Vestel bilgisayarların setup ayarına giremiyorum

Kodla Büyü

ayme34

Site Gezgini
BT sınıfımdaki bilgisayarlar güvenlik kartlı Vestel bilgisayarlar. Bilgisayarı CD ya da disketten başlatmam gerekiyor fakat setup a giremiediğim için yapamıyorum. Bilen var mı acaba nasıl gireceğim setup a?

ayme34' Alıntı:
BT sınıfımdaki bilgisayarlar güvenlik kartlı Vestel bilgisayarlar. Bilgisayarı CD ya da disketten başlatmam gerekiyor fakat setup a giremiediğim için yapamıyorum. Bilen var mı acaba nasıl gireceğim setup a?

Intel logolu mavi ekran çıktığında F2 tuşuna bir kaç defa ard arda bas. O zaman SETUP açılacaktır.

bizde mavi ekran çıkmıyor

Bizde mavi ekran çıkmıyor ki. Güvenlik kartı ile ilgili ekrandan sonra XP başlıyor. F2 ye basmıştım olmamıştı.

Re: bizde mavi ekran çıkmıyor

ayme34' Alıntı:
Bizde mavi ekran çıkmıyor ki. Güvenlik kartı ile ilgili ekrandan sonra XP başlıyor. F2 ye basmıştım olmamıştı.

Bilgisayar yeniden başladığında ve ekranda ilk yazılar göründüğünde hemen peş peşe del tuşuna basarak deneyiniz. Setup açılmazsa, yeniden başlatarak aynı uygulamayı F2 tuşuyla yapmayı deneyiniz. Bu şekilde girmesi lazım. Bir şey daha söyleyeyim. Klavyeniz PS/2 uyumlu değil de USB girişinden kasaya bağlanıyorsa, windows tamamen açılmadan klavye tuşları çalışmaz.Klavye mutlaka PS/2 uyumlu (yuvarlak fiş) olmalı.

İlginçtir bende exper bilgisayarların BIOS ayarlarına giremiyorum. Birkaç denemeden sonra bıraktım sonra ilgilenirim diye ama, bende merak ettim şimdi neden girmiyor diye?

ya arkadaşlar benim BT sınıfında güvenlik kartlı vestel bilgisayarlar var. güvenlik kartı ayarlarında c: sürücüsü koruma altında gözükmesine rağmen koruma altında değil değişiklik yapılabiliyo nasıl düzeltecem lütfen bi yardımcı olun. kafayı yiyecem öğrenciler ayarları hep değiştiriyor. acaba biostanmı bişey yapmak lazım.

ayme34' Alıntı:

sorun tamamen güvenlik kartı ile ilgili. güvenlik kartı bilgisayarı sadece harddiskten başlatacak şekilde ayarlanmış durumda. açılışta güvenlik kartının ayarlarına girip bunu düzeltmen gerekiyor hocam.

bunun içinde güvenlik kartı ile ilgili ekran geldiğinde klavyeden "Home" tuşuna basıyorsun ve güvenlik kartı şifresini giriyorsun. eğer değiştirilmediyse şifre "12345678" dir. bundan sonra karşına gelen pencerenin üst kısmındaki "Gelişmiş" sekmesine gir. bu kısımda "erişim seçenekleri" bölümünde "Bilgisayarı Yalnızca Hdd'den Başlat" yazısının önündeki işareti kaldır. daha sonra "Tamam" diyerek kaydedip çık.
Hocam aynısı için bende uğraştım bir ara. bu şekilde yapınca düzeldi.
hadi kolay gelsin...

hocam bendeki güvenlik kartı sizin dediğinizden değil yani gelişmiş sekmesi yok yalnızca hddden başlat seçeneği falanda yok güvenlik kartının modeli değişik dediğinizi biliyorum ama bendeki kartlar değişik heralde biosla ilgili bi durum

hocam bizim vestel bilgisayarlarda "radix protector" güvenlik kartı mevcut. ben bu karta göre anlattım. eğer kartın marka ve modelini yazarsanız belki yardımcı olabiliriz.

adige_emrah' Alıntı:
hocam bendeki güvenlik kartı sizin dediğinizden değil yani gelişmiş sekmesi yok yalnızca hddden başlat seçeneği falanda yok güvenlik kartının modeli değişik dediğinizi biliyorum ama bendeki kartlar değişik heralde biosla ilgili bi durum

Öğretmenim aşağıdaki linki bir inceler misin? Güvenlik kartı markası sizdekilerden farklı ama, yine de ayar yöntemleri aynıdır sanıyorum.

http://bilgisayarbilisim.net/vestel_bil ... t3493.html

Geri