VE COLTUM çarpıldı...

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
http://g1210.hizliresim.com/12/9/dt36m.jpg

http://g1210.hizliresim.com/12/9/dt368.jpg
http://g1210.hizliresim.com/12/9/dt33x.jpg
http://g1210.hizliresim.com/12/9/dt388.jpg
http://g1210.hizliresim.com/12/9/dt37s.jpg

Coltumu dün bir bayan doktor yarisi ile biçti;sonuç resimlerde...Çok canım sıkıldı aracımın orjinalliği bozulacak diye.. sanıyorum 2 kapı da değişecek ??KApı değişimini yetkili serviste de yaptıramıyorum bulunduğum ilde yetkili servis yokmuş sigortanın anlaşması olan servise götürdüler aracımı;kapı değişimi çok komplike bir olay değildir diye düşünüp teslim ettim aracı inşallah yanılmam...

Hocam ben kapıda yırtık göremedim. Bildiğim kadarıyla(emin değilim) böyle bir darbede bu kaportacı ve boyacı ortaklığıyla halledilebilir. Kasko olayın içinde ise iş direkt değiştirme yoluna gidilerek çözülüyor.

yırtılma yok ise onarılabilir. büyük bir hasar yokmuş gibi.
geçmiş olsun.

teşekkürler...kasko olayın içinde yırtık falan da yok ama sanki değişse daha çok içime siner gibi düşünüyorum zaten suçlu karşı taraf;kaskosu trafik sigortası var....özellikle ön kapının sacı baya bi yamuldu;çekiçle vs.. ile düzeltilmesindense değişmesini yeğlerim..

Hocam resimler meb hattında açılmıyor göremedim ama aracın orijinalliği bozulacak diye sıkıntınız varsa, iki kapıda boya var demek başka iki kapı değişti demek başka olur. Uzun süre binmeyi düşünüyorsanız içinizin rahat etmesi de önemli tabi. Doğrultma yaptıklarında usta iyiyse farketmezsiniz bile.. Geçmiş olsun.

resimleri bende göremedim ama bencede en iyisi değişim nasıl olsa elinizde resimler var satacak olursanız alan kişiye resimleri gösterirsiniz. zaten ben bu değiştirmeye karşı olma mantığını anlayamıyorum sıfırı varken neden diğerini düzelttirmeye uğraşayım.

hocam bence bu kadar hasarda kapı değiştirilmez. aracınızın değerini iyice düşürürsünüz satarken sıkıntı olur.

Eğer aracınızın değer kaybettiğini düşünüyorsanız karşıdaki kişiden ücret talep edin anlaşamazsanız mahkemeye verebilirsiniz. bununla ilgili emsal dava ve mağdur lehine davalar mevcut netten araştırabilirsiniz.

geçmiş olsun kardeş. kapı alt kısmında bariz yırtık oluşmuş. kasko genelde bu tür vakalarda doğrudan değişim yapar. bence orjinalliği bozulacak diye üzülmen için artık çok geç aracın maalesef ki orjinalliği bozulmuş artık. değişmesi daha iyi olur bence. yırtık büyük sorun.

saygılar

hocam arabanın orjinalliğinin bozulduğunu düşünüyorsan bayandan ayrıca para alabilirsin..

neticede satarken arabanın değeri düşmüş olacak...

hatta bu konuda kazanılmış bir sürü dava var.. araştır istersen...

Öncelikle geçmiş olsun - buna benzer bir hasar da benim araçta oluşmuştu - ilk başlarda insan üzülüyor , ama bir süre sonra unutuyorsun. En çok satarken , alıcıların pert araç alıyormuş gibi olan gıcık tavırları insanı kızıdırıyor. Neyse.

Yapılacakları yazayım :
2 Kapı sacı değişecek - marşpiyer ve arka çamurluk boyanacak/belki o da değişecek.

Servise yaptırınca ıvır zıvır bi sürü işlem yazıyorlar, hesap kabarık oluyor - tramer de sorgusunda yüksek miktarda kaza görününce de millet huylanıyor haliyle..

Çok kafanızı takmayın - illa ki satılır aracınız ileride - bir miktar kaybınız olur ama sıkıntı yapmaya değmez.

bunla geçmiş olsun ufak bi sürtme diyelim.
Allah büyüğünden korusun

Allah razı olsun hepinizden..teşekkürler..ya arkadaşlar mahkeme vs.. olaylarına girmeyi gözüm almıyor neticede 0. km çok pahalı bi araba değil arabam..belki orjinal haline göre 1000 -2000 ucuza gidecek ama bu kadar meblağ içinde mahkemelerde uğraşıp bide harç parası avukat parası vs..vs..uğraşılmaz gibime geliyor..Ama sizlere şöyle bi sorum olacak eksper bugün benim aracla ilgili evrak-fotoğraf vs.. leri toplamış acaba kimin suçlu olduğuna dair raporu ne zaman belli olur??ona raporu tramerden sorgulayıp görebiliyormuşuz sanırım..bu konuda deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim..

easytr' Alıntı:
yeminle söylüyorum bayanlara çok iyi eğitim verilmeli, trafikte saatli bomba gibiler adeta. bu akşam aynı durumla karşı karşıya geliyordum bende. çok geçmiş olsun.

Aynen - beni de dün bir bayan sıkıştırdı, az daha çarpıyordu bana - düz yolda üstüme üstüme kırmaya başladı - aynaya bakmadan şerit değiştirdiği için

sadece bayanlar değil, bence trafiktekilerin yarısı araba sürmeyi, kuralları bilmiyor. bilsede takmıyor. ben çok dertliyim bu konuda. ne zaman gelişmiş ülkelerdeki gibi araba kullanmayı, insana saygıyı öğrenecek bu hanzolar. :x

Konuyu açan arkadaşa; hocam geçmiş olsun. ciddi birşey yok görünürde. canınıza birşey olmasın. bilmiyorum durum nedir ama kazada bile iyi insanlarla karşılaşmak önemli. satacağınız zaman fotolorı gösterirsiniz, o kadar fiyatının düşeceğini sanmıyorum aracın.

üzülme hocam bende önceden üzülüyordum sonra alıştım özelliklede büyük şehirde yaşıyor ve sokağa park ediyorsan sabah kalktığında aynanı ters yöne katlanmış ,çöp konteynırlarının kaportana dayanmış bulabilirsin

benimde getz arka kapı sacı 25 cm kadar yırtılmıştı kaskodan AutoKing e götürdüm önce kapı sacı değişecek dediler sonra bir sac parçası koyarak hallettik dediler
kaskocu arkadaşı arayıp hasar miktarını sordum 600tl göstermişler

Geri