vestel promega bilgisayarlar güvenlik kartı sorunu acil

Kodla Büyü

tohatli

Site Gezgini
değerli öğretmen arkadaşlar ben labaratuardaki vestel makinalara format attım windows cd si ile yani geri yükleme falan yapmadan. amacım imajını alıp diğerlerine de atmaktı. fakat format attığım bilgisayardaki güvenlik kartı bir türlü aktif olmuyor yani güvenlik kartı açılışta home bastığuımda geliyor f8 e basınca açılış menüsü vs geliyr ama bir türlü aktif olmuyor.diğer yorumları okudum. ama bıos tan falan yapılan ayarlamalar falanda olmadı. bana bir yol gösterin lütfen acaba hangi no yu arayayım. yada deep frezee mi yükleyeyim birşey söleyin lütfen ii çalışamalr tekrar...

Tipik bir Vestel güvenlik kartı sorunu.Pclerin garantisi yoksa Güvenlik kartını söküp format atıp tekrar takarsanız düzelir sanki.

gerekli ayarlar için
bu evraktaki bilgiler ve http://meb1400.probil.com.tr/ meb bt sınıfları destek portalı adresi sanırım işinize yarar kolay gelsin

Ekli dosyalar

• Vestel_Ogrenci_Bilgisayari_Kurtarma_Islemi_Son.rar
    80.4 KB · Görüntüleme: 270
Arkadaşlar ben de vestel bilgisayarlara fomat attıktan sonra güvenlik kartını takıp aktif hala getirdiğimde "ntldr eksik (ctrl+alt+del)" uyarısı alıyorum. Forumu araştırdığımda format esnasında repair(r) yaparak ve daha sonra BOOT.INI metin dosyası oluşturarak bu sorunu çözebileceğim yazılmış. Fakat ben bu ekranı göremedim. Şimdi çoğunuz güvenlik kartını sök at diyecektir ama ben bu ekranı açıkcası merak ediyorum ve sorunu bu şekilde çözmeyi öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

imaj alma/kopyalamada bu güvenlik kartı hep sorun yarattı. belki bu güvenlik kartını kullanmasını beceremediğimdendir ama bu güvenlik kartının + ları ve - lerini karşılaştırınca -'lerinin(zahmetinin) daha çok olduğunu düşünüyorum. zaten bi probil bilgisayar imaj yükleme klavuzunda güvenlik kartını fiziksel olarak çıkarın diyodu.
klasik cevap ama, ben de "çıkardım, kurtuldum"... :)

duygu03' Alıntı:
Arkadaşlar ben de vestel bilgisayarlara fomat attıktan sonra güvenlik kartını takıp aktif hala getirdiğimde "ntldr eksik (ctrl+alt+del)" uyarısı alıyorum. Forumu araştırdığımda format esnasında repair(r) yaparak ve daha sonra BOOT.INI metin dosyası oluşturarak bu sorunu çözebileceğim yazılmış. Fakat ben bu ekranı göremedim. Şimdi çoğunuz güvenlik kartını sök at diyecektir ama ben bu ekranı açıkcası merak ediyorum ve sorunu bu şekilde çözmeyi öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
duygu03 hocam,
dediğiniz durum boot edememesinden kaynaklanıyor. first boot'a sistemi kurduğunuz harddiski seçtiniz mi? bi de boot etmede advanced/normal ayarlarını denediniz mi?

Geri