vestel bilgisayarlarda güvenlik kartı(sorun)

Kodla Büyü

ahmetarif21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar milli eğitim'in okullara gönderdiği vestel(öğrenci) bilgisayarlarını imaj cd si ile yeniden kurduğun zaman güvenlik kartı dvere dışı kalıyor. acaba nasıl yeniden aktif hale getirilir, bir bilgisi olan varmı...

şimdiden teşşekürler...

Hocam dediginiz gibi yeniden kurdum. güvenlik kartı iptal olmadı. ctrl+home tuslarıyla menüsüne gir ordan aktiflestir.

Sende eger hiç tanımıyorsa güvenlik kartının markasını öğren neyse onun sürücüsü var onu bul internetten. sürücüsünü yükle daha sonra bilgisayarı aç bilgisayar çalışırken güvenlik kartını PCI slotların birine tak yeniden başlat baslarken ctrl+home tuslarına bas güvenlik kartının yeniden kuruldugunu göreceksin.

güvenlik kartı var görünüyor sadece aktif durumda değil. aktif hale getiremiyorum... birde milli eğitimin okullara gönderdiği yeni bilgisayarlardan bahsediyorum...

yine de teşşekürler...

Hocam güvenlik kartının menüsüne giremiyorsan (ctrl+home ) ile o muhtemelen klavyedendir. USB kalvyelerde sorun olabiliyor. sen bir tane ps2 q klavye tak o bilgisayara acılısta ctrl+home ile güvenlik kartınn menüsüne gir. orada koruma yok seçilidir onu değiştireceksin. "0"sıfır günde bir kurtarma yap diyeceksin. yukardanda korumak istedigin partitionları seçeceksin.

Yeni vestellerden bahsettiginizi farkettim. Aynısını denemiştim böyle yapınca oldu.

partitionlarda seçili 0 günde seçili ama kart aktif konumda değil. ne yaptımsa girmiyor... menüyede girebiliyorum yapıyorum ama olmuyor..

sök hocam kartların hepsini ghostla imajlarını al bişi olursa 5dk.da geri alırsın hem de program falan yüklerken sorun olmaz ben öle yaptım, dertten başka bişey değil o kartlar, ha yok olmaz diyorsam deepfreze kur ondan 10 kat iyidir.

Sanırım MEB'in kurduğu BTS lerden kimse memnun değil. Ben de eski bilgisayarlarını özleyenlerdenim. En azından rahatça müdahale edebiliyorduk. Sök parçala istediğini yap... cogullu nun dediği gibi deepfreeze çok daha iyiydi. Sizin pcleri bilmem ama bizimkilerin ethernet kartları da floppyleri de bozulmaya başladı senesi dolmadan...

Arkadaşlar güvenlik kartı sökülürmü yaf. Kullanamayanlar söküyor onu :) benim okulumda 2004 te gelen beyaz kasalı pcler var güvenlik akrtlarıda mevcut ve halen tık dedirmediler canavar gibi çalışıyorlar. dhaa birisine format atmıs deiglim ve sürekli öğrenciler canavar gibi bozmaya çalışırcasına kullanıyorlar.

Bence güvenlik kartından vazgeçmeyin. deepfreeze zamanla bozuluyor ancak kartlar sürekli saglam kalmalarını saglıyor. ghost a da gerek kalmıyor yeterki kartı açık bırakmayı unutmayın...

Ben de yeni gelen bilgisayarın birine imajdan yükledim. O cd nin içinde imaj driverin yanında ayrıca güvenlik kartının devreye konulması ile ilgili program vardı. Başlangıçta bu şekilde yapılıyor. Daha sonra açılışta ctrl+home ile ilgili menüye girip oradaki hardiskkin C: bölümünü aktif hale getirmen gerekir.

