Vestel' den imaj aldım. NTFS mi-FAT32 mi?

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Hocam müdür beye hardiskte vermişler imajı Faz1 tahtaya yükleyeceğim.

32 GB Sandisk flashım var. Ama flash belleği çıkarılabilir depolama olarak değil yukarıda sürücü olarak görüyor.
Flash belleği Fat32 olarak biçimlendirdim fakat boyut yetersiz hatası verdi. NTFS olarak biçimlendirince 22 GB lık veriyi kopyaladı. Sıkıntı çıkmadı. Acaba Fat32 ya ya da NTFS olması farkediyor mu?
İçindeki dosya ve klasörler şöyle

EFI----en-us------------images-----------sources-------------tr-tr------------autorun--------bootmgr------------bootmgr.efi

sanırım direk bunları kopyalasak oluyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

kisnorbo' Alıntı:
http://www.eba.gov.tr/haber/1441374414 burada imaj belleğinin nasıl hazırlanacağına dair bilgiler var hocam. Kopyala yapıştırla değil, yardımcı programlarla hazırlamalısınız bellleği.
Yok hocam Faz1 diye belirtmiştim.
Aynı zamanda merak ettiğim aldığım imaj hazır mı? Yoksa herhangi bir programa gerek var mı onu merak ettim. Bu yüzden dosyaları paylaştım.

imajı vestelden aldıysanız o dosyalar faz2 dosyaları windows sysprep ile oluşturulmuş.
vestel faz1 imajı ise clonezilla imajı idi. dosylar daha farklı. vestel faz1 e yeni imaj hazırlayacaktı belki bu o olabilir.
bu elinizdekinin çalışması için kopyala yapıştır yapabilirsiniz ancak dikkat etmeniz gereken şey usbnizin primary active olması. diskpart komutları ile yada herhangi bir disk editör programı ile dizki birincil primary active yapabilirsiniz. bootice da olur.

ademola' Alıntı:
imajı vestelden aldıysanız o dosyalar faz2 dosyaları windows sysprep ile oluşturulmuş.
vestel faz1 imajı ise clonezilla imajı idi. dosylar daha farklı. vestel faz1 e yeni imaj hazırlayacaktı belki bu o olabilir.
bu elinizdekinin çalışması için kopyala yapıştır yapabilirsiniz ancak dikkat etmeniz gereken şey usbnizin primary active olması. diskpart komutları ile yada herhangi bir disk editör programı ile dizki birincil primary active yapabilirsiniz. bootice da olur.
Teşekkür ederim. Pazartesi denerim.

sertokus' Alıntı:
ademola' Alıntı:
Teşekkür ederim. Pazartesi denerim.
Bunlar Faz2 imaj dosyalarıymış. Bizim müdür sormamış onlarda söylememiş faz1 faz2 diye. Oysaki okulda hem faz1 hem de faz2 tahtalar vardı. Bi sorar insan :x

Geri