Vestel format/missing user-rom/mavi ekran/güv.kartı

Kodla Büyü

mirage

Site Gezgini
Arkadaşlar okulumda faz 2 vestel promega bt sınıfı var ve formatla veya başka sorunlarla ilgili hiçbir problem yaşamıyorum.
Ancak bugün bt öğretmeni olmayan bi okuldaki bilgisayarlara format atmak için gittim ve olmadı.
Bu lab da vestel promega ancak faz 1, güvenlik kartı var sheriff değil ama uygulamaları benzer, bios ise farklı ve forumda bios la ilgili adı geçen menüler ve içerikleri örtüşmüyor.
meb in imajı ile format atmaya çalıştım olmadı, güvenlik kartını kaldırıp formatladım yine olmadı, güvenlik kartını takıp menüsünden kartın korumasını ve kendini kaldırdım/kendinide söktüm yine olmadı. Pc format bitince açılıyor gibi ancak mavi ekrana düşüp resetleniyor (mavi ekranı çok çok kısa görünüyor), en sonunda missing user-rom hatası vermeye başladı ve pc bu hatayı geçmiyor, resetlemiyor da.
Biosu defaul yaptım yine olmadı.
Acaba çözüm ne olabilir bilgisi olan varsa paylaşabilirmi? Bios ayarları konusunda atladığım bi nokta mı var onu tam bilmiyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Re: (ACİL) Vestel format/missing user-rom/mavi ekran/güv.kartı

Missing user rom hatası benimde başıma gelmişti. Sebebi güvenlik kartını yazılımsal olarak kaldırmadan direkt kartı sistemden kaldır dediğim için olmuştu.. Daha sonra kasadan güvenlik kartını çıkarınca problem çözülmüştü...

Re: (ACİL) Vestel format/missing user-rom/mavi ekran/güv.kartı

Eğer konuyla ilgilenenler yada ileride karşılacşabileceğini düşünen varsa sorun çözüldü.
Çözüm güv. kartını kasadan sökmek ve kurulum yaparken sata hdd yi tanıtmak gerekiyor.

KASAYI AÇ PCI GÜVENLİK KARTINI ÇIKARARAK FORMAT AT hocam sorun gidecektir.... :!: :!: :!:

runalone' Alıntı:
KASAYI AÇ PCI GÜVENLİK KARTINI ÇIKARARAK FORMAT AT hocam sorun gidecektir.... :!: :!: :!:

dediğinizi yaptım hocam, üstelik birden fazla ama çözüm olmadı, çözüme bugün ulaştım ve paylaştım,
kolay gelsin...

Geri