Değerli Öğretmen Arkadaslar ne yazıkkı PROBİL tarafından kurulan bir BTS var.
Kendilerinin oluşturduğu imaj bence hiç işe yaramaz ve devamlı sorun yaratıyordu.
Firmaya aradım sordum bu problemleri nasıl gideririz. Bana sizin okulu kurtarma DVD leri gönderdik. Onun dışında başka bir sey yaparsanız arızalardan siz sorumlusunuz dedi. Bende kendi imajımı kendi kurtarma DVD oluşturdum. Artık her şey kendi kafama göre yapıyorum.
Probil Eletrik Arızasını 2 ay önce bildirdim gelen giden yok.
:)

sorun hala çözülmadi... anlamadım bişey yaa. çözümü olmalı bilen varsa yardımcı olursa sevinirim...

Hocam çüzümünü söyledim ben. dedigimi yapsan kesinlikle düzelcektir.

"güvenlik kartının sürücüsünü bulackasın"
"bilgisayardan kartı söktükten sonra bilgisayrı açacaksın"
"buldugun sürücüyü yükleyeceksin"
"bilgisayarı yeniden başlatacaksın"
"bilgisayar açıldıgında çalışırken güvenlik kartını pcı sloytun biriisne takacaksın"
"bilgisayarı yeniden başlatırken ctrl+home tuşlarına basıp kullanacaksın."

bunları yap olmazsa senin güvenlik kartı bozuktur. ama kesinlikle yap. sıfırdan kurulumu bu şekilde ben çok kurdum hiç sorun olmadı.

Merhaba arkadaşlar, image attıktan sonra ctrl+home yaparak güvenlik kartının menüsüne girin. orada kartı kaldır diye bir seçenek var. buradan kartı kaldırın.
sonra bilgisayarı açın. İmage cd sini içinde hdd sheriff diye bir klasör var.
onun içindeki setup ı çalıştırın.daha onra bilgisayarı yeniden başlatın. açılışta güvenlik kartıyla ilgili bir menü geliyor. O menüden hızlı kur u seçin. Ben bu şekilde yaptım güvenlik kartım tekrar aktif oldu. (Vestel marka bilgisayarlar için )
Saygılar...

bu sorunu bende yaşamıştım. Her türlü denemeye karşın koruma kartı yanıt vermiyorsa bozuktur.
tamamen devre dışı bıraktım. Bilgisayarın imajını aldım, herhangi bir sorunda imajı yeniden yüklüyorum.

bu başlığı okudum değerli meslektaşlarım ama benim sorunuma çözüm olacak bişey bulamadım. sorunum ; çok afedersiniz o lanet güvenlik kartı nasıl iptal oluyor.(kasanın içini açmadan). ilk başlarda güvenlik kartının menüsü geliyordu ama ben dvd imajı ile yeniden kurdum artık o menü gelmez oldu. direk windows açılıyor. herşey çalışıyor. yapılanlar bir sonraki açılışta silinmiyor. tamam kart güzel bişey kullanmak istiyorum. imajı yükleyince dvd nin içerisinde sürücüsü var onuda yüklüyorum. işte sorun bundan sonra başlıyor. yine o güvenlik kartı menüsü gelmiyor direk windows açılıyor. windows ta tam hoşgeldiniz demeye hazırlanırken bilgisayar reset atıyor kendine. güvenli kipte de girsem hosgeldiniz gelmeden reset. menüde gelmiyor. şimdi biostan tam olarak o kartı kontrol etme yolu varmı? varsa lütfen söylesin. ayrıca başka bişey daha denedim onu da anlatayım. dvd imajını yükledikten sonra herşey güzel çalışıyor demiştim. sorun çıkardığı için kartın sürücüsünü yüklemiyorum. deep freeze kullanayım diyorum. onu yüklüyorum. ilginç bişey oluyor. ne kart çalışıyor ne deep freeze çalışıyor. ama bilgisayar donuyor. yani yapılanlar kapanıp açılınca gidiyor. ikiside çalışmıyor görünüyor ama birinden biri çalışıyor. ne yapmalıyım?

arkadaşlar benimde yeni gittiğim okulda öğrenci pcleri arasında ağ kurulmuş vestel bilgisayarlar. şifre istiyo başka makineye bağlanmak için şifreyi bilen varmı?

