vestel öğrenci pc

Kodla Büyü

teac

Site Gezgini
Arkadaşlar vestel öğrenci bil. format atmam gerek ama sata tanıtım disketleri ya çalışmıyor yada okumuyor bilgisayar . Ne tavsiye edrsiniz sata tanıtımını nasıl yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Aceleden başlığı da yanlış yazmışım.

Vİsta yüklesem nasıl olur arkadaşlar

Hocam raid disketlerinden hiçbirini okumuyorsa floppy bozyk demek., image dvd si bulman gerekecek. Sitemizde var fakat yarından sonra indirebilirsiniz, şuan yüklenmekte.

Ancak başka disket okuyorda raid disketi okumuyor diyosan o zaman bi yerde hata yapıyorsundur.

ghost' Alıntı:
Hocam raid disketlerinden hiçbirini okumuyorsa floppy bozyk demek., image dvd si bulman gerekecek. Sitemizde var fakat yarından sonra indirebilirsiniz, şuan yüklenmekte.

Ancak başka disket okuyorda raid disketi okumuyor diyosan o zaman bi yerde hata yapıyorsundur.
ghost hocam vestel öğrenci ve öğretmen image dvd si lazım bana,nerden indirebilirim

halox' Alıntı:
ghost' Alıntı:

ghost hocam vestel öğrenci ve öğretmen image dvd si lazım bana,nerden indirebilirim
tamamdır buldum :+1:

halox' Alıntı:
halox' Alıntı:
ghost' Alıntı:

tamamdır buldum :+1:

nasıl yaptığını anlatabilirmisin

bende de vestel promegalar var.
İmage DVD'leri yok.
Sadece idare bilgisayarlarının dvdleri gelmiş.

Kendi image'larımı kendim yaptım. Temizce bir tüm PC'leri yeniden yükledim. Sonra ağ üzerinden yedekleme ve yükleme yapabilen. Acronis True Image 11 programı ile yedeklerini teker teker öğretmen bilgisayarına aldım. olay bitti. Şimdi bir pc çöktümü yüklemek 10 dakika.

Her bilgisayarda D kullanıma açık korumalı değil. Belgelerimi de her bilgisayarda D'ye yönlendirdim. bitti.

arkadaşlar vestel öğrenci pcsine xp kuramıyorum.Her şeyi denedim.Vestel kurma cdleri ile xp kurmaya çalıştım Disket sürücü çalışıyor ama raid disketten kopylama yapmıyor disketi de değiştirdim.En az 5-6disket ve cd değiştirdim Sorun ne diskette ne cd de ne de bunların sürücüsünde.Bu sefer İmage dvdyi çalıştırdım kurma yapıyor ama bilgisayar açılıp kapanıyor mavi ekran hatası veriyor.Rami değiştirdim sorun aynı güvenlik kartını çıkardım yine değişen bir şey yok.Hardiske fdisk attım tekrar image kurdum yine çözüm olmadı.Resmen çıldıracam.....Yardımcı olabilecek arkadaş varsa memnun olurum.

Aynı sorundan bende muzdarıbim..Her türlü Şeyi denedim...Acronis,image drive,ghost tüm yedek alma programları, harddiskleri değiştirmeler, sata disketleri, yedekler ..... Olmuyor...

Güvenlik kartı çıkarıyorum güzelce yedek alıyorum sağlam bir bilgisayardan sonra diğer bilgisayara kuruyorum. Tam açılırken mavi ekran...

Xp cdsinden deniyorum sata sorununu disketle geçiyorum.Kurulum dosyalarını kopyalatıyorum.Tam kuruluma geçecekken mavi ekran...

Harddisklerde mi sorun var diye partion magiscle güzelce biçimlendirme ve ayırma yapıyorum yine aynı...

Bu sorunları aşıp bu bilgisayarlara sistem kurabilen varsa allah rızası için bizimle paylaşsın.. 9 yıldır bu iş içindeyim. Binlerce sistem kurdum ama bu vestel promega gibi bik görmedim...

Geri