Vestel Kasa Açsam Garanti Dışı Kalır mı?

Kodla Büyü

tugrulbey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba,
Lab'ta arızalı Vestel makina var. Sistemi tekrar kurmam için galiba güv. kartını çıkarmam gerekmiş. Çıkarırsam garanti dışı kalırmı? Veya çıkarmadan da olur mu? Teşekkürler...

abi nerdesin bilmiyorum ama garantiye göndersen sene sonuna ancak gelir :roll: aç gitsin işin görülür hiç olmazsa ben iki tane açtım :mrgreen:

hocam garanti kapsamından çıkar benim açamadığım halde bana kasa açılmış garanti kapsamı dışındadır dediler ben kasayı açmadan nasıl oluyor dedim neyse müdür konuştu garanti kapsamında yaptılar ama gerçektende kasayı açmamıştım:) tuhaf ama gerçek hocam BTsınıfı aylık arıza ve eksik raporu war oraya ne bozuksa yazın. gerçi onlara gelene kadar dönem bitiyor ama siz bilirsiniz:)

Benim de güvenlik kartı ile ilgili bir problemim olmuştu. Meteksan ile görüştüğümde içinden bir parça eksik olmadığı müddetçe açmanızda bir problem yok dediler. Siz önce yetkili firma ile görüşün.

o zaman açayım yoksa 1 sene sonra gelecek
aradım istanbuldan kargo gelecekmiş 1 hafta içinde göndeririz dediler ama hiç inandırıcı değil... eğer açmazsam çocuklar üst üste bilgisayar kullanacak çünkü çoğu arızalı..

aç hocam ben kaç defa açtım yapamadıklarımıda gönderdim hiç bi şey demediler.banasa sormadılar niye açtınız diye. bilakis adamlar seviniyor bile bize göndemediler diye

acın ama garanti dışı kalır kalmasa da zaten gelip bakmıyorlar yani sonunda yine siz yapacaksınız

Hocam ben İstanbul'a gönderdim 1 hafta içinde geldi. Ama bilg Experdi...

probil sitesinde pc lerde kurtarma işlemi yaparken güvenlik kartını donanımsal olarak dolayısıyla kasayı açarak yapacaksınız diyor, bunun farklı bir yolu var kasayı açmadan ama adamların önerileri bu. şimdi bir kurtarma işleminide yapmayıp probile göndersek, hiç bişi diyemezler çünkü onu biz yapacaksak onların önerileriyle yaparsak yani kasyı açarsak ne diyebilirlerki :lol:

benim başımda geldi aynı olay ,bir telefonla halloldu ,kasayı açtım ve seri numarasını söyledim onlara ve garanti kapsamında devam ettirecez dediler ,ama habersizce yapsaydım bu işi garanti dışında kalacaktı

tugrulbey' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,
Lab'ta arızalı Vestel makina var. Sistemi tekrar kurmam için galiba güv. kartını çıkarmam gerekmiş. Çıkarırsam garanti dışı kalırmı? Veya çıkarmadan da olur mu? Teşekkürler...

Arızalı makina derken, arızası yazılımsal mı? Donanımsal mı? Eğer yazılımsal ise ve elinde öğrenci imaj DVD'si varsa, (yazdıklarından öğrenci PC'si olduğunu anlıyorum) güvenlik kartını çıkarmaya gerek yok. Sistemi imaj DVD ile yeniden yükleyebilirsin. Ama yükleme yapmadan önce aşağıdaki linki incelemeni tavsiye ederim.

http://bilgisayarbilisim.net/vestel_bil ... t3493.html

Geri