Vestel Bilgisayarda Güvenlik Kartı İle İlgili Herşey_Resimli

Kodla Büyü

ssoylucicek

Site Gezgini
Arkadaşlar;

Bu konuyu ilk defa 2007 yılında açarak, düz metin olarak açıklamıştım. Şimdi tüm uygulamaları resimlerle anlatmaya çalıştım. 11 sayfalık bu belgede anlattığım her şey tarafımdan birçok defa uygulanmıştır. Bu uygulamaların sonucunda laboratuarlarımızdaki tüm bilgisayarlar sorunsuz çalışmaktadır. Bir başkasının dediği gibi atlanan her hangi bir nokta yoktur.

Sizler de burada anlatılanları aynen uyguladığınızda bir sorun olmaması gerekiyor. BIOS ayarlarını daha önceden başka şekilde değiştirmiş olmanız, kasada donanımsal olarak herhangi bir sorunun olması, burada anlatılanlardan farklı sonuçlar oluşturabilir. Burada, donanımsal olarak sorunu olmayan, sadece virüs veya sonradan yüklenen bazı programlardan ötürü normal çalışmayan bir öğrenci bilgisayarına, laboratuar kurulumunda firma yetkililerince bize verilen Öğrenci İmaj DVD’si ile imajı geri yüklemenin ve güvenlik kartı ayarlarının nasıl yapılacağı anlatılmaktadır. Tüm bu uygulamalara başlamadan önce kasayı açıp, güvenlik kartını yerinden çıkartın. Yuvasını ve kartı temizleyin. Yerine tekrar takın.

ÖNEMLİ: İmajı yüklerken kasanın arkasındaki USB girişlerine harici harddisk veya flash bellek takılı bırakmayınız. Aksi takdirde işlemler sırasında bilgisayarın yeniden başladığı durumlarda hata uyarısı alabilirsiniz. İşlemleri yaparken harddiskten kaynaklandığını düşündüğünüz problemler yaşıyorsanız, “Fdisk” komutuyla harddiskinizi sıfırlayınız. “Fdisk” işlemi burada anlatılmamıştır.

Güvenlik kartı ve imaj yüklemede sorun yaşayan tüm arkadaşlara faydalı olması dileğiyle.

Ekli dosyalar

• Vestel öğrenci bilgisayarında güvenlik kartı ayarları ve imaj geri yükleme.rar
    940.2 KB · Görüntüleme: 4,013
slm ben aranıza yeni katıldım..öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.. okulumda güvenlik kartı takılı vestel bir bilgisayar açılırken geriye doğru sayma işleminde B9 a kadar geliyor ve orda kilitleniyor açılmıyor..Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ne yapmam lazım?:(:(

yeni kurulan uniq bilgisayarda home tuşu ile güvenlik kartını kaldırdım geri nasıl getiricem güvenlik kartı paneli artık açılmıyor
ben ne yapabilirim

ayparcasi' Alıntı:
slm ben aranıza yeni katıldım..öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.. okulumda güvenlik kartı takılı vestel bir bilgisayar açılırken geriye doğru sayma işleminde B9 a kadar geliyor ve orda kilitleniyor açılmıyor..Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ne yapmam lazım?:(:(

Bilgisayarlarınız garanti kapsamındaysa 444 0 346 nolu telefonu arayıp okulunuzun adını vererek sorununuzu iletebilirsiniz. Canlı bağlantıyla bir çok konuda yardımcı oluyorlar. Bizdeki bilgisayarlar da Vestel olduğu için söylüyorum.

Aklıma gelmişken söyleyeyim. Vestel bilgisayarların USB'den açılma özelliği vardır. Bilgisayarın USB girişlerine cihaz bağlı ise onları çıkartıp yeniden başlatmayı deneyin. Belki düzelir.

Kolay Gelsin
------------------------------------

slm ben aranıza yeni katıldım..öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.. okulumda güvenlik kartı takılı vestel bir bilgisayar açılırken geriye doğru sayma işleminde B9 a kadar geliyor ve orda kilitleniyor açılmıyor..Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ne yapmam lazım?

arkadaşım aynı sorun geçen bende de oldu flash bellegin yada taşına bilir harddiskin takılı ise açılışta B9 dan sonra ilerlemiyor . Belki aynı problemdir :roll:

güvenlik kartı ile olan problemim yok( deneyerek çözmüştüm )
ama bu yazıdan sonra heralde pek sorunu olan kalmaz
hakikaten adım adım anlatmışsın emeğine sağlık

bi soru (sorun) da benden:)
Benim vestel marka öğrenci bilgisayarlarımdan birinde pc yi açtıgımda hiç bişi gelmiyo karanlık bi ekran bi süre sonra da direk xp ye geçiyo eger bi tuşa basmıssam da hiç açılmıyo bekliyo öle çalışır halde ama görüntü yok haliyle de güvenlik kartı ekranı falan görünmüyo...
Ne yapabilirim.........

whatepity' Alıntı:
bi soru (sorun) da benden:)
Benim vestel marka öğrenci bilgisayarlarımdan birinde pc yi açtıgımda hiç bişi gelmiyo karanlık bi ekran bi süre sonra da direk xp ye geçiyo eger bi tuşa basmıssam da hiç açılmıyo bekliyo öle çalışır halde ama görüntü yok haliyle de güvenlik kartı ekranı falan görünmüyo...
Ne yapabilirim.........

Bu başlık altında verdiğim ilk açıklamaya göre BIOS ayarlarını bir kontrol ediniz. Olmuyorsa açıklamalara göre öğrenci imaj DVD'sinden yeniden yükleyiniz. Sorunun çözüleceğini sanıyorum.