hocam öncelikle deep freeze i kaldır derim
eğer hala yapılanlar siliniyorsa demek ki güvenlik kartı aktif
o açılıştaki menünün gelmesi için sanırım F 10 tuşuna basılıyordu ordan da bu menünün ekranda kalma süresini ayarlayabiliyorsun

ya da biostan boot ayarlarında güvenlik kartı 1. sırada olacak bana exper yetkilisi söyledi denedim bunu yapamadım
kasanın içini açmadan kartı iptal için ctrl+g ye basıyosun şifre istiyor
12345678
bundan sonra bilg da yaptığın değişiklikler kaydedilecektir

Öncelikle öğrenci imaj dvd sinden güvenlik kartını yeniden yüklemelisin dvd içinde Winschool diye bir klasör var onun içindeki prog. çalıştırıp kurulum yapmalısınız. daha sonra yeniden başlat yapıp ctrl+home ile menüye girip oradan c: sürücüsüne koruma koyuyorsun ayrıntı için ;
http://www.bekdata.com/tr/destek/download.htm

güvenlik kartı

Ben de seninle aynı sorunu yaşıyorum ahmetarif.çözüm yolu bulursan beni de bilgilendir.

güvenlik kartı

Ben de seninle aynı sorunu yaşıyorum ahmetarif.çözüm yolu bulursan beni de bilgilendir.

MERHABA ARKADAŞLAR BENİMDE VESTEL GÜVENLİK KARTIYLA İLGİLİ BİR SORUNUM VAR.PROGRAM YÜKLEDİM VE GÜVENLİK KARTINDAN KAYDETMEK İÇİN CTRL HOME İLE MENÜYE GİRDİM ORADAN FONKSİYONLARDAN DEĞİŞİKLİKLERİ KAYDET DEDİM VE KAYIT YAPARKEN FAT HATASI DİYE UYARI VERDİ. VE BİLGİSAYAR ÖYLECE KALDI.BENDE CTRL+ALT+DELETE YAPTIM EKRAN GİTTİ VE BAŞKA BİR AKRAN GELDİ ORADA ŞUNLAR DİYORDU. GÜVENLİK KARTINI HIZLI KUR ÖZEL KUR FALAN DİYORDU ORADAN HIZLI KUR DEDİM TAMAM DEDİM YİNE FAT HATASI VERDİ. SONRA BİLGİSAYARI RESTLEDİM AÇILIRKEN SİYAH EKRANDA ALTTA MAVİ BİR YAZI ÇIKTI YAZIDA ŞUNU DİYORDU:SİSTEMİ KALDIRMAK İÇİN BİR TUŞA BASIN ŞEKLİNDE BİR UYARI GELDİ.bastım! bu sefer bilgisayar açılırken hızlı kur özel kur ekranı geliyor.iptal diyorum bilgisayar açılıyor. ama güvenlik kartı çalışmıyor. böyle uğraşırken artık bilgisayar açılmaz oldu tam açılacakken kendisini resetliyor. yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekiyor. şididen teşekkürler

ahmetarif orjinal imaj cd sinden imajı yüklüyorsan yapman gereken ilk şey güvenlik kartını çıkarmak.onu çıkarıp imajı geri yükleyeceksin sonra tekrar güvenlik kartını takacaksın.Böyle yaptığın zaman problem çıkmıyor zaten pc güvenlik kartını otomatik algılıyor ama yinede garanti olsun diye güvenlik kartını takıp pcyi açarken açılışta enter tuşuna 2 kere basarsan yine kuracaktır driverı.

bu arada bence deep freeze rezalet bir program.onun problemleriyle uğraşmaktansa belirli aralıklarla imaj yüklemeyi tercih ederim.

ben de 1 senedir promeganın vestel pclerini kullanıyorum güvenlik kartı problemini sadece 1-2 pc de yaşadım.

paylaşım için tşler,ama deepfreezee ile başım dertte hiçbişey işlemiyor ya,kesin çözüm bulan varsa çok sevinirim,deep unfreeze felan işlemi,not deep freeze detection vs.. gibi bişeyler söylüyo

benim vestel öğrenci bilgisayarının birinde ses kartı ve ethernet kartı çalışmıyor...ses kartının driveri ve ethernet kartının markasını bilen varmı arkadaşlar...

Geri