Vestel Bilgisayarlara format

Kodla Büyü

hijacker.23

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar. lab daki pclere format atmak istiyorum ama atıp atmama konusunda kararsızım. Çünkü daha önce format atmaya çalıştığımda hep bilgisayarlar sorun çıkarıyordu. Bu konuda izleyebileceğim sağlıklı bil yol varsa tecrübesi olana arkadaşlar paylaşabilir mi?

en sağlıklı yol, makinanın birinde o çıkan sorunları tespit edip, sorunu çözüp; imajını alıp diğerlerine aktarmaktır. Onun dışındaki tüm yöntemler size daha büyük sorun yaşatacaktır.

hocam benim eski lab vesteldi. Win 7 kurdum hepsine. SAdece ses kartı sürücüsünü realtekin sitesinden indirip yüklemeniz yeterli oluyor. sonra acronis ile imajı alıp ağdan diğerlerine kurabilirsiniz. veya DVD den :)

biltek2007' Alıntı:
hocam benim eski lab vesteldi. Win 7 kurdum hepsine. SAdece ses kartı sürücüsünü realtekin sitesinden indirip yüklemeniz yeterli oluyor. sonra acronis ile imajı alıp ağdan diğerlerine kurabilirsiniz. veya DVD den :)

Bilgisayarlarda RAM ne kadar? Kurarken hata verdi mi? Kurulumda özel birşey yaptın mı? Benim labdakiler de vestel. Ben win7 yi kuramıyorum. Hata veriyor. Onun için soruyorum.

hocam ramleri 1 GB. Ben güvenlik kartlarını söktüm. Gayet normal kurdu. sizde nasıl bir hata verdi anlamadım. Hatta CS4 bile kurdum hepsine.

vestel de imaj dvd yi yüklemeden önce xp cd si ile başlatıp diskleri birleştirmeniz ve bilgisayara bağlı olan usb, ethernet gbi kabloları çıkarmanızı tavsiye ederim.

hijacker.23' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. lab daki pclere format atmak istiyorum ama atıp atmama konusunda kararsızım. Çünkü daha önce format atmaya çalıştığımda hep bilgisayarlar sorun çıkarıyordu. Bu konuda izleyebileceğim sağlıklı bil yol varsa tecrübesi olana arkadaşlar paylaşabilir mi?

hocam at bence de eğer sorun çıkarıyorlarsa bende şu sıra çekiyorum formatı sana tavsiyem şöyle format çekmen ;
1- önce güvenlik kartını sürücülerinde kaldır (açılış kısmından gelen yerden yapacaksın
2- sonra biostan güvenlik kartını görmeyecek şekilde ayarla
3- daha sonra da image cd si ile yüklemeni tamamla
4- yüklemen gerekli olan dyned adobe cs3 netup school gibi programları yükle
5- sana tavsiyem nortonu kaldır yerine avg kullan ben onu yükledim :D
6- o bilgisarın ıp ayarını yap
7- image cd sinin içerisinde ki hd şerifi yükle
bundan sonraki adımda hiren cd si içerisindeki acronis i kullanarak image sini al ve d ye kaydet
en sonunda imagesini aldıktan sonra biostan açılış kısmını güvenlik kartını görecek şekilde ayarla
bilgisayarı yeniden kapatıp açtığında güvenlik kartı ayarlama kısmı ekrana gelecek oradan hızlı yükle kısmını seçerek güvenlik kartını aktif etmiş olacaksın ve artık bilgisayarın tamamen hazır :D daha sonra ağ kısmından hiren acronis ile almış olduğun image diğer bilgisayarlara çekerek onlarla uğraşmadan tamamen bütün programlar yüklemiş olacaktır...
Önemli not
acronis ile almış olduğun image cd ya da belleklere kaydedemiyorsun izin vermiyor sadece ağdan çekebiliyorsun o yüzden bilgisayar çalışma etiket ayarlarını aynı yapmanı (Workgroup) öneririm ki bilgisayarı görsün...
kolay gelsin bu dediklerimi yerine getirebilirsen tam donanımlı bilgisayar sınıfın olacak demektir :D :D :++:

Geri