Velilerle uzaktan eğitim üzerine soylesi

Kodla Büyü

mysybl

Aktif Üye
Sevgili arkadaslar veliler ile konuşmak istiyorum... Malum uzaktan eğitim süreci hepimizi ayrı ayrı etkiliyor.. zaman zmaan tatsız durumlarda yaşanıyor... Sizinle beyin firtinasi yapalım isterim.. hangi konulara ağırlık vermek gerek fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim... Şimdiden teşekkürler

1. Sıraya derslere katılımı yaz hocam. Katılım
oranları bizde %50 bile değil ama zaten toplantıya katılan velilerin çocukları derslere katılıyordur diye tahmin ediyorum. Asıl sorun toplantıya katılmayan velilerin çocukları.
2. Sırada sınavların zorunlu olduğunu hatırlatmak gerekir diye düşünüyorum.
3. Çocukların derslere rahat katılım sağlayabileceği bir ortam sağlanması olabilir.
4. Öğrenme kayıpları üzerine konuşmakta fayda var diye düşünüyorum. Çocuğun takibini yapabiliyor mu veliler. Geçen yıllara göre nasıl durumu öğrencilerin, birer birer öğrencileri ele almak lazım. Tabi ki bu sadece bir kendi dersinizle ilgili olabilir.
5. Ekran karşısında geçirilen süre.

Aklıma bunlar geldi.

Son düzenleme:
Benimde sabah kalkma olayı aklıma geldi bizimkiler kalkamıyor gece yatmıyor çünkü
Ders seçme olayı bizimkilerin bir kısmı ana derslere giriyor sadece
Zoom u açık bırakıp gitme derste bulunmama
Göz kuruluğu oluşmasın diye yarım saatte bir gözleri dinlendirme(doktorum göz vakaları coştu diyor ki bende çok ciddi bir rahatsızlık geçirdim yeni)
Şimdilik aklıma gelenler

cevaplarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar .. son derece faydalı oluyor.. derleyip toparladığımda son halini de burada paylaşmak istiyorum...
--biz de yaşanıyor---uygunsuz vakitlerde öğretmenleri arama ve mesaj atma konusundan bahsetmek istiyorum...
"Uzaktan eğitimde ise öğretmen ile öğrenci arasında mesafe olduğundan, öğretim programları öğrencilere daha fazla sorumluluk yüklenecek şekilde yapılandırılmaktadır. "" buy bir literatür bilgisi bundan da bahsedeceğim ..

zoomu açıp giden öğrenciler oluyor maalesef. bu hafta önce bir geçen haftayı özetleyeyim dedim derste, özetlerken de çocuklara soru soruyorum hatırlatma amaçlı, 3 öğrenciyi özellikle 5 dakika bekledim seslerini açsınlar diye, sonra da uyardım, sesinizi açmazsanız dersten atacağım diye, son 5 dakikada yine sesleri gelmedi, attım gittim ben de, biz çenemizi patlatıyoruz çocuklar derse katılır gibi yapıyorlar. kimisi derse katılıyor ama aynı zamanda oyun da oynuyor, video seyrediyor. Bu konular velilere dillendirilebilir.

zoomu açıp giden öğrenciler oluyor maalesef. bu hafta önce bir geçen haftayı özetleyeyim dedim derste, özetlerken de çocuklara soru soruyorum hatırlatma amaçlı, 3 öğrenciyi özellikle 5 dakika bekledim seslerini açsınlar diye, sonra da uyardım, sesinizi açmazsanız dersten atacağım diye, son 5 dakikada yine sesleri gelmedi, attım gittim ben de, biz çenemizi patlatıyoruz çocuklar derse katılır gibi yapıyorlar. kimisi derse katılıyor ama aynı zamanda oyun da oynuyor, video seyrediyor. Bu konular velilere dillendirilebilir.
Aynı sorun bende de oluşmaya başladı hocam, soru soruyorum cevap yok, ses vermezseniz kameranızı açtıracağım diyorum yine cevap yok. Büyük ihtimal derse katılıp başma işler yapıyorlar. Kameraları rastgele zamanlı açtırmak gerekiyor sanırım.

Geri