Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

vestel öğrenci pc

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında teac tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. teac

teac Site Gezgini

Arkadaşlar vestel öğrenci bil. format atmam gerek ama sata tanıtım disketleri ya çalışmıyor yada okumuyor bilgisayar . Ne tavsiye edrsiniz sata tanıtımını nasıl yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

2. teac

teac Site Gezgini

Aceleden başlığı da yanlış yazmışım.

Vİsta yüklesem nasıl olur arkadaşlar

3. ghost

ghost Site Admin Yetkili Kişi

Hocam raid disketlerinden hiçbirini okumuyorsa floppy bozyk demek., image dvd si bulman gerekecek. Sitemizde var fakat yarından sonra indirebilirsiniz, şuan yüklenmekte.

Ancak başka disket okuyorda raid disketi okumuyor diyosan o zaman bi yerde hata yapıyorsundur.

4. kesenlerli

kesenlerli Üye

1 GB Ram sıkıntısını aşsan bile lisans engeline takılırsın

5. halox

halox Aktif Üye

ghost hocam vestel öğrenci ve öğretmen image dvd si lazım bana,nerden indirebilirim

6. rifkipolyester

rifkipolyester Üye

hocam bide floppy değişde dene...

7. ****

**** Seçkin Üye Seçkin Üye

8. halox

halox Aktif Üye

tamamdır buldum :+1:

9. kayip_kent

kayip_kent Site Gezgini

nasıl yaptığını anlatabilirmisin

10. ercinc98

ercinc98 Süper Üye Süper Üye

bende de vestel promegalar var.
    İmage DVD'leri yok.
    Sadece idare bilgisayarlarının dvdleri gelmiş.

Kendi image'larımı kendim yaptım. Temizce bir tüm PC'leri yeniden yükledim. Sonra ağ üzerinden yedekleme ve yükleme yapabilen. Acronis True Image 11 programı ile yedeklerini teker teker öğretmen bilgisayarına aldım. olay bitti. Şimdi bir pc çöktümü yüklemek 10 dakika.

Her bilgisayarda D kullanıma açık korumalı değil. Belgelerimi de her bilgisayarda D'ye yönlendirdim. bitti.

11. gakdere

gakdere Site Gezgini

arkadaşlar vestel öğrenci pcsine xp kuramıyorum.Her şeyi denedim.Vestel kurma cdleri ile xp kurmaya çalıştım Disket sürücü çalışıyor ama raid disketten kopylama yapmıyor disketi de değiştirdim.En az 5-6disket ve cd değiştirdim Sorun ne diskette ne cd de ne de bunların sürücüsünde.Bu sefer İmage dvdyi çalıştırdım kurma yapıyor ama bilgisayar açılıp kapanıyor mavi ekran hatası veriyor.Rami değiştirdim sorun aynı güvenlik kartını çıkardım yine değişen bir şey yok.Hardiske fdisk attım tekrar image kurdum yine çözüm olmadı.Resmen çıldıracam.....Yardımcı olabilecek arkadaş varsa memnun olurum.

12. silver_eagle

silver_eagle Aktif Üye

Aynı sorundan bende muzdarıbim..Her türlü Şeyi denedim...Acronis,image drive,ghost tüm yedek alma programları, harddiskleri değiştirmeler, sata disketleri, yedekler ..... Olmuyor...

Güvenlik kartı çıkarıyorum güzelce yedek alıyorum sağlam bir bilgisayardan sonra diğer bilgisayara kuruyorum. Tam açılırken mavi ekran...

Xp cdsinden deniyorum sata sorununu disketle geçiyorum.Kurulum dosyalarını kopyalatıyorum.Tam kuruluma geçecekken mavi ekran...

Harddisklerde mi sorun var diye partion magiscle güzelce biçimlendirme ve ayırma yapıyorum yine aynı...

Bu sorunları aşıp bu bilgisayarlara sistem kurabilen varsa allah rızası için bizimle paylaşsın.. 9 yıldır bu iş içindeyim. Binlerce sistem kurdum ama bu vestel promega gibi bik görmedim...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal