vestel bilgisayarlarda güvenlik kartı

Kodla Büyü
problem tüm bilgisayarlarda aynımı? Sadece 1 tanesinde yapıyorsa güvenlik kartı arızalı olabilir. Bizim başımıza geldi. Garantiye gönderdik değiştirdiler kartı.

Vestel promega bilgisayarlar zaten işe yaranmaz...

Hala elimde güvenlik kartı arızalı bilgisayart var.

20 vestel promega bilgisayar vardı. 20 sinin güvenlik kartını söktüm ve deepfreeze kurdum. En iyisi bu. Kartlar sıkıntı çıkartıyor.

adnan54' Alıntı:
20 vestel promega bilgisayar vardı. 20 sinin güvenlik kartını söktüm ve deepfreeze kurdum. En iyisi bu. Kartlar sıkıntı çıkartıyor.
pekiyi hocam garanti bantı yırtılınca sorun olmuyacakmı

adnan54' Alıntı:
pekiyi hocam garanti bantı yırtılınca sorun olmuyacakmı

image ile kurduktan sonra, güvenlik kartının programını kurmanız gerekiyor hocam..
Bende de aynı sorun oluyordu, bu şekilde hallettim...

adnan54' Alıntı:

gerçekten en iyi çözüm budur, bende aynısını yaptım :+1:

Öncelikle şunu diyeyim Probil ile konuştum.. Kasa açılmasında granti bozulmuyor ama içinde birşey çıkardığımız takdirde granti kapsamı dışına kesinlikle çıkıyor.. Zaten Junior güvenlik kartları vestel progema bilgisayarlarda pcı veri yolun slotuna silokon ile yapıştırılmış durumda. Yerinizde olsam çıkarma işlemi yapmam. Güvenlik kartı çıkarmadan da deep freeze kurabilirsiniz.
Gelelim arkadaşın sorununa isterseniz güvenlik kartı yazılımını yüklersiniz , yada başlangıçta açılırken f10 tuşuna bazarsanız açılış seceneği gelir burada güvenlik kartının takıl olduğu PCI veri yoluda vardır onu seçp başlatırsanız ekran güvenlik kar konsulu gelir kurayım mı diye kur derseniz kurur...

Bozuksada çıkarmadan deep freeze kurup yaza kadar bekleyip
grantiye yollayın zaten 3 yıl granti kapsamında eğtimi aksatmamk için...

Ben kendi labımda güvenlik kartıları devre dışı edip deepfreze kurdum ama çıkarmadan..

Geri