Veya bütün bunları yapmadan önce, makineler garanti kapsamındaysa firmayı arayabilirsiniz.
Promega (Infronic) firması bilgisayarları kurmuşsa, canlı telefon bağlantısı için 444 0 346 numarayı arayabilirsiniz.

Kolay Gelsin
---------------------------------

ssoylucicek hocam bilgilerin bilgilerin için çok teşekkürler .
ama ben bunları uyguladığım halde bilgisayar cd den açılmayıp direk intel logosunun bulunduğu ekrandan açılıyor. cd de sorun vardır diye öncen kullandığım öğretmen imaj cd sinide denedim öğretmen bilgisayarında çalıştığı halde öğrencide yukarıda anlattığım gibi çalışmadı.
ben bu bilgisayarları cd den başlatamıyorummm

feza' Alıntı:
ssoylucicek hocam bilgilerin bilgilerin için çok teşekkürler .
ama ben bunları uyguladığım halde bilgisayar cd den açılmayıp direk intel logosunun bulunduğu ekrandan açılıyor. cd de sorun vardır diye öncen kullandığım öğretmen imaj cd sinide denedim öğretmen bilgisayarında çalıştığı halde öğrencide yukarıda anlattığım gibi çalışmadı.
ben bu bilgisayarları cd den başlatamıyorummm

Sayın öğretmenim.

Yazdıklarınızdan yanlış anlamadıysam elinizde sadece öğretmen imaj DVD'si var. Öğretmen imaj DVD'si ile öğrenci bilgisayarını kurmaya çalışıyorsanız bildiğim kadarıyla olmaz. Öğrenci bilgisayarları için elinizde Öğrenci imaj DVD'sinin olması lazım.

Sayın öğretmenim.

Yazdıklarınızdan yanlış anlamadıysam elinizde sadece öğretmen imaj DVD'si var. Öğretmen imaj DVD'si ile öğrenci bilgisayarını kurmaya çalışıyorsanız bildiğim kadarıyla olmaz. Öğrenci bilgisayarları için elinizde Öğrenci imaj DVD'sinin olması lazım.

feza' Alıntı:
Sayın öğretmenim.

Öğretmenim.
Bu konunun ilk sayfasında verdiğim açıklamaları aynen uyguladığım hiç bir öğrenci bilgisayarında, sizin anlattığınız gibi bir sorun yaşamadım. Sorununuzun nedenini gerçekten merak ettim. Eğer verdiğim açıklamaları bire bir uyguladıysanız söyleyecek başka br şey bulamıyorum. Sorununuzu çözdüğünüzde bu başlık altında bizleri bilgilendirirseniz memnun olurum.

güvenlik kartında yaşanan bu problemler aynı tür problemler.. anlamadğığm konu şu, güvcenlik kartını anakarta silikonla yapıştırmaları.. görüldüğü gibi hemen hemen her lab da aynı sorun var.. bende ki sorun ise biraz daha başka..
ben öğrenci bilgisayarları için içerisinde, güvenlik önlemlerinden ,eğitici oyunlara kadar uzanan bi imaj cd si hazırladaım fakat, bilgisayar açılırken hiren's boot cd boot dan abşlamıyor, fakat xp ler başlıyor.. anlmadığım kadarıyla biosdan bi kısıtlama var.. bu kadar da kkısıtlamanın olması çok yanlış.. ben vestelin yazılımlarını kullanmak zorunda değilim.. eğer bu sorunu aşabilen varsa yardımcı olursa sevinirim..

ssoylucicek hocama çok ama çok teşekkür ederim.
dediklerinizi bugün adım adım yaptım sorun halloldu.
Önceden yaptığımda dalgınmışım galiba bişeyleri atlamışım heralde.
bu benim için o kadar iyi olduki güvenlik kartını iptal edip aktifleştirmeyi unuttuğum bilgisayarlarda baya hatalar ve aksaklıklar vardı sayenizde hepsini düzelttim.
bu forumu çok seviyorum ya...

çalıştığım okulda pc ler vestel image dvd sinden geri yükleme yapıyorum ama pc srekli açılıp kapanıyor ve bellek read olmadı gibi hatlar veriyor diğer pclerde yükleme yaptığımda böyle bi problemle karşılaşmadım ama bi tanesi böyle bi hata veriyor yardımcı olursanız çok sevinirim

Paylaşımın için sağol. Geçen sene Vestel bilgisayar ve Güvenlik kartlarıyla epey uğraşmıştım.

Arkadaşlar güvenlik kartını devreye koydum;ama imaj atamıyorum.Yardım lütfen

fseven' Alıntı:
Arkadaşlar güvenlik kartını devreye koydum;ama imaj atamıyorum.Yardım lütfen

İmaj atamama nedenini biraz daha açıklarsanız belki yardımcı olabiliriz. Ne gibi uyarılan veriyor? Ekran hangi aşamada kalıyor gibi.

feza' Alıntı:
ssoylucicek hocama çok ama çok teşekkür ederim.
dediklerinizi bugün adım adım yaptım sorun halloldu.
Önceden yaptığımda dalgınmışım galiba bişeyleri atlamışım heralde.
bu benim için o kadar iyi olduki güvenlik kartını iptal edip aktifleştirmeyi unuttuğum bilgisayarlarda baya hatalar ve aksaklıklar vardı sayenizde hepsini düzelttim.
bu forumu çok seviyorum ya...

İşe yaradığına bende çok sevindim. Paylaşıma devam.

Geri