Vestel Öğrenci Tableti Internete nasıl bağlanır?

Kodla Büyü

forumdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, okulumuzda akıllı tahta kurulumu ve tablet dağıtımına henüz başlanmadı.

Başka okulda okuyan yeğenimin tabletini aldım, incelemek için ama;

Okulun meb hattına wifi ile bağlandığım halde, ne normal sitelere girebiliyorum(facebook dışındaki siteler), ne de eba,ya. Eba'ya bağlanıyor aslında ama, bekleyin iletisi çıkıyor, saatlerce bekliyor.

1-Tabletler sadece dağıtıldığı okullardaki akıllı tahta ınterneti ile mi bağlanabiliyor? Bağlanıyorsa sadece eba'ya mı yoksa Internete mi?
2-Özel Internetten wifi ile bağlabilir miyiz?
3-Tabletler EBA dışında her yere kapatılmış da, ben boşa mı kürek çekiyorum?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

mrb.
tabletler sadece tanımlı oldukları sınıflardaki ağa bağlanabilirler. harici başka bir modemden bağlanmıyor olması gerekir.
ayrıca diğer internet sitelerinede aslında bağlanabilmekle beraber(bu istenmeyen durum) bu bağlantı,yazılımlar yardımıyla kapatılmaya çalışıyor. İlk dağıtılanlarda alternatif yollardan internete bağlanıldığı ve bu sorunun çözümü için firmaya bilgi verildiğini duymuştum.

Tabletlerle internet e farklı ağdan da bağlanabiliyorsunuz. Güvenli internet ağına zorluyor facebook ve twitter gibi meb filtresine takılan sitelere giremiyorsunuz. Eğer internete bağlanamıyorsanız bu vestel in otomatik yüklediği bir sürümden kaynaklanıyor vestel le irtibat halindeyiz bu durumda olan tabletlerle ilgili bir çalışmaları olacak mış.

Geri