Vestel Öğretmen Tableti

Kodla Büyü

cepola

Aktif Üye
Kurumumuza geçen sene General Mobile E-Tablar geldi. Dağıtımı yaptık kullanılıyor.

Okulumuza il dışı tayin ile yeni bir öğretmen arkadaş geldi. Geldiği okulda Fatih projesi okulu olduğu için tableti de beraberinde getirmiş. Getirdiği tablet "Vestel" marka tablet. Tablette de arıza olduğu için servise göndermişti gelmesini bekliyordu bizim okula gelirken. Geldi resetlenmiş. Aktive edelim dedik ve karşımıza sunucuya erişememe sorunu çıktı.

Daha önce forumda bir kaç arkadaş Vestel tablet aktivasyon server'ının kapatıldığı ve bir daha aılmayacağı gibi şeyler okumuştum. Bari alayım rootlayayım dedim. Bir kaç video izledim hepsi tablet açıkken yapılmış. Bizim tablet aktivasyon ekranını geçmiyorki root a başlayayım.

Arkadaşlar bu tableti ne yapabiliriz. Aktivasyon işleminde benim bilmediğim bir şey mi var, ben yapamıyorum? Yoksa gerçekten aktivasyonda sıkıntı var tek yöntemi root mu? Root ise nasıl yaparım?

Not : Bir kaç kişi öğrencisin dir belki diye anlatmak istemeyecektir. Daha önceki mesajlarıma bakılırsa öğretmen olduğumu anlayabilirsiniz. Root işlemini özelden mesajlarsanız sevinirim.

vestel tablette usb klavye vardı esc ye yada alt f4 e basıp masaüstüne gidiyor ordan rootluyordum ben :D

ademola hocam nasıl yapıldığını özelden mesajlamanız mümkünmü detaylı olarak. Bu tabletin acemisiyim.

USB klavye takacak ara dönüştürücüm yok bu arada.

cepola' Alıntı:
ademola hocam nasıl yapıldığını özelden mesajlamanız mümkünmü detaylı olarak. Bu tabletin acemisiyim.

USB klavye takacak ara dönüştürücüm yok bu arada.

bende çok hatırlamıyorum ama öğretmen tabletleri klavyeli ya ordan denemiştim olmuştu, nette aratırsan çıkar bişeyler...

hocam vestel tabletler çok sıkıntılı dediğiniz gibi aktivasyon işlemleri şu an için yapılmıyor. Hocamızın da dediği gibi o tabletler ile birlikte klavyeleri de geliyor. Klavye bağlı iken aktivasyon ekranında Alt + Tab yaparsanız ekranda küçük ikonlar çıkacaktır. onlardan herhangi birinin üzerine gelip bıraktığınızda tablet ekranı gelecektir. İster oradan doğru kullanabilirsiniz ( internet vs. herşey yapılıyor ) ister root atın. Size kalmış bir şey.

Bu sorun kaç aydır benimde başımda ama hala bir çözüm bulamadım.. Hocamız Ankarada Yeğitekle direkt temasa geçti ama onlarda en son topu taca attı.. :(

Geri