Verso mu CMax mı ne dersiniz?

Kodla Büyü

omd

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Maksimum sınırım 59-60 bin TL kadar oldu. Düşük km.de 2012 model Cmax 1.6 trend model alabiliyorum. Verso'lar biraz daha pahalı gibi görünüyor. Kalite, kullanım rahatlığı, yakıtı vb. değerlendirdiğinizde MPV olarak ne önerirsiniz arkadaşlar?

eğer aracın içine diğer araçlardan biraz daha fazla gelecek olan sesi sorun etmeyecekseniz tereddütsüz VERSO..

• Beğen
Tepkiler: omd
Toyota mı Ford mu dersen tabiki TOYOTA...
(İkisininde bir çok modelini kullandım. siesta, fiesta, connect, focus, corolla, yaris)

• Beğen
2 yıldır verso benzinli 7 kişilik kullanıyorum. cmax ile kıyaslamasını yapamam ama genelde memnunum arabadan. dizel verso alabilirsen çekiş gücü açısından daha iyiler.

birde versolar corollolara kıyasla daha sessizler uzun yoldada oldukça konforlu. En arka koltuklarda 160 boydan daha fazla uzun birileri oturacaksa bunalıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Ford'un ya da CMAX'ın ne eksiğini gördünüz arkadaşlar? Çoğunluk Toyota demiş.

Neden CMax ya da neden Verso? Özellikle kullanıcı yorumlarını dikkate almak için soruyorum. Bütçem dahilinde 1.6 trend cmax alabiliyorum değişensiz boyasız 2012 modelini. Yazdığım üst limite kendimi zorlarsam ancak 2009-2010 gibi modeli düşük Verso alabiliyorum. Onun da boyası, değişeni oluyor veya km. düşük bulmak zorlaşıyor.

Verso daha sağlam daha konforlu bir araç motoru dizel ya da benzinli her ikiside ford motoruyla kıyaslanmaz.

CMAX kasası ve iç dizaynı daha güzel
VERSO yakıt konusunda avantajlı

Konfor olarak fark olduğunu sanmıyorum.

İkisi de benzinli atmosferik. Lpg kullanmayacağım. Yakıtta ne kadar fark eder?

Kesinlikle c max derim. Yol tutuş ve iç mekan kalitesi sağlamlık arıyorsan. Verso da kötü araba değil tabi türkiyede üretilen toyota modellerinden kat kat kalitelidir. Mesela corolla türkiyede üretiliyor en son serisi ondan çook çook kalitelidir. Sanırım ingilterede üretiliyor. C max da yanılıyor olabilirim oda almanyada üretiliyor. Karar sizin ama ben olsam c max 1.6 tcdı alırım.

• Beğen
Kesinlikle c max derim. Yol tutuş ve iç mekan kalitesi sağlamlık arıyorsan. Verso da kötü araba değil tabi türkiyede üretilen toyota modellerinden kat kat kalitelidir. Mesela corolla türkiyede üretiliyor en son serisi ondan çook çook kalitelidir. Sanırım ingilterede üretiliyor. C max da yanılıyor olabilirim oda almanyada üretiliyor. Karar sizin ama ben olsam c max 1.6 tcdı alırım.
Cmax alsam bile dizel düşünmüyorum hocam. 1.6 trend benzinli seriye bakıyorum. Dizelin farkını kaldıracak kadar yol yapmıyorum. Önceki aracımda yaklaşık 3 yılda 24-25 bin km. ancak yapmıştım.

2. elde iyi gider ama bakım masrafları da benzine göre çok. Titiz davranmazsan açacağı masraf da çok. Genelde şehir içi çok kısa mesafede araç kullanacağım. Ev- okul arası 3.5 km kadar. Sabah işe giderken iki uzun yukarı rampa ve uzun bir iniş rampası var. Evden ve okuldan çıkar çıkmaz sağlam rampa tırmanıyorum anlayacağınız. Dizelin de bir tasarruf etkisini göremiyorum yani. Motor ısınmadan yol bitiyor.

Tereddütsüz verso derşm ama iç tasarımı itici gelebilir bu da sizi cmax e itebilir. Neden verso derseniz en büyük neden masraf yaratmaması ve rahatlığı sessizliği ford da kullandım sesi versoya göre yüksek.

• Beğen
2 yıldır verso benzinli 7 kişilik kullanıyorum. cmax ile kıyaslamasını yapamam ama genelde memnunum arabadan. dizel verso alabilirsen çekiş gücü açısından daha iyiler.

birde versolar corollolara kıyasla daha sessizler uzun yoldada oldukça konforlu. En arka koltuklarda 160 boydan daha fazla uzun birileri oturacaksa bunalıyor.
Model,km. ve yakıt tüketimi nasıl hocam? Tüpsüz değil mi?

Peki listeye Tiguan, Qashqai, vb. küçük SUV'ları da katsak değerlendirmeler nasıl olur?

Peugeot 5008 yada Citroen Picasso - Grand Picasso kullanan var mı forumda?

Verso mu CMAX mı diye sormuştum. Ancak 5008'e doğru gidiyor gözlerim. Temizini aramaya devam edeyim mi ne dersiniz :)

Model,km. ve yakıt tüketimi nasıl hocam? Tüpsüz değil mi?
2009 model 1.6 motor 130.000 km tüplü şehir içi 9 şehirler arası 8 litre gaz yakıyor. Yıllık bakımı 250 tl tutuyor. Özellikle motor parçaları kolaylıkla bulunabiliyor ve ucuz. Ancak paran varsa
dizel
düşük kilometrede(50.000 civarı)
kazasız (özellikle önde damla boya olmasın)
düzenli bakım yapılarak binilmiş (servis kayıtları veya foturaları vb duran)

bulursan al paraya kıy al. uzun yıllar sorunsuz binersin.

Son düzenleme:
Toyota corolla kullanıyorum memnunum. Verso kullanan arkadaş da var o da memnun.

• Beğen
Geri