vestel bilgisayarda güvenlik kartı ayarlarında bi sorun var

Kodla Büyü

adige_emrah

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ya arkadaşlar benim BT sınıfında güvenlik kartlı vestel bilgisayarlar var. güvenlik kartı ayarlarında c: sürücüsü koruma altında gözükmesine rağmen koruma altında değil değişiklik yapılabiliyo nasıl düzeltecem lütfen bi yardımcı olun. kafayı yiyecem öğrenciler ayarları hep değiştiriyor. acaba biostanmı bişey yapmak lazım.

koruma modu

alttaki koruma moduna bak hiçbiri seçeneği seçili olabilir. eğer değilse
biosta boot altında normal seçili olmuş olubilir. onu advance olarak değiştir.

hocam ikisinide baktım koruma modu otomatik yani aktif. biosa baktım oda advance ama yine aynı ayarlarda koruma var gibi gözüküyo ama yinede değişiklik yapılabiliyo ve bütün bilgisayarlar öyle

Re: vestel bilgisayarda güvenlik kartı ayarlarında bi sorun

adige_emrah' Alıntı:
ya arkadaşlar benim BT sınıfında güvenlik kartlı vestel bilgisayarlar var. güvenlik kartı ayarlarında c: sürücüsü koruma altında gözükmesine rağmen koruma altında değil değişiklik yapılabiliyo nasıl düzeltecem lütfen bi yardımcı olun. kafayı yiyecem öğrenciler ayarları hep değiştiriyor. acaba biostanmı bişey yapmak lazım.

Büyük ihtimalle güvenlik kartının windows ortmında çalışmasını sağlayan setup dosyası yüklenmemiştir. Genellikle bilgisayara format attıktan sonra ayarlar ve güncellemeler yapılırken bu yükleme unutulur.

Eğer vestel bilgisayarınızda winschool güvenlik kartı varsa:

Bunun için önce sorunlu öğrenci bilgisayarını Ctrl+w (Q kavye için) veya Ctrl+g (F klavye için) tuş kombinasyonuna basarak korumasız modda açınız. Windows ortamında öğrenci imaj DVD'sini takınız. DVD'nin içinde güvenlık kartının adının yazılı olduğu bir klasör göreceksiniz. Klasörün içerisine giriniz. setup dosyasını çalıştırınız. Bilgisayarı yeniden başlatın. Şimdi değişiklik yapıp yeniden başlatın.

Sonuç ne oldu? Tamam mı?

Daha ayrıntılı bilgi için:

http://bilgisayarbilisim.net/vestel_bil ... t3493.html

Geri