görüntü gelmiyor. hemen hemen üçte ikisi böyle. ben güç kaynağından olabilir diye düşünüyorum. başka fikri olan var mı? nasıl çözebiliriz?

çalışıyor görüntü gelmiyorsa ya ram leri çıkmıştır yerlerinden tekrar oturtun, belki bozuktur, ya da ekran kartlarında sıkıntı vardır.

arkadaşlar okulda vestel promega bilgisayarlar var. malum eski makinalar. uzun zamandır depoda bekleyen makinaları çıkarıp yeniden lab düzenlemeye karar verdik. lakin makinaların çoğu power tuşuna basınca bilgisayar çalışıyor ancak monitöre görüntü gelmiyor. hemen hemen üçte ikisi böyle. ben güç kaynağından olabilir diye düşünüyorum. başka fikri olan var mı? nasıl çözebiliriz?

Bu kasalar üzerinde Gaziantep'te bir çalışma yürüttüm. 512 MB ramleri 1,5 GB'a yükseltip hazır bir image kurdum.
İlde hemen hemen %90 oranında okullarda bu işle ilgilendim.
Genel anlamda kasalardan eğer bip sesi gelmiyor ise güç kaynağı problemi olduğunu düşünüyorum.

Benim BT sınıfınında yarısı Promega, aynı problem olduğunda genellikle ram'leri silgi ile temizleyip farklı portlarda deneyince çalışıyordu.

Bu kasalar üzerinde Gaziantep'te bir çalışma yürüttüm. 512 MB ramleri 1,5 GB'a yükseltip hazır bir image kurdum.
İlde hemen hemen %90 oranında okullarda bu işle ilgilendim.
Genel anlamda kasalardan eğer bip sesi gelmiyor ise güç kaynağı problemi olduğunu düşünüyorum.

Hocam, bios pillerini söküp denedim, ramlari söküp denedim. Anlaşılan problem güç kaynağıla ilgili. Elimde fazladan güç kaynağı olmadığı için deneyemedim. Olmadı güç kaynağı alıp öyle idare edeceğiz gittiği yere kadar.

Geri