vestel akıllı tahta kumandası

Kodla Büyü

burak13

Site Gezgini
vestel akıllı tahtalarda kumandalarla adobe word gibi programlarda yönlendirme yapabiliyomuyuz.ses görüntü parlıklıgını değiştiriyoruz ama onları yapamadım .yardımcı olursanız sevinirim.

o kumandalar sadece tahtanın alt kısmına bulunan butonların işlevlerini yapıyor. kablosuz mause veya uzaktan kumandalı mause gibi çalışmıyorlar.

yönlendirme, sayfa değiştirme gibi işlemler için kstra x-pointer vari cihazlar edinilmesi gerekiyor. Televizyon kumandası: ses, dokunmatik, kaynak (HDMI, VGA, Dahili PC) gibi özellikleri ayarlamanızı sağlar.

presentation cihazı yerine kullanamazsınız hocam alttaki butonların görevlerini yaparsınız ancak

Bu kumandaların ses ve ışık ayarları düğmesinin ortasındaki düğmenin ne işe yaradığını bilen var mı?

Faz 2 ile gelen kumanda mause olarak kullanılıyor mu iki tane ustte mause sag ve sol tusu işaretı var ne amaçla kullanılıyır bilgilendirirmisiniz birde yanında pil ile gonderılmış bu piller yedek pil mi yoksa suan içinde pil yok mu kumandanın acıp kapama tusuna basıldıgında hiç bir tepki yok hıc bır tusu aktıf olnuyor yoksa içinde pil yok mu

Pil yuvasından bir plastik var onu çıkarmanız gerekiyor. Pilin temas etmesi icin

Kumanda çalıştı fakat mause gıbı kullanılabılecegını dusunmustum ama yanılmışım yorumlarınız in tesekkur ederım

mouse gibi kullanılmıyorsa ne diye mouse simgesi enter vs. yazmışlar :-1: :?

Slayt geçişi ve sol sağ tuş olarak kullanıyorum ben
ama bir ara denedim işlem yapmadı
kafasına göre takılıyor galiba

Kumandayı fare gibi kullanabiliyorsun hocam, sürücüye ihtiyaç yok kumandayı algılıyor zaten, kumandanın üzerinde döngü işareti gibi bir birini takip eden bir beyaz bir mavi ok işareti var ona bir kere bastığında fare özellikleri oluyor ikinciye bastığında ses ve görüntü özellikleri oluyor.

mesutkaraca' Alıntı:
Kumandayı fare gibi kullanabiliyorsun hocam, sürücüye ihtiyaç yok kumandayı algılıyor zaten, kumandanın üzerinde döngü işareti gibi bir birini takip eden bir beyaz bir mavi ok işareti var ona bir kere bastığında fare özellikleri oluyor ikinciye bastığında ses ve görüntü özellikleri oluyor.
aynen ole ama pek işlevsel dil.ben kablosuz klavye mouse aldım rahatım .. ihtiyac olduğunda dıger tahtalarada goturuyorum mouse..zaten bazı hocaların kendının de war

mesutkaraca' Alıntı:
Mesut hocam faz2 mi tahtalar? Faz1 de kumandaları fare gibi kullanamıyoruz sanırım. Dediğiniz gibi bir işaret yok kumundada.

aynen ole ama pek işlevsel dil.ben kablosuz klavye mouse aldım rahatım .. ihtiyac olduğunda dıger tahtalarada goturuyorum mouse..zaten bazı hocaların kendının de war
Mesut hocam faz2 mi tahtalar? Faz1 de kumandaları fare gibi kullanamıyoruz sanırım. Dediğiniz gibi bir işaret yok kumundada.
bizde işaret varhocam kumanda çalışıyor ses açma kısma vb fakat slaytta ileri geri vs gitmiyor yani mouse özelliğini kullanamadım.

Kumanda üzerindeki fonskiyon değiştirici tuşa bir kez basınca mavi renkli gösterilen işlemleri yapar, ikince kez basınca tekrar beyaz renkli fonksiyonlara döner. Aslında bunu #14 nolu yorumdaki arkadaş da yazmış.

Ekli dosyalar

• kumanda.jpg
    kumanda.jpg
    45.6 KB · Görüntüleme: 127
Kumanda üzerindeki fonskiyon değiştirici tuşa bir kez basınca mavi renkli gösterilen işlemleri yapar, ikince kez basınca tekrar beyaz renkli fonksiyonlara döner. Aslında bunu #14 nolu yorumdaki arkadaş da yazmış.
Yapmıyor işte hocam,ekrana simgesi çıkıyor ses parlaklık aç kapat çalışıyor ama sunu da geri ileri çalışmıyor

Geri