VESTEL promega bilgisayarlara format atamıyorum.

Kodla Büyü

yesildemre

Üye
VESTEL bilgisayarlara format atamıyorum. format atarken sürücü seçmeden önce Hard disk bulunamadı hatası veriyor.Bios phonex-Awirds Anakart MSİ 7103. Bios ayarlarını bilen varmı. Radix güvenlik kartları kurulu idi.

Vestelin kendi format cdleri problemli başka bir format cdsiyle format atın.
Format atmadan önce güvenlik kartını kaldırın ve güvenlik kartı bölümünden harddiskten başlatmayı seçin. eğer güvenlik kartını kaldıramıyorsanız kasayı açıp kartı çıkarın

elinizdeki format cdsinde sata driverlarınız yüklü değil sanırım. Full sata driverlı xp cdleri var. bunlarla kurulumu sorunsuz yapabilirsiniz sanırım.
Ya da o anakartın sata driverını bularak kurulum başlamadan sata driverı yukleyip elinizdeki cd ile kurulum yapabilirsiniz.

Hocam bios'tan fabrika ayarlarına dönmeyi dene. Senin için en basit yöntem. Sonra f12 ile açarak cd-rom'u seç... sanırım hallolur...

Raid sürücüsünüformat başlamadan bilgisayar dosyaları kopyalarken f6 ya basarak disketten koyalıyoruz demi başka bir şey yapmamıza gerek varmı?

Arkadaşlar Disketle başlatınca sürücüleri gördü yalnız bu sefer de Cd den dosyaları okurken sisraid.sys ,sisraid. cot gibi bir kaç tane daha dosya eksik diyor. Bunları ESC ile atla dediğimizde belli bir süre sonra mavi ekran geliyor. Arkadaşlar bunu nasıl çözebiliriz.

Birisi Allah rızası için vestel promega bilgisayarların image cd sini upload edebilir mi bir yere acaba :( .

hocam sata driver yüklü olmayan xp cdsiyle format atıyorsun sanırım. vestel promegalarda cd yanında sisraid disketini kullanıcasın. kurulum dosyalarını yüklerken f6 basıp disketi göster.
bence bunlarla hiç uğraşma sata driver yüklü bi xp cd si bul.

Formata tam başlamadan çıkan mavi ekranın sebebi pover ın yetersiz kalmasından mış . Başka power takarak hallettim. İlginiz için teşekkür ederim.

hocam formata başlarken f6 yapıp disketten sisraid.sys dosyasını yüklüyorsun. o şekilde problemsiz yüklüyor. fakat bence hiç uğraşma xp ile win 7 kur. hem basit hemde şık duruyo :))

Geri